3
-
1
16:53

Δίκαιη νίκη για την Επισκοπή απέναντι σε έναν κακό Απόλλωνα, που, αν και πήγε να κάνει κάτι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, δεν τα κατάφερε. Αυτή είναι η πρώτη ήττα της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" μετά το 1-0 στην Πάτρα από την Παναχαϊκή στις 4 Ιανουαρίου.

16:50

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Επισκοπή - Απόλλων Σμύρνης 3-1.

16:48

16:46

90': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Άρσιτς. Δεν διώχνουν καλά οι αμυντικοί της Επισκοπής, ο Πινέιρο σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα άουτ.

16:45

89': Σουτ Λαγού από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα πάνω από την εστία του Γουναρίδη.

16:43

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Γιάσμινκο Βέλιτς. Ο Αργυρίου αντί του Λάμπρου.

16:40

84': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά του ημικύκλιου. Εκτελεί ο Λαγός, πέφτει στη δεξιά του πλευρά και μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

16:35

79': Αλλαγή για την Επισκοπή. Ο Δρακάκης αντί του Μανουσάκη.

16:34

Ο Βιγιαφάνε έβγαλε για τον Νικολακάκη, που μπήκε από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη σέντρα-σουτ, ο Πίτκας έχει βγει στο πρώτο του δοκάρι και ο Βιτώρος σε κενή εστία εκατοστά πριν από τη γραμμή την έσπρωξε στα δίχτυα.

16:34

78': ΓΚΟΛ για την ΕΠΙΣΚΟΠΗ!

16:31

75': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Γουναρίδης βγαίνει λίγο έξω από τη μικρή περιοχή και αριστερά και διώχνει το σουτ που επιχειρεί ο Ανγκούλο.

16:27

71': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αλέκος Βοσνιάδης. Ο Άρσιτς αντί του Καραδέμητρου, που έδειχνε να έχει ενοχλήσεις.

16:26

70': Βεβιασμένη ενέργεια του Βασιλαντωνόπουλου, που, αντί να πασάρει στην καρδιά της περιοχής της Επισκοπής, όπου υπάρχουν αφύλακτοι παίκτες του Απόλλωνα, κάνει το διαγώνιο σουτ, το οποίο φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

16:25

69': Αλλαγή για την Επισκοπή. Ο Δουμάνης αντί του Νικόλτση.

16:24

Ο Λαγός εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, ο Τζιώρας παίρνει την κεφαλιά και βγάζει πάσα για τον αφύλακτο Ανγκούλο, που με κοντινό πλασέ μειώνει σε 2-1.

16:24

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

16:23

67': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σέντρα Σουάνη από τα δεξιά, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ανγκούλο από την αριστερή διαγώνιο της μικρής περιοχής, με εκτίναξη στη δεξιά του γωνιά διώχνει σε κόρνερ ο Γουναρίδης.

16:22

66': Βουτιά για κίτρινη κάρτα του Τζιώρα, είναι κοντά ο Παπαδόπουλος και θα τη δείξει δικαιολογημένα για θέατρο.

16:19

63': Λάθος του Βασιλαντωνόπουλου, κλέβει ο Νικόλτσης και είναι έτοιμος να βγει τετ α τετ, ταχύτατα όμως ο Πίτκας προλαβαίνει, με τον επιθετικό των γηπεδούχων να υποπέφτει σε επιθετικό φάουλ και να τραυματίζεται τόσο ο ίδιος όσο και ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα. Και οι δύο όμως ύστερα από ένα λεπτό συνεχίζουν κανονικά στο ματς.

16:17

Ο Βιγιαφάνε από τα 11 βήματα νικάει τον Πίτκα και 2-0 για τους γηπεδούχους.

16:16

60': ΓΚΟΛ για την ΕΠΙΣΚΟΠΗ!

16:16

60': Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια.

16:16

60': Πέναλτι για την Επισκοπή. Ο Νικόλτσης μπήκε από τα δεξιά και ανατράπηκε από τον Γκόλια.

16:14

58': Σέντρα Βιτώρου από τα αριστερά, επιχειρεί το πλασέ υπό πίεση ο Νικόλτσης, η μπάλα πάνω από την εστία του Πίτκα.

16:13

57': Βεβιασμένη σέντρα-σουτ Σουάνη από θέση έξω δεξιά, καμία ανησυχία για τον Γουναρίδη.

16:10

54': Εκτέλεση φάουλ του Λαγού από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Γουναρίδης.

16:07

51': Σέντρα Καραδέμητρου από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στο ύψος του δεύτερου δοκαριού με τον Ανγκούλο να σουτάρει απελπιστικά ψηλά.

16:02

Έναρξη β' ημιχρόνου.

16:02

46': Ξεκινά με αλλαγή ο Απόλλων. Ο Ανγκούλο αντί του Μπαμ Μπαμ.