0
-
2
21:24

Σε ένα παιχνίδι που έδειχνε να οδεύει για «λευκή» ισοπαλία, ο Παναθηναϊκός «χτύπησε» στο τέλος, επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες και έσπασε το αήττητο του Εργοτέλη.

21:24

Τέλος του αγώνα.

21:23

Από σέντρα του Αμπεΐντ ο κεντρικός αμυντικός των «πρασίνων» έκανε το 0-2.

21:22

93': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Κουτρουμπή!

21:21

92': Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης παίρνει τη θέση του Μπεργκ.

21:20

Το ματς μπήκε στις καθυστερήσεις. 3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

89': Νέα σωτήρια επέμβαση του Καπίνο σε σουτ του Μπουχαλάκη.

21:18

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γιάννης Πετράκης. Βγάζει τον Καρντόσο και βάζει τον Χαλκιαδάκη.

21:16

87': Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουτρουμπής παίρνει τη θέση του Φιγκερόα.

21:16

86': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αναστασάκος μπαίνει στη θέση του Ρέντζα.

21:15

85': Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πελέ, πέφτει και αποκρούει ο Καπίνο.

21:14

85': Κίτρινη κάρτα στον Μέντες.

21:13

Ταχύτατη αντεπίθεση των «πράσινων», ο Μπεργκ κάνει το γύρισμα στον Φιγκερόα και ο Αργεντίνος από κοντά κάνει το 0-1.

21:12

83': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:10

81': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Αμπεΐντ, έξω ο Ατζαγκούν.

21:08

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με το μονοκόμματο πλασέ του Μπαντιμπανγκά από πολύ κοντά να φεύγει άουτ.

20:59

70': Έχει πέσει ο ρυθμός σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν πιο επικίνδυνοι.

20:57

68': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουχαλάκης μπαίνει στη θέση του Χαντί.

20:52

62': Καλή ομαδική προσπάθεια από τους φιλοξενούμενους, αλλά το σουτ του Μέντες είναι κάκιστο και φεύγει άουτ.

20:50

60': Παραλίγο αυτογκόλ από τον Ζέκα, καθώς η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του έπειτα από σέντρα του Μπαντιμπανγκά και ο Καπίνο απέκρουσε την τελευταία στιγμή.

20:46

56': Η πρώτη καλή φάση στην επανάληψη ανήκει στους φιλοξενούμενους. Ο Λαγός κάνει ένα δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αθανασίου αποκρούει ενστικτωδώς.

20:36

47': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό γι' αυτό το φάουλ. Θα μπορούσε να έχει δεχτεί και απ' ευθείας κόκκινη.

20:36

47': Ένταση μεταξύ των παικτών, έπειτα από ένα σκληρό φάουλ του Λαγού στον Μπαντιμπανγκά.

20:35

Καμία αλλαγή από τους προπονητές των δύο ομάδων.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:18

Ο Εργοτέλης στέκεται καλύτερα σε αυτό το πρώτο 45λεπτο, είχε ορισμένες πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Καπίνο έσωσε τον Παναθηναϊκό. Το 4-4-2 δεν δουλεύει καλά για τους «πράσινους» που αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα στο χώρο του κέντρου και δεν «πατάνε» στην αντίπαλη περιοχή.

20:18

Τέλος α' μέρους.

20:17

Κακή εκτέλεση από τον Μπεργκ, άουτ η μπάλα.

20:17

44': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό.

20:12

40': Σέντρα του Μπαντιμπανγκά, ο Διαμαντάκος στρώνει με κεφαλιά στον Καρντόσο, ο οποίος κάνει το σουτ για να στείλει τη μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι του Καπίνο.

20:09

37': Γύρισμα του Ζέκα στον Ατζαγκούν, ο Νιγηριανός κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Πίτσου και απομακρύνεται.

20:02

29': Πολύ καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Πίτσο να βγάζει τη σέντρα, τον Διαμαντάκο να πιάνει αέρα και τον Μπαντιμπανγκά να κάνει ένα αδύναμο σουτ μέσα απ' την περιοχή για να αποκρούσει σωτήρια ο Καπίνο.

19:53

21': Επικίνδυνο φαλτσαριστό σουτ του Μπαντιμπανγκά, φεύγει άουτ η μπάλα.

19:50

18': Συρτό σουτ του Φιγκερόα έπειτα από κλέψιμο και πάσα του Ζέκα, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει ο Αθανασίου.

19:45

13': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Μπεργκ, άουτ η μπάλα.

19:42

9': Εκτελούν με κομπίνα οι γηπεδούχοι, η μπάλα φτάνει στον Χαντί, αλλά το σουτ του μπλοκάρεται εύκολα από τον Καπίνο.

19:42

9': Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, το κερδίζει ο Εργοτέλης.

19:37

4': Μακρινό σουτ του Πελέ, άουτ η μπάλα.

19:35

2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Από μπαλιά του Μπαντιμπανγκά ο Χαντί βγήκε απέναντι στον Καπίνο, έκανε το πλασέ, αλλά ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού απέκρουσε.

19:33

Πριν τη σέντρα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του Εργοτέλη, Μάρκου Μαμάκα, ο οποίος έφυγε από τη ζωή την Παρασκευή (18/10).

19:33

1': Έναρξη του ματς.

19:28

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για να ξεκινήσει το ματς.

19:16

Όπως αναμενόταν στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκονται περισσότεροι από 1.000 οπαδοί των «πρασίνων».

19:08

Θυμίζουμε ότι την ερχόμενη Τετάρτη (30/10) οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και πάλι στο Παγκρήτιο σε αγώνα ρεβάνς για το Κύπελλο. Στο πρώτο ματς ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει δύσκολα με 2-1.

19:06

Για τον Εργοτέλη, βέβαια, υπάρχει το πρόβλημα με τον Μπαμ Μπαμ, ο οποίος χάνει το υπόλοιπο της σεζόν, ενώ ο Γιάννης Πετράκης δεν έχει στη διάθεσή του και τον Τζανακάκη.

19:04

Επιθετικό σχήμα από το Αναστασίου, ο οποίος ξεκινάει το ματς με Φιγκερόα και Μπεργκ, αλλά χωρίς «καθαρούς» εξτρέμ.

19:02

Από την πλευρά τους οι «πράσινοι» μετά την ήττα σοκ στη Λεωφόρο από τον Πανθρακικό, θέλουν τη νίκη για να πάρουν και ψυχολογία ενόψει του ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό.

19:01

Η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, Εργοτέλης, υποδέχεται τον Παναθηναϊκό και έχει ως στόχο να διατηρήσει το αήττητο που έχει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

19:01

Στο Παγκρήτιο πέφτει η αυλαία στην πρώτη μέρα της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Ρέντζας, Σαρρής, Μεχία, Πίτσος, Καρντόσο, Πελέ, Ρομάνο, Μπαντιμπανγκά, Χαντί, Διαμαντάκος
Αναπ: Καβουσάκης, Μπουχαλάκης, Κοιλιάρας, Αναστασάκος, Κοζορώνης, Βερπακόφσκις, Χαλκιαδάκης
Καπίνο, Σπυρόπουλος, Σίλντενεφελντ, Ρισβάνης, Νάνο, Μέντες, Λαγός, Ζέκα, Ατζαγκούν, Φιγκερόα, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Καρέλης, Αμπεΐντ, Ντίνας
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης) - Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημητριάδης (Καστοριάς)