4
-
0
23:39

Εντυπωσιακή και δίκαιη 100% η πρόκριση της Πόρτο, που σκόρπισε την Βασιλεία με τέσσερα εκπληκτικά γκολ εκτός περιοχής.

23:39

90+3': Τέλος του αγώνα.

23:38

90+1': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Σάμουελ.

23:37

90': Ευκαιρία η Βασιλεία. Καλό σουτ του Στρέλερ, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

23:35

87': Μακρινό σουτ του Ελ Νενί, σταθερά ο Φαμπιάνο.

23:30

82': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την Βασιλεία.

23:27

79': Ο Κουαρέσμα στη θέση του Εβάντρο.

23:25

77': Ο Καλά στη θέση του Γκασί.

23:23

Ακόμα μία γκολάρα της Πόρτο. Ωραία ατομική ενέργεια και κεραυνός του Αμπουμπακάρ έξω από την περιοχή, στο γάμα του Βάλτσικ.

23:22

75': ΓΚΟΛ η ΠΟΡΤΟ.

23:20

73': Έξω ο Μπραϊμί, που αποθεώνεται, μέσα ο 17χρονος Ρούμπεν Νέβες.

23:17

70': Η Πόρτο ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό. Ανήμπορη δείχνει να αντιδράσει η Βασιλεία.

23:10

63': Ο Κακιτάνι στη θέση του Φράι.

23:09

62': Κόρνερ για την Πόρτο. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:07

60': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βασιλεία. Σουτ του Ζούφι στην κίνηση μέσα από την περιοχή, μεγάλη επέμβαση του Φαμπιάνο.

23:06

59': Ο Εμπολό στη θέση του Σαρ.

23:05

Αποθέωση για τους παίκτες του Λοπετέγι στο Ντραγκάο. Δεν χάνεται αυτή η πρόκριση για την Πόρτο.

23:03

Εκληκτικό γκολ ο Κασεμίρο. Τέλεια και δυνατή εκτέλεση φάουλ του Βραζιλιάνου από τα 35 περίπου μέτρα και η μπάλα στα δίχτυα του Βάλτσικ.

23:03

56': ΓΚΟΛ η ΠΟΡΤΟ.

23:02

55': Κίτρινη για τον Μαρκάνο και τον Σαφάρι.

23:01

54': Πολλά νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών εξαιτίας μετά από δυνατό μαρκάρισμα στον Τέγιο.

22:55

49': Κίτρινη ο Σάμουελ.

22:54

Ο Ερέρα βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, εξαπέλυσε ένα κεραυνό και νικώντας τον Βάλτσικ έγραψε το 2-0. Ξεκάθαρο πρόβλημα για τους Πορτογάλους, δύο γκολ χρειάζεται η Βασιλεία πλέον.

22:54

47': ΓΚΟΛ η ΠΟΡΤΟ.

22:52

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:51

22:38

Δίκαιο το προβάδισμα της Πόρτο, που είναι καλύτερη. Στο τέλος του ημιχρόνου όμως λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά η Βασιλεία, που έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο.

22:36

45+5': Τέλος ημιχρόνου.

22:35

45+4': Κόρνερ η Πόρτο. Εκτελεί ο Τέγιο, η μπάλα φτάνει στον Ερέρα, άουτ η προσπάθειά του.

22:31

45': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:29

44': Ευκαιρία για την Βασιλεία, η καλύτερή της. Διαγώνιο σουτ του Γκάσι από το ύψος της περιοχής, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα. Φάνηκε να βρίσκει σε αντίπαλο στο ριπλέι, ήταν κόρνερ.

22:27

42': Σουτ του Τέγιο έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Βάλτσικ.

22:27

42': Αδύναμο σουτ του Γκονζάλες, μπλοκάρει σταθερά ο Φαμπιάνο.

22:25

40': Χάθηκε η μπάλα, ευκαιρία για την Πόρτο. Πολύ ωραία συνεργασία μεταξύ Τέγιο και Ερέρα, το γύρισμά του κόπηκε τελευταία στιγμή.

22:23

38': Κίτρινη ο Γκονζάλες.

22:20

35': Σέντρα του Ίντι από αριστερά, κάνει την προβολή ο Αμπουμπκάρ, δεν ανησυχεί ο Βάλτσικ.

22:18

33': Εξαιρετικό βολέ του Αμπουμπακάρ έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ. Άγγιξε το 2-0 η Πόρτο.

22:17

32': Πλασαριστό σουτ στην κίνηση από τον Στρέλερ έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια. Πρώτη καλή στιγμή για τη Βασιλεία.

22:17

32': Νέο μακρινό σουτ του Κασεμίρο, άουτ.

22:15

30': Κίτρινη για τον Γκάσι.

22:12

27': Μακρινό σουτ του Ερέρα, μπλοκάρει ο Βάλτσικ.

22:11

26': Κόρνερ για την Πόρτο. Περνάει αναξιοποίητο.

22:07

22': Ξεκίνησε το ματς.

22:07

22': Ο Ίντι στη θέση του Ντανίλο.

22:06

Αποχωρεί με φορείο και κατευθύνεται με ασθενοφόρο απευθείας στο νοσοκομείο ο Ντανίλο. Ας ελπίσουμε να μην είναι σοβαρός ο τραυματισμός του.

22:03

18': Στο έδαφος ο Ντανίλο, που συγκρούστηκε με τον συμπαίκτη του τερματοφύλακα Φαμπιάνο και δείχνει να πονάει στο κεφάλι. Διακοπή στο ματς. Όλο το ιατρικό επιτελείο πάνω από τον αμυντικό της Πόρτο.

22:01

16': Ο Κασεμίρο προσπαθεί να αιφνιδιάσει από μακριά τον Βατσλίκ, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

21:59

Άψογη η εκτέλεση του Μπραϊμί, πάνω από το τείχος και στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Βατσλίκ. 1-0 και βήμα πρόκρισης η Πόρτο.

21:59

14': ΓΚΟΛ η ΠΟΡΤΟ.

21:57

12': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Πόρτο λίγο έξω από την περιοχή.