3
-
2
21:50

Τελικό στην Τούμπα, μεγάλη νίκη ο ΠΑΟΚ, 3-2 την Μακάμπι με τον Σαλπιγγίδη να σημειώνει το ''χρυσό'' νικητήριο τέρμα

21:48

90+3': Πιέζει η Μακάμπι, κρατάει με νύχια και με δόντια το προβάδισμα ο ΠΑΟΚ...

21:46

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

21:43

87': Ολοκλωρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ. Έξω ο Στοχ, μέσα ο Λόρενς

21:42

87': Εκτελέστηκε με πάσα, ο Έζρα περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του, γίνεται η σέντρα ο Αζουλάι παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Χακόμπο σώζει τον ΠΑΟΚ!

21:41

86': Κόρνερ κερδίζει η Μακάμπι...

21:41

Ο Λόρενς θα αποτελέσει την τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

21:38

Με έντεκα και πάλι η Μακάμπι, επιστρέφει στο ματς ο Τσότσαλιτς, με δεμένο το κεφάλι

21:37

82': Ο Λούκας απέναντι από τον Σαράνοφ, επιλέγει να πασάρει παράλληλα και χάνει τεράστια ευκαιρία

21:37

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μακάμπι παίζει με δέκα καθώς ο Τσότσαλιτς δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

21:34

- Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι...

21:34

78': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Σαλπιγγίδη ο Βούκιτς

21:32

Μικρή διακοπή στο ματς, Τσότσαλιτς και Σαλπιγγίδης βρίσκονται στο έδαφος με προβλήματα τραυματισμών

21:31

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο...

21:31

75': Ο Χακόμπο βγαίνει, πέφτει στα πόδια του Αζουλάι και η μπάλα φεύγει κόρνερ, από απομάκρυνση του Κατσουράνη

21:28

73': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Μακάμπι με την είσοδο στο ματς του Αζουλάι. Εκτός ο Μεσούμαρ

21:28

72': Συρτό σουτ του Λούκας με το αριστερό, ο Σαράνοφ του λέει όχι

21:26

- Τον Βούκιτς θα ρίξει στο ματς ο Στέφενς και ενώ έχουε μπει στο τελευταίο 20λεπτο

21:24

69': Ο Κάταν έχει περάσει στο ματς για την Μακάμπι, στη θέση του Γιαντίν

21:23

Και πλέον η Τούμπα παίρνει φωτιά!

21:22

66': Το γύρισε ο ΠΑΟΚ! Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά και ο Σαλπιγγίδης με κοντινό πλασέ περνά την μπάλα από την... κλειδαρότρυπα και γράφει το 3-2

21:21

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

21:18

63': Ο Λούκας προσπαθεί να βρει τον Σαλπιγγίδη, ο Τσότσαλιτς μπαίνει μπροστά του, κάνει... τσαφ, αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Σαράνοφ

21:17

61': Κάρτα στον Μεσούμαρ

21:15

60': Όντως, ο Λούκας περνά στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός ο Σωτήρης Νίνης...

21:14

59': Ο Ράγιος δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Χακόμπο μπλοκάρει σταθερά

21:14

Όλα δείχνουν πως ο Λούκας θα είναι η πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

21:12

- Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ ελέγχει τον ρυθμό του ματς αλλά δεν απειλεί

21:08

53': Η άμυνα του ΠΑΟΚ κοιμήθηκε, ο Έζρα απέναντι από τον Χακόμπο πλασάρει άουτ

21:08

Μεγάλη ευκαιρία για την Μακάμπι

21:08

Απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ

21:07

51': Στην αντεπίθεση πάει να χτυπήσει η Μακάμπι, ο Χακόμπο διώχνει σε κόρνερ...

21:07

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο και η Μακάμπι βγάζει κόντρα...

21:06

51': Μακρινό σουτ του Στοχ, ο Σαράνοφ διώχνει σε κόρνερ

21:03

Χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ σε αυτό το δεύτερο μέρος

21:01

46': Ξεκίνησε η επανάληψη

21:01

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους

20:59

Αλλαγή για τη Μακάμπι. Στη θέση του Εντλόβου ο Αμπουχατζίρα

20:46

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει 0-2, αλλά μέσα σε δέκα λεπτά πρόλαβε να ισοφαρίσει, να σημαδέψει μια φορά το δοκάρι και να χάσει δύο πέναλτι με τον Στοχ, που είναι μέχρι στιγμής όχι μόνο μοιραίος, αλλά και εκτός κλίματος αγώνα...

20:44

45': Δεύτερο χαμένο πέναλτι για τον Σλοβάκο, δεν γίνονται αυτά!

20:43

Ο Στοχ πάνω από την μπάλα, για να δούμε...

20:43

44': Κάρτα στον Έζρα για διαμαρτυρία, κάρτα και στον Τσότσαλιτς

20:43

Για χέρι του Τσότσαλιτς, σωστή απόφαση!

20:43

Πέναλτι (δεύτερο) κερδίζει ο ΠΑΟΚ!

20:42

42': Κάρτα στον Κίτσιου

20:41

- Πιέζει ο ΠΑΟΚ για να φτάσει και σε ένα τρίτο τέρμα, έχει το μομέντουμ να το κάνει

20:39

39': Ο Στοχ εκτελεί το κόρνερ, ο Νίνης πηδάει ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ισοφαρίζει

20:38

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-2!

20:38

39': Αστοχεί από τα 11 βήματα ο Στοχ, ο Σαράνοφ του λέει όχι, η μπάλα φτάνει στον Νίνη που σουτάρει στο δοκάρι. Απίστευτα πράγματα...

20:37

38': Το κέρδισε ο Στοχ που ανατράπηκε από τον Τσότσαλιτς

20:37

Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΟΚ!

20:36

Ο Λάζαρ πασάρει κάθετα στον Σαλπιγγίδη, αυτός σουτάρει δυνατά, ο Σαράνοφ του λέει όχι

20:36

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

20:36

Το χρειαζόταν αυτό το γκολ ο ΠΑΟΚ, ''ζωντανεύει'' ξανά και η Τούμπα!

20:34

35': Ο Λίνο εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μιγκέλ Βίτορ με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι μειώνει σε 1-2

20:34

20:34

Αυτή ήταν καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

20:33

33': Ο Στοχ το εκτελεί, ο Κατσουράνης παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Νίνης μπαίνει στην φάση αλλά πλασάρει έξω

20:33

Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ, για να δούμε...

20:31

Ότι θέλουν κάνουν οι Ισραηλινοί στον αγωνιστικό χώρο, ελέγχοντας απόλυτα το ματς

20:31

31': Βγάζει αντεπίθεση - φωτιά, ο Έζρα σπάει την μπάλα στον Γκολάσα, αυτός σουτάρει συρτά, η μπάλα έξω από ο δεξί δοκάρι του Χακόμπο

20:24

Εντωμεταξύ το 0-2 έρχεται την ώρα που ο ΠΑΟΚ έχει αφήσει το ματς και φωνάζει για πέναλτι. Ότι και να έγινε στην φάση με τον Αθανασιάδη, δεν είναι σοβαρή εικόνα ομάδας αυτή, να ασχολείται με ένα πέναλτι που δεν δόθηκε και να δέχεται γκολ

20:21

21': Κεραυνός του Γκολάσα, η μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Χακόμπο και 0-2

20:21

ΓΚΟΛ, 0-2 η Μακάμπι!

20:20

20': Ο Στοχ σουτάρει, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Σαράνοφ, ο Αθανασιάδης την τσιμπάει, φαίνεται να ανατρέπεται αλλά το ριπλέι δείχνει πως πιο πολύ πάει να κερδίσει το πέναλτι

20:19

Προσπαθεί να αντιδράσει ο ΠΑΟΚ που πιέζει ψηλά, με την Μακάμπι να είναι ''φωτιά'' στις αντεπιθέσεις

20:16

- Συμπληρώσαμε ένα τέταρτο αγώνα με την Τούμπα να έχει ''παγώσει'' κάπως από το γκολ του Εντλόβου

20:13

13': Τραγικό λάθος του Κατσουράνη που πάει να ντριπλάρει έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ (!), χάνει την μπάλα και ο Εντλόβου με αριστερό δυνατό συρτό σουτ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χακόμπο και γράφει το 0-1

20:13

ΓΚΟΛ η Μακάμπι!

20:11

11': Ο Στοχ το εκτελεί, ο Τσότσαλιτς απομακρύνει...

20:11

Τρίτο κόρνερ σερί κερδίζει ο ΠΑΟΚ!

20:10

Εκτελέστηκε, ο Τσότσαλιτς σε νέο κόρνερ...

20:09

10': Κεραυνός του Στοχ, ο Σαράνοφ διώχνει σε κόρνερ!

20:05

Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

20:05

5': Επικίνδυνη σέντρα του Στοχ, ο Αθανασιάδης δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας

20:04

Απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ...

20:04

Έχει μπει καλά η ομάδα του Ισραήλ

20:04

5': Νέο κόρνερ έχει κερδίσει η Μακάμπι

20:03

4': Εκτελέστηκε, ο Έζρα σεντράρει επικίνδυνα, ο Χακόμπο διώχνει

20:03

Κόρνερ κερδίζει η Μακάμπι...

20:01

1': Σέντρα στο ματς

19:57

Όλα έτοιμα πλέον για να αρχίσει η αναμέτρηση

19:56

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

19:46

Να θυμίσουμε πως ο ΠΑΟΚ θα παραταχθεί για πρώτη φορά φέτος με τον κόσμο του σε ευρωπαϊκό ματς, καθώς εξέτισε την ποινή του

19:45

Η προσέλευση του κόσμου τα τελευταία λεπτά έχει γίνει πιο έντονη και σιγά σιγά γεμίζουν οι θύρες

19:44

Σε περίπου ένα τέταρτο η σέντρα στην σχεδόν γεμάτη, όπως όλα δείχνουν, Τούμπα

Χακόμπο, Μιγκέλ Βίτορ, Λίνο, Κατσουράνης, Κίτσιου, Λάζαρ, Τζιόλης, Νίνης, Στοχ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσικάς, Βούκιτς, Λόρενς, Λούκας, Νέτσιντ.
Σαράνοφ, Τουάθα, Μεσούμαρ, Πιλιάφσκι, Μπόκολι, Τσότσαλιτς, Γκολάσα, Γιαντίν, Εζρά, Εντλόβου, Ράγιος.
Αναπ: Εντρι, Γκαμπάι, Κεινάν, Αμπουκράτ, Αζουλάι, Αμπουχατζίρα, Κάταν.
Φερνάντο Τεϊσέιρα (Ισπανία), Βικτοριάνο Ντίας Κασάντο - Τεοντόρο Σομπρίνο (Ισπανία) και 4ος ο Χαβιέρ Ροντρίγκεζ (Ισπανία).