Ολοκληρώθηκε το ματς, μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου με 1-0.

Πιέζει η Λαμία, αντέχουν οι Βολιώτες.

19:48

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:44

87': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Διαμαντόπουλος αντί του Μπαλντοβαλίεφ.

19:43

86': Κίτρινη στον Ρεπετσά.

19:43

Μεγάλη ένταση ανάμεσα σε Ρεπετσά και Ρόκα.

19:41

84': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, αντί του Μπιτάνγκ ο Μακρυδημήτρης.

19:41

84': Ο Γιαννιτσάνης αντί του Κωστόπουλου για τη Λαμία.

19:39

81': Αποβάλλεται ο Κυζιρίδης με δεύτερη κίτρινη. Σωστή η απόφαση, θα μπορούσε να είναι και απευθείας για το χτύπημα στον Μπλάζιτς.

19:37

Υπάρχουν περισσότεροι χώροι πλέον για τον Ολυμπιακό.

19:33

75': Κίτρινη στον Γιαλούση.

19:31

73': Καρφωτή κεφαλιά από τον Χαϊκάλη, ο Ρίζος όμως είναι στη σωστή θέση και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

19:29

72': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Ρόκας αντί του Θέου.

19:26

69': Ο Θέος κάνει ένα αδύναμο σουτ εκτός περιοχής και ο Μπλάζιτς μπλοκάρει.

19:25

68': Ο Χαϊκάλης στη θέση του για τη Λαμία.

19:24

Όλα δείχνουν ότι θα αντικατασταθεί ο Γιενγκά.

19:20

Ο Γιενγκά στραβοπάτησε και δυσκολεύεται να συνεχίσει.

19:17

Αναγκασμένη να αλλάξει εντελώς η Λαμία, η οποία καλείται να επιτεθεί για να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

19:13

55': Στη θέση του Καμαρά ο Πέρεθ για τη Λαμία.

19:11

53': Κίτρινη στον Μπαντοβαλίεφ.

19:08

Οι αμυντικοί της Λαμίας δεν μπορούν να διώξουν, η μπάλα στρώνεται στον Θέο κι εκείνος από κοντά σουτάρει με δύναμη και νικάει τον Μπλάζιτς.

19:07

50': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

19:07

Ο Μπαντοβαλίεφ στρώνει στον Μπιτάνγκ, εκείνος αργεί να κάνει το σουτ και η ευκαιρία χάνεται.

19:03

18:47

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:47

45': Ο Κωστόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:44

43': Σουτ από πολύ μακριά από τον Κυζιρίδη, το οποίο είναι εντελώς άστοχο.

18:43

42': Κίτρινη στον Κυζιρίδη.

18:39

39': Ο Μπαλντοβαλίεφ από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Μπιτάνγκ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:38

Αυτή ήταν μόλις η 3η τελική των γηπεδούχων, μόλις 1 έχει η Λαμία.

18:37

36': Πολύ κακό το σουτ που κάνει με το αριστερό ο Νικολιάς.

18:34

33': Από εκτέλεση κόρνερ ο Τριανταφυλλάκος παίρνει την πρώτη κεφαλιά, αλλά στη συνέχεια ο Μπλάζιτς καθαρίζει τη φάση.

18:32

Ισορροπημένη η κατοχή, στο 51% για τον Ολυμπιακό Βόλου.

18:19

18': Από πλάγια αριστερά ο Νικολιάς κάνει το σουτ και ο Μπλάζιτς αποκρούει.

18:15

Πατούν καλύτερα οι γηπεδούχοι.

18:12

11': Κίτρινη στον Φατιόν.

18:12

11': Κίτρινη στον Μπάρμπα.

18:08

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

18:05

3': Κίτρινη στον Κωστόπουλο.

18:04

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο μεγάλος άτυχος των γηπεδούχων, ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ, ο οποίος υποβλήθηκε σε επέμβαση στο γόνατο.

18:02

17:58

17:46

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς του Ολυμπιακού Βόλου με τη Λαμία.

Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος, Γιαλούσης, Μπάρμπας, Τριανταφυλλάκος, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Νικολιάς, Θέος, Μπαλντοβαλίεφ.
ΛΑΜΙΑ
Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Κακαράς, Ρεπετσάς, Λεάντρο, Κωστόπουλος, Γιενγκά, Ντελέκος, Φατιόν, Α. Καμαρά, Νεόφυτος.
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Ντάλλας (Αθηνών), Παρασίου (Ημαθίας) Τέταρτος: Μαλούτας (Ημαθίας)