Ολοκληρώθηκε το ματς, στην επόμενη φάση οι Τούρκοι.

Ο Αρσλάν κάνει το 5-4 αν και ο Μινιολέ μάντεψε σωστά.

Ο Άλεν ισοφαρίζει σε 4-4.

22:38

Ο Χάτσινσον στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μινιολέ για το 4-3.

22:37

Ο Τσαν εκτελεί και φέρει το ματς στα ίσια. Έπεσε σωστά ο Γκονέν, αλλά δεν αποσόβησε το 3-3.

22:37

Ο Καβλάκ κάνει το 3-2 για την Μπεσίκτας.

22:36

Ο Λαλάνα ισοφαρίζει σε 2-2 επιλέγοντας την αριστερή γωνία του Γκονέν.

22:35

Ο Τορέ εκτελεί και νικάει τον Μινιολέ που πέφτει στη σωστή γωνία.

22:34

Ο Λάμπερτ ισοφαρίζει με πολύ δυνατό σουτ σε 1-1.

22:33

Ο Μπα εκτελεί και σκοράρει στέλνοντας τον Μινιολέ από την άλλη.

22:32

Ξεκινάει η διαδικασία.

22:28

Τελείωσε και η παράταση, πάμε πέναλτι.

22:24

116': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μπα, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Μινιολέ.

22:22

115': Ο Τορέ δίνει στον Μπα, εκείνος κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:18

Έχουν αλλάξει οι ρόλοι πλέον, η Μπεσίκτας έχει την μπάλα και η Λίβερπουλ περιμένει.

22:14

106': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, ο Λάμπερτ αντί του Στάριτζ.

22:13

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

22:10

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

22:09

22:07

103': Κίτρινη στον Τσαν.

22:05

101': Αδύναμο το σουτ του Τορέ, εύκολα ο Μινιολέ.

22:04

100' Η μπάλα πάει στον Μπα, εκείνος από μέσα δεξιά σουτάρει με δύναμη και ο Μινιολέ αποκρούει έχοντας κλείσει τη γωνιά του.

22:03

Η Λίβερπουλ έχει πλέον την πρωτοβουλία των κινήσεων και η Μπεσίκτας προσπαθεί να χτυπήσει με αντεπιθέσεις.

21:59

95': Ο Οπάρε δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και αστοχεί.

21:54

91': Ξεκινάει η παράταση.

21:50

Ολοκληρώθηκε το δεύτερο ημίχρονο, πάμε παράταση.

21:48

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για την Μπεσίκτας. Η άμυνα της Λίβερπουλ δεν έδιωξε, η μπάλα στρώθηκε στον Μπα, εκείνος έκανε πολύ δυνατό σουτ από τη μικρή περιοχή και τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

21:47

21:45

Έχει κλειστεί πίσω η Μπεσίκτας.

21:42

Είναι η σειρά της Λίβερπουλ να πιέσει μήπως και αποφύγει την παράταση.

21:38

82': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, στη θέση του Μπαλοτέλι ο Λαλάνα.

21:37

Εντελώς διαφορετικό το ματς πλέον με την Μπεσίκτας να μην καίγεται για δεύτερο γκολ και να μην ρισκάρει.

21:33

77': Αλλαγή για τη Λίβεπρουλ, ο Μανκίγιο αντί του Άιμπ.

21:29

Ο Μπα αφήνει στον Αρσλάν, εκείνος σουτάρει με δύναμη από το ημικύκλιο και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Μινιολέ.

21:29

72': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ!

21:27

70': Πολύ καλό σουτ από μακριά από τον Αρσλάν, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

21:24

Εκεί που θέλει έχει πάει το ματς η Λίβερπουλ.

21:20

64': Σουτ από μακριά κάνει ο Τορέ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:18

71': Αλλαγή για την Μπεσίκτας, ο Αρσλάν αντί του Σόσα.

21:16

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μπαλοτέλι.

21:12

56': Κεφαλιά από τον Λόβρεν, εύκολα μπλοκάρει ο Γκονέν.

21:08

52': Μακρινό σουτ του Κουρτουλούς, εύκολα ο Μινιολέ.

21:05

Προσπαθούν να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά.

21:02

21:01

20:45

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:41

41': Δυνατό σουτ από τον Σαχάν, ο Μινιολέ πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει.

20:38

Αρκετές μάχες έχει δώσει ως τώρα ο Μπαλοτέλι, ο παίκτης που με το εύστοχο πέναλτί του κρίνει ως τώρα τη μονομαχία του ζευγαριού.

20:33

33': Ο Μπαλοτέλι δίνει στον Στέρλινγκ, εκείνος καθυστερεί πολύ, κάνει τελικά το σουτ και ο Γκονέν αποκρούει.

20:29

29': Κάνει το σουτ ο Στέρλινγκ εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και η Λίβερπουλ κερδίζει κόρνερ. Ο Σκρτελ παίρνει την κεφαλιά από την εκτέλεση του Άλεν και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:24

Έχει ισορροπήσει πλέον η Λίβερπουλ, χωρίς κι εκείνη να είναι επικίνδυνη από την πλευρά της.

20:20

20': Δυνατό σουτ από τον Στέρλινγκ, πέφτει και αποκρούει ο Γκονέν.

20:15

Δυνατό ξεκίνημα από την Μπεσίκτας, η οποία πιέζει χωρίς όμως να φτάνει σε τελικές προσπάθειες.

20:11

11': Κίτρινη στον Μπαλοτέλι, ο οποίος έχει μπει με νεύρα.

20:10

Όταν έχει την μπάλα η Μπεσίκτας η Λίβερπουλ αμύνεται στο δικό της μισό.

20:08

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

20:05

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα και φοβερές οι αποδοκιμασίες κάθε φορά που έχει την μπάλα στην κατοχή της η Λίβερπουλ.

20:01

20:01

19:53

Υπενθυμίζεται πως το πρώτο ματς είχε λήξει με 1-0 υπέρ της Λίβερπουλ.

19:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της Μπεσίκτας με τη Λίβερπουλ.