1
-
0
23:36

90+3': Τέλος του αγώνα.

23:35

90+2': Κίτρινη ο Γκάμεθ.

23:32

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:32

90': Γέμισμα του Γκριζμάν, άουτ η κεφαλιά του Ραούλ Γκαρσία.

23:31

89': Κίτρινη για Τόρες και Κάστρο.

23:30

88': Κίτρινη στον Κίσλινγκ και πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών.

23:29

87': Ο Μπραντ στη θέση του Τσαλχάνογλου.

23:28

85': Πέντε λεπτά ακόμα με την Λεβερκούζεν να έχει την κατοχή, αλλά να είναι φλύαρη. Σαν μην ψάχνουν το δεύτερο γκολ οι Γερμανοί.

23:22

80': Ο Κίσλινγκ στη θέση του Ντρμιτς.

23:19

76': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Τιάγκο. Σωστή και αυτή η απόφαση.

23:18

75': Ο Τόρες σκοράρει μετά από λάθος της άμυνας στην εκτέλεση του κόρνερ, αλλά το γκολ ακυρώνεται καθώς η μπάλα έχει βγει άουτ πριν φτάσει στον Τόρες. Σωστή η απόφαση.

23:17

75': Κόρνερ για την Ατλέτικο.

23:16

74': Ωραία ατομική προσπάθεια του Ντρμιτς, που κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Μογιά. Ευκαιρία για τους Γερμανούς.

23:14

71': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου, σε ετοιμότητα ο Μογιά, που μπλοκάρει.

23:10

67': Ο Ρόλφες στη θέση του Μπέντερ.

23:07

64': Ο Τόρες στη θέση του Τουράν.

23:05

62': Κίτρινη και για τον Μπέντερ. Έχει γίνει πολύ νευρικό το παιχνίδι.

23:03

61': Κίτρινη για τον Γοδίν, που συμπληρώνει κάρτες και χάνει τη ρεβάνς.

23:01

59': Κίτρινη ο Γουέντελ.

23:01

Ο Μπελαραμπί κάνει στο όριο της περιοχής το τακουνάκι για τον Τσαλχάνογλου που από πλάγια θέση πιάνει ένα τρομερό σουτ και η μπάλα καρφώνεται στον ουρανό των διχτύων του Μογιά. Εκπληκτικό γκολ.

22:59

57': ΓΚΟΛ η ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ.

22:58

56': Σέντρα του Τουράν, μακρινή κεφαλιά του Ραούλ Γκαρσία, καμία ανησυχία για τον Λένο.

22:54

52': Κόρνερ για την Λεβερκούζεν. Εκτελεί ο Τσαλχάνογλου, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

22:53

50': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Ραούλ Γκαρσία, λίγα μέτρα μπροστά από το κέντρο, φεύγει άουτ.

22:48

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:47

22:33

45+3': Τέλος ημιχρόνου.

22:33

45+3': Τρομερή επέμβαση του Λένο σε εντυπωσιακό γυριστό του Τιάγκο.

22:32

45+2': Εκτελεί ο Γκάμπι, διώχνει με γροθιές ο Λένο.

22:32

45+1': Σουτ του Μάτζουκιτς, κόντρα και κόρνερ.

22:31

45+1': Πάλι ο Τσαλχάνογλου, διώχνουν αυτή τη φορά οι Ισπανοί.

22:30

45': Κόρνερ για την Λεβερκούζεν. Πολύ επικίνδυνη η εκτέλεση του Τσαλχάνογλου, νέο κόρνερ.

22:27

42': Ο Ραούλ Γκαρσία στη θέση του Σαούλ. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή στο α' μέρος για την Ατλέτικο.

22:23

39': Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο. Έπειτα από κόντρα και γύρισμα του Τουράν, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και ο Λένο έδιωξε τελευταία στιγμή προ του Γκριζμάν, που ήταν έτοιμος να σκοράρει.

22:22

38': Ο Γκάμεθ στη θέση του Σικέιρα, που έχει ενοχλήσεις.

22:20

35': Κίτρινη ο Παπαδόπουλος.

22:15

31': Κόρνερ για τους Γερμανούς. Εκτελεί ο Τσαλχάνογλου, δύο σουτ των γηπεδούχων σταμάτησαν στα σώματα.

22:14

30': 65%-35% η κατοχή υπέρ της Λεβερκούζεν.

22:13

29': Καλό μακρινό σουτ του Σαούλ, φεύγει άουτ.

22:11

27': Σουτ του Κάστρο στην κίνηση έξω από την περιοχή, άουτ.

22:10

26': Μεγάλη ευκαιρία η Λεβερκούζεν. Ο Σπάχιτς εξαπολύει ένα σουτ-κεραυνό από μακριά, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

22:07

22': Κίτρινη ο Τιάγκο.

22:05

21': Κόρνερ για την Ατλέτικο. Ο Γκριζμάν εκτελεί, μετά από διαδοχικές κόντρες οι Γερμανοί διώχουν.

22:02

18': Κόρνερ για την Ατλέτικο. Εκτελείται πλασαριστά και οι της Λεβερκούζεν κλέβουν.

21:56

12': Κόρνερ η Λεβερκούζεν. Εκτελεί ο Τσαλχάνογλου, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Μάτζουκιτς την προβολή του Σπάχιτς. Μεγάλη ευκαιρία για τους Γερμανούς.

21:53

9': Απάντηση από την Ατλέτικο. Μετά από σουτ του Σαούλ ο Γκριζμάν κάνει την κεφαλιά, άοουτ.

21:51

7': Πρώτο σουτ στον αγώνα. Το κάνει ο Μπέντερ μετά από αντεπίθεση των Γερμανών, φεύγει άουτ η προσπάθειά του.

21:50

5': Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα λεπτά, κατά τα οποία η Λεβερκούζεν έχει κυρίως την κατοχή.

21:45

1': Ξεκίνησε το ματς.

21:43

Εκπληκτική η ατμόσφαιρα στην κατάμεστη Μπάι Αρένα.

21:41

21:35

Στο αρχικό σχήμα της Λεβερκούζεν βρίσκεται ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, ενώ στον πάγκο είναι ο Ντάριο Κρέσιτς, γνωστός μας από το πέρασμά του από τον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ.

21:30

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης για τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ.

Λένο, Χίλμπερτ, Σπάχιτς, Παπαδόπουλος, Γουέντελ, Κάστρο, Μπέντερ, Τσαλχάνογλου, Μπελαράμπι, Σον, Ντρμιτς.
Αναπ: Κρέσιτς, Μπένις, Ντονάτι, Ράιναρτς, Ρόλφες, Μπραντ, Κίσλινγκ.
Μογιά, Χουανφράν, Γοδίν, Μιράντα, Σικέιρα, Τιάγκο, Γκάμπι, Τουράν, Σαούλ, Γκριζμάν, Μάντζουκιτς.
Αναπ: Ομπλάκ, Γκάμεθ, Χιμένες, Σουάρεθ, Ραούλ Γκαρθία, Κάνι, Τόρες.
Διαιτητής είναι ο Τσέχος Κράλοβετς με βοηθούς τον Σλοβάκο Σλίσκο και τον Τσέχο Γουίλτσεκ. Επιπρόσθετοι οι επίσης Τσέχοι Πριχόντα και Πατάκ, ενώ τέταρτος ο συμπατριώτης τους Μορκούς.