1
-
3
21:20

90'+4': Λήξη του αγώνα

21:20

Σε ακόμη μαι αντεπίθεση της Άλκμααρ ο Μπεργκούις πασάρει στον Γκούντμπουντσον που περνάει και τον Σηφάκη για να γράψει το τελικό 1-3

21:19

90'+3': ΓΚΟΛ για την Άλκμααρ

21:18

90'+2': Ο Γιόχανσον δίνει τη θέση του στον Μπεργκούις

21:17

3 τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:16

90': Έχοντας περάσει και τον Σηφάκη ο Γιόχανσον στέλνει την μπάλα λίγο άουτ προ κενής εστίας

21:15

89': Κίτρινη κάρτα για τον Όβερτουμ

21:12

86': Ο Μάρτενς περνάει στη θέση του Μπέερενς

21:11

85': Από πλεονεκτική θέση ο Καραμάνος δεν πλασάρει σωστά και στέλνει την μπάλα μπάνω στον Εστεμπάν

21:10

84': Ο Καραμάνος περνάει το ματς στη θέση του Μπάλα

21:10

84': Ο Όβερτουμ εκτελεί απευθείας φάουλ με τον Σηφάκη να διώχνει με δυσκολία

21:08

83': Ο Μπρίτο κάνει το γυριστό από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ

21:03

Ο Παπαδόπουλος ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε και σημαδεύοντας σωστά έκαν το 1-2

21:02

76': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο

21:02

76': Κίτρινη κάρτα για τον Εστεμπάν για το πέναλτι πάνω στον Παπαδόπουλο

21:01

76': Ο Εστεμπάν ανατρέπει τον Παπαδόπουλο με τον διαιτητή να υποδεικνύει το πέναλτι

21:01

Ο Γιόχανσον περνάει τον Φυτανίδη με κοφτή τρίπλα και στη συνέχεια απέναντι από τον Σηφάκη πλασάρει εύστοχα κάνοντας το 0-2

21:01

74': ΓΚΟΛ για την Άλκμααρ

20:57

71': Ο Ελμ παραχωρεί τη θέση του στον Όβερτουμ

20:56

70': Ο Φυτανίδης εκτελεί απευθείας φάουλ με την μπάλα να περνάει κόρνερ μετά την παρέμβαση του Εστεμπάν

20:56

70': Ο Δημούτσος παραχωρεί τη θέση του στον Μπρίτο

20:51

65': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη

20:47

61': Ο Ναπολεόνι περνάει στη θέση του Καραγκούνη

20:38

Ο Γκούντελι κάνει την παράλληλη σέντρα στο ύψος της περιοχής με τον Γκούντμουντσον να στοπάρει προ του Καραγκούνη και να κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά νικώντας τον Σηφάκη για το 0-1

20:36

51': ΓΚΟΛ για την Άλκμααρ

20:32

47': Ο Γκούντελι εκτελεί απευθείας φάουλ από καλή θέση με την μπάλα να περνάει άουτ

20:31

46': Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

20:31

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

20:17

Μετά το 30’ ο ρυθμός έπεσε, με την Άλκμααρ να προσπαθεί να ισορροπήσει αυξάνοντας την κατοχή της μπάλας. Σε γενικές γραμμές όμως το πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος , είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στη μεγαλύτερη διάρκεια ωστόσο με 1-2 εξαιρέσεις δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά τους Ολλανδούς

20:16

45'+1': Λήξη του πρώτου μέρους

20:15

1 λεπτό ο επιπλέον χρόνος των καθυστερήσεων

20:03

33': Ο Μπάλας κάνει το σουτ με τον Εστεμπάν να μπλοκάρει την μπάλα

19:57

27': Ο Παπαδόπουλος βλέποντας τον Εστεμπάν εκτός θέσης επιχειρεί το ψηλοκρεμαστό σουτ από σχεδόν 40 μέτρα με τον πρώτο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

19:56

26': Ο Παπαδόπουλος πιάνει την κεφαλιά και ο Εστεμπάν καταφέρνει να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

19:55

25’: Ο Ατρόμητος σε γενικές γραμμές έχει καλή κυκλοφορία και στο διάστημα 5’-15’ είχε κλείσει τους Ολλανδούς στα καρέ τους

19:53

23': Ο Ουμπίντες μετά από ασίστ του Παπαδόπουλου βρίσκει το χώρο και κάνει το διαγώνιο σουτ από δεξιά αλλά η μπάλα περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι

19:49

19': Ο Γκούντμουντσον εκτελεί το κόρνερ και ο Βούιτενς με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

19:38

8': Ο Νάστος κάνει το κοντινό πλασέ με τον Εστεμπάν να μπλοκάρει την μπάλα

19:37

7': Κίτρινη κάρτα στον Βιεργκέβερ

19:33

3': Ο Ελμ επιχειρεί το σουτ με τον Σηφάκη να μπλοκάρει εύκολα

19:30

1': Έναρξη του αγώνα