0
23:58

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

23:56

Η Λίβερπουλ παίρνει αγχώδη νίκη σε βάρος της Μπεσίκτας, που προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλύτερο στο «Άνφιλντ».

23:56

90'+4: Λήξη της αναμέτρησης! Λίβερπουλ - Μπεσίκτας 1-0.

23:55

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Φράνκο.

23:53

Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

23:52

90' O Ογκιουζάν Εζιακούπ επιχειρεί το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Σκρτελ και σταματά στα χέρια του Μινιολέ.

23:47

Ο Χέντερσον πήγε να στήσει την μπάλα στην άσπρη βούλα, αλλά ο Μπαλοτέλι του την πήρε κι ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση, με τον συμπαίκτη του να τον στραβοκοιτάζει!

23:46

Ο Μπαλοτέλι αναλαμβάνει την εκτέλεση και δεν αστοχεί. 1-0 για τη Λίβερπουλ.

23:46

85': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:45

84': Κίτρινη κάρτα στον Μότα.

23:45

84' Πέναλτι για τη Λίβερπουλ! Ο Μότα ανατρέπει τον Ίμπε και ο διαιτητής καταλογίζει την παράβαση.

23:41

80': Κόρνερ για τη Μπεσίκτας. Το εκτελεί χαμηλά ο Γκιοκάν από τα δεξιά. Διώχνει ο Μορένο.

23:38

77': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Στέρλινγκ στη θέση του Λαλάνα.

23:38

77': Κίτρινη κάρτα στον Σερντάρ Κουρτουλούς.

23:37

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, χωρίς τις καθυστερήσεις. Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

23:33

72': Αλλαγή για τη Μπεσίκτας. Ο Κερίμ Κογιουνλού στη θέση του Σαχάν.

23:30

69': Κίτρινη κάρτα στον Λόβρεν.

23:26

65' Ο Μπαλοτέλι εκτελεί απυθείας φάουλ, μπλοκάρει ο Τσενκ.

23:24

63': Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Λόβρεν στη θέση του Άλεν και ο Μπαλοτέλι στη θέση του Κουτίνιο.

23:24

Στους 7 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία, με τον αγωνιστικό χώρο να είναι υγρός.

23:21

60': Αλλαγή για την Μπεσίκτας. Ο Ογκιουζάν Εζιακούπ στη θέση του Σόσα.

23:19

58': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τη Μπεσίκτας. Λίγο έξω από τα αριστερά της μικρής περιοχής. Ο Σόσα εκτελεί, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

23:11

49': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Χέντερσον κάνει άλλη μία ωραία ενέργεια από τα δεξιά και βγάζει τη σέντρα, Τσενκ και Φράνκο μπερδεύονται και ο Λαλάνα αστοχεί εξ επαφής!

23:09

47': Ωραία πάσα του Χέντερσον στον Μορένο, σουτάρει άουτ.

23:08

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

23:08

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο!

23:07

22:54

Η Λίβερπουλ ξεκίνησε πιο δυνατά, η Μπεσίκτας ανέβασε ρυθμούς στη συνέχεια και απείλησε, αλλά οι ρόλοι αντιστράφηκαν ξανά προς το τέλος του πρώτου μέρους, με τους «Ρεντς» να έχουν τώρα το μομέντουμ.

22:53

45'+2: Λήξη α` ημιχρόνου.

22:51

45'+1: Εκτέλεση φάουλ του Χέντερσον, η μπάλα περνά μόλις δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσενκ.

22:50

Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

22:49

44': Κίτρινη κάρτα στον Ερσάν Γκιουλούμ. Χάνει το επόμενο ματς.

22:48

43': Νέο κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Ο Κουτίνιο είναι ο εκτελεστής από τα δεξιά, ο Χέντερσον κάνει το... τακουνάκι, αλλά αστοχεί.

22:47

42': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Για άλλη μία φορά το εκτελεί ο Χέντερσον από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μορένο που βρίσκεται λίγο κάτω από τη σέντρα, επιχειρεί το σουτ, αλλά ο Τσενκ βγάζει σε νέο κόρνερ!

22:45

40': Ο Στάριτζ εκτελεί απευθείας με το αριστερό το φάουλ από τα πλάγια δεξιά εκτός της περιοχής, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

22:43

38': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Ο Χέντερσον εκτελεί από τα αριστερά, αλλά παρά την αναστάτωση που επικρατεί στην περιοχή, οι αμυντικοί της Μπεσίκτας διώχνουν.