0
-
2
23:36

90+3': Τέλος του αγώνα.

23:33

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:28

85': Ιγιαραμέντι στη θέση του Ίσκο.

23:25

82': Ο Αρμπελόα στη θέση του Καρβαχάλ.

23:23

80': Ο Μέγιερ στη θέση του Χέγκερ.

23:22

Ο Ρονάλντο ταλαιπωρεί δύο αμυντικούς και δίνει στον Μαρσέλο, που με το κακό του πόδι, το δεξί, σημαδεύει από το ύψος της περιοχής το αριστερό παραθυράκι του Βέλενροϊτερ. Εκπληκτικό γκολ από τον Βραζιλιάνο.

23:22

79': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ.

23:21

78': Ο Ερνάντεζ στη θέση του Μπενζεμά.

23:21

78': Κάθετη του Μπέιλ για τον Μπενζεμά που σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

23:18

75': Κόρνερ η Σάλκε. Εκτελεί ο Αόγκο, διώχνουν στο πρώτο δοκάρι οι αμυντικοί.

23:17

74': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Πλατε τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κασίγιας, ο οποίος στη συνέχεια μπλοκάρει το πλασέ του Ουτσίντα, που έχασε δύναμη από κόντρα.

23:17

74': Στο τείχος η προσπάθεια του Πορτογάλου.

23:16

73': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τη Ρεάλ. Φυσικά αναλαμβάνει ο Ρονάλντο.

23:15

72': Ο Ίσκο συνεργάζεται με τον Μπέιλ στο όριο της περιοχής, ο Ισπανός πλασάρει αμαρκάριστος, πάνω από τα δοκάρια.

23:13

70': Οι Γερμανοί ξεσηκώνονται στις εξέδρες για να στηρίξουν, αλλά η Σάλκε παραμένει καθηλωμένη στο μισό της γήπεδο.

23:12

69': Ο Μπόατενγκ δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, καμία ανησυχία για τον Κασίγιας.

23:11

68': Χωρίς φάσεις στο β' μέρος, αλλά με την Ρεάλ να ελέγχει απόλυτα.

23:06

63': Κίτρινη ο Κίρκχοφ.

23:05

62': Σέντρα τοΥ Χέγκερ, σουτ του Μπόατενγκ στην κίνηση, ψηλά άουτ.

23:01

57': Ο Κίρκχοφ στη θέση του Νοϊστάντερ.

22:56

53': Κόρνερ η Ρεάλ. Εκτελεί ο Κρόος, καθαρίζει ο Βέλενροϊτερ.

22:54

50': Δίχως κάποια αξιόλογη φάση μέχρι τώρα. Η Ρεάλ έχει την κατοχή πάλι.

22:47

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:46

22:32

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

22:32

45+2': Κίτρινη ο Νοιστάντερ.

22:31

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:30

45': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Εκτελεί ο Κρόος, διώχνει ο Αόγκο.

22:29

44': Τρομερή ντρίπλα του Τσούπο-Μότινγκ στον Καρβαχάλ πάνω στην πλαϊνή γραμμή, ούτε τον είδε ο Ισπανός. Δεν είχε ωστόσο συνέχεια.

22:24

39': Απειλεί η Ρεάλ, με τον Βέλενροϊτερ να κάνει έξοδο και να εμποδίζει τον Ρονάλντο να κοντρολάρει όπως θα ήθελε.

22:20

36%-64% η κατοχή για τη Ρεάλ.

22:19

35': Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο, απίθανη και η απόκρουση του Βέλενροϊτερ.

22:18

34': Κίτρινη για τον Μπόατενγκ, που χάνει τη ρεβάνς. Σωστή η κάρτα και ενώ του είχε χαριστεί νωρίτερα ο Άτκινσον.

22:18

33': Ο Πλάτε στη θέση του Χούντελααρ.

22:17

Πονάει από ένα μαρκάρισμα του Βαράν ο Χούντελααρ, φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει. Πλήγμα για τη Σάλκε.

22:16

31': Ευκαιρία η Ρεάλ. Τρομερή ασίστ του Κρόος, ο Μπενζεμά σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο 19χρονος Βέλενροϊτερ αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

22:13

Γκολ νούμερο 73 για τον Πορτογάλο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Απίστευτα πράγματα.

22:12

Ωραία σέντρα του Καρβαχάλ από δεξιά στην πλάτη της άμυνας, πετάγεται ο Ρονάλντο και με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. 0-1 η Ρεάλ, στην πρώτη της ουσιαστικά ευκαιρία.

22:11

27': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ.

22:10

25': Ξαφνικό και καλό μακρινό σουτ του Χούντελααρ, πέφτει και αποκρούει ο Κασίγιας.

22:09

24': Κακό σουτ του Ρονάλντο από τα 30 περίπου μέτρα, πολλά μέτρα άουτ.

22:05

20': Καλή στιγμή για τη Σάλκε, η πιο καλή μέχρι τώρα του αγώνα. Ο Αόγκο κάνει το μονοκόμματο σουτ με εξωτερικά φάλτσα έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

22:03

18': Ο Λούκας Σίλβα κάνει το μακρινό σουτ, πολλά μέτρα άουτ.

22:01

16': Κόρνερ για την Σάλκε, που έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. Εκτελεί ο Χέγκερ, διώχνουν οι της Ρεάλ.

21:59

14': Στο τείχος η εκτέλεση του Αόγκο, δεν ήταν καλή. Για χέρι φωνάζουν οι Γερμανοί, αλλά δεν έχουν δίκιο.

21:58

13': Φάουλ σε καλή θέση για τη Σάλκε μερικά μέτρα έξω από την περιοχή.

21:55

10': Πολύ μεγάλο το ποσοστό κατοχής για τη Ρεάλ στο πρώτο δεκάλεπτο, με πεντάδα στην άμυνα η Σάλκε δεν έχει πρόβλημα μέχρι τώρα στα μετόπισθεν.

21:54

9': Κίτρινη ο Κρόος.

21:50

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. Με ροζ εμφανίσεις η Ρεάλ, με τα κλασικά μπλε η Σάλκε.

21:45

1': Ξεκίνησε το ματς.

21:44

3-5-2 οι Γερμανοί, 4-3-3 οι Ισπανοί σύμφωνα με την ΟΥΕΦΑ.

21:43

Το σεντόνι κυματίζει υπό τον ύμνο του Τσάμπιονς Λιγκ .

21:42

Μπήκαν στο γήπεδο, εκπληκτική η ατμόσφαιρα.

21:41

Την περσινή σεζόν οι δύο ομάδες συναντήθηκαν ακριβώς στην ίδια φάση, αλλά η Ρεάλ είχε κάνει πάρτι με δύό νίκες, 6-1 και 3-1.

21:39

Στη φυσούνα οι δύο ομάδες, προετοιμάζονται να μπουν στον αγωνιστικό χώρο.

21:35

Κατάμεστο από περίπου 60.000 φιλάθλους το Γκελζερκίχεν.

21:30

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Σάλκε-Ρεάλ Μαδρίτης για τον πρώτο αγώνα στη φάση των "16" του Τσάμπιονς Λιγκ.

ΣΑΛΚΕ
Βέλενροϊτερ, Χέβεντες, Ματίπ, Νάσταζιτς, Ουτσίντα, Αόγκο, Χέγκερ, Μπόατενγκ, Νοϊστάντερ, Τσούπο-Μότινγκ, Χούντελααρ.
Αναπ: Βέτκλο, Κίρκχοφ, Φουξ, Κάαν Αϊχάν, Μέγιερ, Μπαρνέτα, Πλάτε.
ΡΕΑΛ
Κασίγιας, Πέπε, Βαράν, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Λούκας Σίλβα, Ισκο, Κρόος, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.
Αναπ: Νάβας, Αρμπελόα, Νάτσο, Ιγιαραμέντι, Μεντράν, Ερνάντεζ, Χεσέ.
Ο Άγγλος Άτκινσον είναι διαιτητής έχοντας για βοηθούς τους Μαλάρκι και Τσάιλντ, επίσης Άγγλοι. Επιπρόσθετοι είναι οι συμπατριώτες τους Μάρινερ και Πάουσον. 4ος ο Ίνγκλαντ.