Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

23:41

Μία τελική προσπάθεια, ένα γκολ για τη Βασιλεία!

23:40

Η Πόρτο ήταν σαφώς ανώτερη, αλλά κατάφερε να αποσπάσει μόνο ισοπαλία, παίρνοντας, πάντως, προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς της Πορτογαλίας.

23:39

90'+4: Λήξη της αναμέτρησης. Βασιλεία - Πόρτο 1-1.

23:38

90'+3: Κόρνερ για την Πόρτο. Εκτελεί από τα αριστερά ο Κιντέρο, καθαρίζουν τη φάση οι γηπεδούχοι.

23:36

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:32

87': Κίτρινη κάρτα στον Ντανίλο.

23:30

85': Κόρνερ για την Πόρτο. Δεν αποφέρει κάτι.

23:28

83': Τελευταία αλλαγή και για τη Βασιλεία. Ο Χαμουντί στη θέση του Γκάσι.

23:26

81': Αλλαγή για την Πόρτο. Ο Κιντέρο στη θέση του Τέγιο.

23:24

Ο Ντανίλο αναλαμβάνει την εκτέλεση και δεν αστοχεί.

23:24

79': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟ!

23:23

78': Πέναλτι για την Πόρτο! Ο Σάμουελ σταματά την μπάλα με το χέρι σε προσπάθεια του Ντανίλο.

23:20

74': Ο Βάτσλικ μπλοκάρει το σουτ του Ερέρα.

23:14

68': Αλλαγή για την Πόρτο. Ο Ρούμπεν Νέβες στη θέση του Όλιβερ Τόρες. Αναγκαστική αλλαγή, καθώς ο άσος των Δράκων αντιμετωπίζει πρόβλημα στον ώμο.

23:13

67': Ο Μαρτίνεζ βγάζει την πάσα στον Κουαρέσμα, αλλά εκείνος σουτάρει άουτ.

23:11

66': Κόρνερ για την Πόρτο. Εκτελεί ο Τέγιο από τα αριστερά, αλλά ο Βάτσλικ μαζεύει εύκολα.

23:10

65': Μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο! Ο Όλιβερ Τόρες βγάζει ωραία πάσα στον Μαρτίνεζ στην περιοχή, εκείνος αποφεύγει με ωραία ενέργεια τον Τσάκα, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

23:08

63': Αλλαγή για τη Βασιλεία. Ο Εμπολό στη θέση του Στρέλερ.

23:07

62': Κίτρινη κάρτα στον Σούτσι. Χάνει το επόμενο ματς.

23:06

61': Αλλαγή για την Πόρτο. Ο Κουαρέσμα στη θέση του Μπραΐμι.

23:04

58': Κόρνερ για την Πόρτο έπειτα από απόκρουση του Βάτσλικ σε σουτ του Τέγιο από τα δεξιά. Δεν αποφέρει κάτι.

23:03

Ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Κουαρέσμα.

23:02

57': Κίτρινη κάρτα στον Γκάσι.

22:59

54': Ο Τέγιο βγαίνει τετ α τετ, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

22:59

54': Κόρνερ για την Πόρτο. Ο Τέγιο εκτελεί από τα αριστερά, αλλά η μπάλα απομακρύνεται.

22:56

51': Κίτρινη κάρτα στον Άλεξ Σάντρο.

22:53

48': Ο Κασεμίρο σκοράρει έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Τέγιο, αλλά το γκολ του ακυρώνεται. Ο Κλάτενμπεργκ συμβουλεύτηκε τον βοηθό του που θεώρησε ότι ο Μαρκάνο που βρισκόταν σε θέση οφσάιντ επηρέαζε τη φάση. Ο Μαϊκόν είχε προσπαθήσει πρώτος να σκοράρει, αλλά ο Βάτσλικ απέκρουσε.

22:53

48': Κόρνερ για την Πόρτο.

22:51

46': Κίτρινη κάρτα στον Σάμουελ.

22:51

46': Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

22:35

45'+4: Λήξη α' ημιχρόνου.

22:34

Πλέον είμαστε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

22:31

22:30

45': Κόρνερ για την Πόρτο. Ο Τέγιο εκτελεί από τα δεξιά, αλλά οι αμυντικοί της Βασιλείας διώχνουν.

22:28

43': Ο Μπραΐμι πιάνει το σουτ στην κίνηση έπειτα από πάσα του Όλιβερ Τόρες, αλλά ο Βάτσλικ μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.