1
-
1
23:35

Καλύτερη η Παρί Σεν Ζερμέν, αδικείται από το τελικό 1-1 και η Τσέλσι πήρε αυτό που ήθελε εν όψει της ρεβάνς στο Λονδίνο.

23:35

90+2': Τέλος του αγώνα.

23:34

90+2': Εκτελεί ο Βεράτι, επιθετικό φάουλ.

23:34

90+1': Σέντρα του Μάξγουελ, κεφαλιά του Ιμπραΐοβιτς, σε κόρνερ ο Κουρτουά.

23:33

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:25

83': Ο Όσκαρ στη θέση του Φάμπρεγκας.

23:25

83': Ο Παστόρε ελίσσεται έξω από την περιοχή, άστοχο το σουτ του.

23:24

82': Ο Ρεμί στη θέση του Ντιέγκο Κόστα.

23:23

81': Ο Παστόρε στη θέση του Λαβέτσι.

23:22

80': Μεγάλη ευκαιρία η Παρί. Εκπληκτική ντρίπλα του Καβάνι στον Μάτιτς, ο Ουρουγουανός πλασάρει από πλάγια θέση, μόλις άουτ.

23:21

79': Ο Κουαντράντο στη θέση του Γουίλιαν.

23:20

79': Κίτρινη στον Βεράτι.

23:15

73': Στο τείχος η εκτέλεση του Νταβίντ Λουίζ.

23:14

72': Κίτρινη για τον Φάμπρεγκας και φάουλ σε καλή θέση για την Παρί.

23:12

70': Κόρνερ η Παρί. Εκτελεί ο Λαβέτσι, διώχνουν οι της Τσέλσι με τον Ντιέγκο Κόστα.

23:09

67': Πάλι ο Λαβέτσι, καθαρίζει αυτή τη φορά ο Κουρτουά.

23:09

67': Εκτελεί ο Λαβετσι, νέο κόρνερ.

23:08

66': Ο Λαβέτσι εκτελεί φάουλ σαν κοντινό κόρνερ, γυριστή κεφαλιά του Νταβίντ Λουίζ, πάνω από τα δοκάρια. Κόρνερ δίνει ο Τσακίρ.

23:07

65': Κίτρινη για τον Ιβάνοβιτς.

23:06

64': 9 (3) – 2 (1) οι τελικές για την Παρί.

23:02

Εκκωφαντικός πλέον ο θόρυβος στο γήπεδο. Έχει πάρει... φωτιά η εξέδρα των Γάλλων.

23:01

60': Μεγάλη ευκαιρία η Παρί. Ο Κουρτουά λέει όχι στον Ιμπραΐμοβιτς που σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή μετά από συνεργασία με τον Λαβέτσι. Στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Λαβέτσι σταματάει στα σώματα.

23:01

58': Κόρνερ η Παρί. Εκτελεί ο Λαβέτσι, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:59

57': Εκτελεί κόρνερ ο Φάμπρεγκας, καθαρίζει ο Σιρίγκου.

22:57

Ο Ματουιντί βγαίνει στην πλάτη του Μάξουελ που του δίνει την μπάλα, ο Γάλλος σεντράρει στην καρδιά της άμυνας και ο Καβάνι με καρφωτή κεφαλιά νικάει τον Κουρτουά ισοφαρίζοντας. Υπέροχο γκολ με εξαιρετική συνεργασία για την Παρί.

22:56

54': ΓΚΟΛ η ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ.

22:54

52': Κίτρινη ο Φαν ντερ Βιλ.

22:52

50': Στο ίδιο τέμπο το ματς με την Τσέλσι να περιμένει πίσω από την μπάλα και την Παρί να κυκλοφορεί ψάχνοντας διαδρόμους.

22:47

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:47

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

22:33

Μπορεί η Παρί να κέρδισε τις εντυπώσεις στο α' μέρος, αλλά το γκολ το έχει η Τσέλσι στη μοναδική της καλή στιγμή.

22:32

45': Τέλος α' μέρους χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση.

22:31

44': Με πολύ δύναμη εκτελεί ο Ιμπραΐμοβιτς, πάνω από τα δοκάρια.

22:30

43': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Παρί λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

22:24

Συνεργασία τριών αμυντικών για το γκολ των Άγγλων κόντρα στη ροή του αγώνα. Απίστευτο.

22:23

Σέντρα του Τέρι από αριστερά, ο Κέχιλ κάνει το τακουνάκι που του βγαίνει σε ασίστ και ο Ιβάνοβιτς με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από την καρδιά της περιοχής.

22:22

36': ΓΚΟΛ η ΤΣΕΛΣΙ.

22:22

5 (3) – 1 (0) οι τελικές για την Παρί.

22:21

34': Εκτελεί πάλι ο Λαβέτσι, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:19

33': Κόρνερ για την Παρί, το πρώτο στον αγώνα. Εκτελεί ο Λαβέτσι στο πρώτο δοκάρι, γυριστή κεφαλιά του Καβάνι, τρομερή επέμβαση του Κουρτουά σε κόρνερ.

22:16

29': Φάουλ σε καλή θέση για την Τσέλσι. Ο Φάμπρεγκας κάνει το γέμισμα, βγαίνει και διώχνει ο Σιρίγκου.

22:14

27': Η Παρί δημιουργεί ρήγμα από δεξιά, ο Φαν ντερ Βιλ πατάει περιοχή και κάνει το γύρισμα, διώχνει προ του Ιμπραΐμοβιτς ο Κέχιλ.

22:12

25': Επικίνδυνη σέντρα του Αζάρ, καθαρίζει ο Σιρίγκου. Πρώτη φορά που η Τσέλσι πατάει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

22:10

23': Ο Ιμμπραΐμοβιτς κάνει τη σέντρα για τον Λαβέτσι, χωρίς τύχη η κεφαλιά του.

22:09

22': Η Παρί έχει πάρει πλέον την πρωτοβουλία, αλλά η Τσέλσι αμύνεται πίσω από το κέντρο και δεν υπάρχουν διάδρομοι.

22:01

15': Πολύ προσεκτικές οι δύο ομάδες μέχρι τώρα, μοιρασμένη και η κατοχή.

21:58

11': Νέα σέντρα από αριστερά, από τον Ματουιντί, κεφαλιά καρφωτή του Ιμπραΐμοβιτς, μπλοκάρει ο Κουρτουά.

21:57

11': Ευκαιρία η Παρί, η πρώτη στο ματς. Σέντρα του Καβάνι, κεφαλιά του Ματουιντί, αποκρούει ο Κουρτουά.

21:51

5': Παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα, η Τσέλσι πρεσάρει ψηλά, η Παρί στα 2/3 του γηπέδου.

21:47

1': Ξεκίνησε το ματς.

21:44

Τις παραδοσιακές μπλε εμφανίσεις φοράει η Παρί, με κίτρινες φανέλες η Τσέλσι.

21:43

Εκπληκτικό το κορεό, που έχουν δημιουργήσει οι φίλοι της Παρί.

21:43

21:42

Κατάμεστο από περίπου 45.000 φιλάθλους είναι πλέον το Παρκ ντε Πρενς.

21:40

Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί και στα νοκ άουτ της περσινής διοργάνωσης, αλλά για τα προημιτελικά. Την πρόκριση είχε πάρει η Τσέλσι.

21:35

Σχήμα 4-3-3 έχουν επιλέξει Λοράν Μπλαν και Ζοσέ Μουρίνιο σύμφωνα με το γράφημα που δίνει η ΟΥΕΦΑ.

21:30

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Παρί Σεν Ζερμέν-Τσέλσι στην πρώτη μεταξύ τους μάχη στους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σιρίγκου, Φαν Ντερ Βιλ, Σίλβα, Μαρκίνιος, Νταβίντ Λουίζ, Μάξουελ, Βεράτι, Ματουιντί, Λαβέτσι, Καβάνι, Ιμπραΐμοβιτς.
Αναπ: Ντουσέ, Καμαρά, Ντιν, Κιμπεμπέ, Ραμπιό, Παστόρε, Μπάεμπεκ.
ΤΣΕΛΣΙ
Κουρτουά, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Ραμίρες, Μάτιτς, Γουίλιαν, Φάμπρεγας, Αζάρ, Ντιέγο Κόστα.
Αναπ: Τσεχ, Φελίπε Λουίς, Ζουμά, Όσκαρρ, Ντρογκμπά, Ρεμί, Κουαντραντο.
Διαιτητής είναι ο Τούρκος Τσακίρ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ντουράν και Ονγκούν. Επιπρόσθετοι είναι οι Γκοτσέκ και Σίμσεκ, επίσης Τούρκοι.