Τελικό στο ΟΑΚΑ, άνετη νίκη για την ΑΕΚ, 3-0 τον Άγιο Νικόλαο

17:53

Αγγίζει το τέταρτο γκολ η ΑΕΚ...

17:53

89': Πλασέ του Κορδέρο, η μπάλα άουτ...

17:48

86': Τριτη αλλαγή για τη ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στη θέση του Μπρέσεβιτς

17:48

85': Ο Μπρέσεβιτς πέρασε την μπαλιά στον Ντακόλ αλλά ο Βραζιλιάνος δεν μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Μπρόκο

17:47

84': Δυνατό σουτ του Πόποβιτς, η μπάλα λίγο άουτ πάνω από το δοκάρι

17:45

83': Αλλαγή για τον ΑΟΑΚ. Ο Καουκάκης μπαίνει στο παιχνίδι

17:44

80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιο Νικόλαο! Μετά από παράλληλη σέντρα η μπάλα φτάνει στον Πυγιάκη που δεν μπόρεσε να σκοράρει

17:42

79': Κόρνερ του Πόποβιτς, κεφαλιά του Ντακόλ η μπάλα άουτ

17:38

75': Αλλαγή και για τον Άγιο Νικόλαο με τον Σταυρακάκη στο γήπεδο. Εκτός ο Χρηστάκης

17:37

Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ

17:37

74': Στο ματς μπαίνει ο Παληαρούτας, στη θέση του Γροντή

17:35

72': Ο Ντακόλ γυρίζει την μπάλα στον Πόποβιτς, ο Κροάτης ωστόσο από καλή θέση δεν μπορεί να πετύχει το χατ τρικ

17:33

70': Κίτρινη κάρτα στον Γροντή

17:30

67': Στη θέση του Σταθάκη λοιπόν ο Τσούπρος

17:29

Έτοιμος ο Τσούπρος να μπει στο ματς, στην πρώτη ευκαιρία

17:26

63': Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ του Πόποβιτς, η μπάλα φτάνει στον Ντακόλ και αυτός με γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

17:26

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 3-0!

17:25

63': Ο Ντακόλ αυτή την φορά προσπαθεί να νικήσει με εκτέλεση φάουλ τον Μπρόκο, αυτή την φορά ο γκολκίπερ του ΑΟΑΝ διώχνει σε κόρνερ

17:23

60': Ο Πόποβιτς με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ νικά τον Μπρόκο και σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα

17:22

ΓΚΟΛ, 2-0 η ΑΕΚ!

17:20

Από το ριπλέι φαίνεται να ανατρέπεται ο παίκτης της ΑΕΚ

17:19

Και ενώ η ΑΕΚ φωνάζει για πέναλτι πριν το κερδισμένο κόρνερ, για ένα μαρκάρισμα του Γκέκα στον Πεταυράκη

17:18

Αυτό ωστόσο περνά ανεκμετάλλευτο

17:18

55': Ο Πόποβιτς σεντράρει, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ...

17:15

52': Ο Μουστάκης δοκίμασε τα πόδια του έξω από την περιοχή της ΑΕΚ, αλλά ο Καραγκιολίδης μπλοκάρει χωρίς προβλήματα

17:14

- Χωρίς ρυθμό το πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, με την ΑΕΚ να ελέγχει το παιχνίδι

17:11

Πρώτη προσπάθεια στην επανάληψη για την ΑΕΚ

17:11

48': Σουτ του Γροντή, μπλόκαρε ο Μπρόκος

17:08

46': Σέντρα στην επανάληψη

17:07

Οι δύο ομάδες βγήκαν στο γήπεδο όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο

17:07

46': Αλλαγή για τον Άγιο Νικόλαο, στη θέση του Χατζάη θα μπει ο Γκέκας.

16:50

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, 1-0 η ΑΕΚ με το γκολ του Πόποβιτς

16:46

41': Μακρινό σουτ του Σταθάκη, η μπάλα φεύγει άουτ

16:43

Καλή έμπνευση από τον σκόρερ της ΑΕΚ, ο οποίος πήγε να πιάσει στον ύπνο τον Μπρόκο, εκτελώντας απευθείας από πλάγια θέση δεξιά

16:42

38': Ο Πόποβιτς εκτελεί δυνατά ένα φάουλ, ο Μπρόκος πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει!

16:41

37': Κίτρινη κάρτα στον Γρηγόρη Κοκολάκη για σκληρό μαρκάρισμα στον Κορδέρο

16:38

33': Ο Ντακόλ έβγαλε για τον Μπρέσεβιτς, αυτός σε τετ α τετ δεν μπόρεσε να περάσει τον Μπρόκο, καθώς ο γκολκίπερ του ΑΟΑΝ πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα

16:38

Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ!

16:36

31': Ο Κοκολάκης το εκτελεί, μπλοκάρει σταθερά ο Καραγκιολίδης

16:35

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΑΟΑΝ, για να δούμε...

16:33

29': Εξαιρετικός συνδυασμός των παικτών της ΑΕΚ, ο Μπρέσεβιτς περνάει την μπαλιά - τρύπα στον Πόποβιτς και αυτός με πλασέ νικά τον Μπρόκο και γράφει το 1-0

16:33

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

16:30

26': Καλό σουτ του Πόποβιτς, ο Μπρόκος του λέει όχι μπλοκάροντας σταθερά την μπάλα

16:29

25': Επικίνδυνη σέντρα του Γροντή, η μπάλα φτάνει στον Μπρέσεβιτς αλλά αυτός δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ και να γίνει απειλητικός

16:24

19': Σουτ του Μπρέσεβιτς μέσα από την μεγάλη περιοχή, ο Μπρόκος πέφτει στην αριστερή γωνιά του και διώχνει

16:23

Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

16:21

- Η ΑΕΚ ναι μεν ελέγχει το παιχνίδι κυκλοφορώντας την μπάλα αλλά δεν απειλεί. Και όλα αυτά ενώ έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο...

16:16

Ο Δέλλας σηκώνει για ζέσταμα τον Τσούπρο, ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού με έναν εκ των Σταθάκη - Ρόβα

16:15

- Δέκα λεπτά στο παιχνίδι και η ΑΕΚ πιέζει τον Άγιο Νικόλαο ελέγχοντας το ματς

16:12

8': Ο Κοκολάκης το εκτέλεσε, ο Καραγκιολίδης διώχνει σε νέο κόρνερ, το οποίο και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

16:12

Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον ΑΟΑΝ

16:11

6': Σε εκτέλεση φάουλ του Πόποβιτς από αριστερά, ο Σταθάκης κέρδισε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

16:05

1': Το ματς στο ΟΑΚΑ ξεκίνησε

16:03

Φορώντας μπλουζάκια με μηνύματα εναντίον του ρατσισμού (στο πλαίσιο της δράσης FARE - Football against Racism in Europe), οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

16:01

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ...

ΑΕΚ
Καραγκιολίδης, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας, Σταθάκης, Κορδέρο, Γεωργέας, Γροντής, Μπρέσεβιτς, Ντακόλ, Πόποβιτς.
Αναπ: Βούρας, Τσεβάς, Τσούπρος, Τσουκαλάς, Παληαρούτας, Κάτσικας, Καζβιρόπουλος
ΑΟΑΝ
Μπρόκος, Πυγιάκης, Μουτάκης, Κ. Κοκολάκης, Ιασωνίδης, Χρηστάκης, Φαγάς, Χατζάη, Λεπτοκαρύδης, Γ. Κοκολάκης, Καριάτης.
Αναπ: Μαυράκης, Γκέκας, Καουκάκης, Χασσωτάκης, Δήμας, Τσάγκας, Σταυρακάκης.
Κρητικός, Τασιόπουλος, Τριάντος (Θεσσαλίας)