1
-
2
22:28

Ο Πανθρακικός πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 μέσα στην έδρα του Παναθηναϊκού, ο οποίος «προδόθηκε» από την άμυνά του.

22:27

Τέλος του αγώνα.

22:24

92': Ο Καθάριος μπαίνει στη θέση του Μπαϊκαρά.

22:22

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 4 τα έξτρα λεπτά.

22:17

85': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες δίνει τη θέση του στον Χρήστου.

22:13

81': Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Μαρινάκης, μέσα ο Αμπεΐντ.

22:12

Το εκτελεί ο Πράνιτς, οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων απομακρύνουν.

22:12

80': Σουτ του Μέντες, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ.

22:11

79': Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης μπαίνει στη θέση του Ζεκίνια.

22:07

Ο Κάσες εκτελεί φάουλ, η άμυνα του Παναθηναϊκού «κοιμάται» και ο Ρομέου με κεφαλιά κάνει το 1-2.

22:06

75': ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!

22:05

74': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

21:59

68': Κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ.

21:59

Έπειτα από σύγχυση στην άμυνα του Πανθρακικού, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Αργεντίνου μέσα στην περιοχή κι αυτός «εκτέλεσε» άμεσα για το 1-1.

21:58

67': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Φιγκερόα!

21:55

64': Ο Κουκουλάκης υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή του Μαρινάκη, όμως, το παίρνει πίσω καθώς ο βοηθός είχε υποδείξει οφσάιντ πιο πριν.

21:52

61': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, καθώς ο Αναστασίου βλέπει ότι έχουν «κολλήσει». Ο Ντίνας μπαίνει στη θέση του Κλωναρίδη.

21:42

51': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φιγκερόα μπαίνει στη θέση του Ατζαγκούν.

21:42

51': Δοκάρι για τον Πανθρακικό σε πλασέ του Κάσες από το ύψος του πέναλτι.

21:37

46': Έναρξη β' μέρους.

21:20

Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Πανθρακικός βρήκε τον τρόπο να προηγηθεί στο ματς. Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το παιχνίδι, αλλά δυσκολεύεται να φτιάξει τη μεγάλη φάση, ενώ όποτε έχει χρειαστεί ο Σέρεμετ έχει σταματήσει τους γηπεδούχους.

21:20

Τέλος α' μέρους.

21:15

43': Κίτρινη κάρτα στον Σέρεμετ.

21:14

42': Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη.

21:10

38': Καλό σουτ του Πράνιτς, αλλά ο Σέρεμετ είναι καλά τοποθετημένος και δεν δυσκολεύεται να αποκρούσει.

21:01

28': Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Ρομέου να πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Καπίνο να αποκρούει.

20:56

24': Κεφαλιά του Ατζαγκούν έπειτα από σέντρα του Μαρινάκη, άουτ η μπάλα.

20:52

20': Ωραία ενέργεια του Μπεργκ και σουτ στην κλειστή γωνία του Σέρεμετ, ο οποίος αποκρούει σε κόρνερ.

20:50

Κεφαλιά του Ζεκίνια έπειτα από σέντρα του Ντιόγκο, ο Καπίνο δεν μπορεί να κάνει τίποτα και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

20:50

18': ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό!

20:48

16': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κόρνερ του Πράνιτς, ο Μαρινάκης παίρνει την κεφαλιά όμως η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Σέρεμετ.

20:43

10': Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το ματς στο ξεκίνημα και προσπαθεί να «τρυπήσει» την άμυνα των φιλοξενούμενων.

20:33

1': Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, αλλά ο Σέρεμετ μπλοκάρει το αδύναμο πλασέ του Κλωναρίδη.

20:33

1': Έναρξη του αγώνα

20:16

Από την άλλη πλευρά, ο Άκης Μάντζιος δεν έχει στη διάθεσή του τον πρώτο σκόρερ της ομάδας, Ιγκόρ Ντε Σόουζα.

20:13

Όπως αναμενόταν ο Γιάννης Αναστασίου ξεκινάει το ματς με τον Μέντες αντί του Λαγού στα χαφ και τον Ατζαγκούν στη μία «πτέρυγα» στη θέση του Ντίνα.

20:12

Περίπου 20 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα στις εξέδρες βρίσκονται κάτι περισσότερο από 5.000 φίλοι του Παναθηναϊκού.

20:11

Απέναντί του ο Πανθρακικός που έχει κάνει αρκετά καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και μακριά απ' την έδρα του έχει 3 ισοπαλίες και 1 ήττα.

20:10

Μετά την ήττα στην Τούμπα, ο Παναθηναϊκός θέλει να επιστρέψει στα «τρίποντα» για να διατηρηθεί στην πρώτη 3αδα της βαθμολογίας.

20:10

Στο «Απ. Νικολαΐδης» πέφτει η αυλαία της δεύτερης μέρας για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καπίνο, Μαρινάκης, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Μέντες, Πράνιτς, Ζέκα, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Λαγός, Αμπεΐντ, Ντίνας, Φιγκερόα.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Σέρεμετ, Ντιόγκο, Σαρακατσάνος, Παπαγεωργίου, Μίκουλιτς, Εμπόου, Λαδάκης, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Ζεκίνια, Κάσες.
Αναπ: Κουτσόπουλος, Τριανταφύλλου, Πόποβιτς, Χασομέρης, Χρήστου, Καθάριος, Κατσικοκέρης.
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου), Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου)- Σταθόπουλος (Ηλείας)