1
-
0
19:07

90+4': Τέλος του αγώνα.

19:07

90+4': Κίτρινη ο Κεϊτά.

19:05

90+3': Αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. Κίτρινη ο Γκόιαν.

19:02

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:01

90': Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας. Ο Μούκαμ κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Γιαννιώτας κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

19:01

89': Σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Χογκ.

18:56

85': Κίτρινη ο Ιγκλέσιας.

18:55

84': Ο Ζησόπουλος στη θέση του Κιτοκό.

18:53

82': Ο Χωριανόπουλος στη θέση του Λεοζίνιο.

18:50

79': Κίτρινη ο Λεοζίνιο.

18:48

77': Ο Μούκαμ στη θέση του Κουρμπέλη.

18:45

Ο Τσαμπούρης εκτελεί φάουλ σχεδόν από τη σέντρα, η μπάλα με τη βοήθεια του αέρα ξεγελάει τον Κοσίσκι, που κάνει λάθος έξοδο και καταλήγει στα δίχτυα.

18:45

74': ΓΚΟΛ η ΚΑΛΛΟΝΗ.

18:44

73': Νέο μακρινό σουτ του Λεοζίνιο, ψηλά άουτ.

18:40

69': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο φέρνει την μπάλα στην περιοχή, διώχνει ο Γκόιαν.

18:40

69': Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Σκούρτη.

18:37

67': Ο Γιαννιώτας δοκιμάζει εκ νέου το πόδι του αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, δίπλα από το δοκάρι του Χογκ.

18:36

66': Εκτελεί ο Λεοζίνιο, απευθείας άουτ.

18:36

65': Πολύ δυνατό σουτ του Τσαμπούρη από μακριά, δύσκολα σε κόρνερ ο Κοσίσκι.

18:33

62': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο εκτελεί, πολλές κόντρες στην περιοχή, διώχνουν δύσκολα οι φιλοξενούμενοι.

18:32

61': Οι Γιορέντε και Καλτσάς στη θέση των Μαρσέλο και Μίνγκα.

18:29

58': Καλό σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή, πέφτει στη γωνία του και μπλοκάρει ο Χογκ.

18:25

54': Ωραία έμπνευση του Λεοζίνιο, που από μακριά κάνει ένα επικίνδυνο σουτ, φεύγει πάνω από τα δοκάρια. Πρώτη τελική της Καλλονής στον αγώνα.

18:21

50': Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σέντρα του Ρόλε στο δεύτερο δοκάρι, ο Τσαμπούρης χάνει τον Γιαννιώτα, που κάνει ένα αδύναμο πλασέ. Μπλοκάρει ο Χογκ, που είναι σε ετοιμότητα.

18:16

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:14

18:01

45+1': Τέλος α' μέρους.

17:59

45+1': Κόρνερ ο Αστέρας. Ο Ρόλε εκτελεί, επιθετικό φάουλ.

17:57

44': Κίτρινη ο Χουάνμα.

17:54

40': Πολλά παράπονα των γηπεδούχων για τον Γιαννιώτα, που εκβιάζει υπέρ του αποφάσεις με... βουτιές.

17:44

30': Απευθείας άουτ η εκτέλεση του Ρόλε.

17:43

30': Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Γιαννιώτας κάνει το σουτ από δύσκολη γωνία, σε κόρνερ ο Χογκ.

17:41

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Γιαννιώτας δίνει προς τον Ρόλε, που αφήνει την μπάλα κάτω από τα πόδια του και βγάζει τετ α τετ τον Σκούρτη, αυτός κάνει το πλασέ, αλλά ο Χογκ πραγματοποιεί σωτήρια επέμβαση.

17:34

20': Πολύ νευρικό παιχνίδι με αρκετά φάουλ και... μουρμούρες.

17:28

14': Κίτρινη ο Σανκαρέ.

17:25

11': Μακρινό σουτ του Γιαννιώτα, μπλοκάρει ο Χογκ.

17:22

8': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Ρόλε, απευθείας άουτ.

17:19

5': Τίποτα αξιόλογο μέχρι τώρα.

17:14

1': Ξεκίνησε το ματς

17:13

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

17:10

Ισχυροί άνεμοι, 9-10 μποφόρ, στη Μυτιλήνη, γεγονός που ενδεχομένως να παίξει το δικό του ρόλο στο ματς.

17:08

Στην 11η θέση με 24 βαθμούς η Καλλονή, στην 4η με 35 ο Αστέρας.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Κεϊτά, Μίνγκας, Μαρσέλο, Πιπίνης, Τσαμπούρης, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα.
Αναπ: Δαύκος, Αγρίτης, Ναβάρο, Καμαρά, Καλτσάς, Χωριανόπουλος, Γιορέντε.
Κοσίτσκι, Κιτοκό, Λούι, Σανκαρέ, Γκόιαν, Κουρμπέλης, Μουνάφο, Ρόλε, Γιαννιώτας, Πάρα, Σκούρτης.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ιγκλέσιας, Νίκο Φερνάντεθ, Ζησόπουλο, Τιεμπί, Αλόκο, Μούκαμ.
Διαιτητής είναι ο Ανδρέας Παππάς (Αθηνών) με βοηθούς τους Γκάγκα (Λάρισας) και Ζυγούρη (Αιτωλοακαρνανίας).