8
-
0
21:20

90+1': Τέλος του αγώνα.

21:19

90': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:16

87': Σε θέση τετ α τετ ο Φορτούνης, τον σταματάει ο Ντάλλας.

21:14

Ο Φουστέρ εκτελεί χαμηλά στην αριστερή γωνία, ο Ντάλλας πέφτει στη δεξιά και ο Ολυμπιακός κάνει το 8-0.

21:14

85': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:13

84': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Το κερδίζει ο Σαλίνο από τον Ιβανίδη, σωστή η απόφαση.

21:11

Ο Ντουρμάζ κάνει ό,τι θέλει τους αμυντικούς του Τυρνάβου και με σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 7-0.

21:11

81': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:06

77': Μακρινό σουτ του Χάρα, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

21:01

70': Έχει πέσει ο ρυθμός με τον Ολυμπιακό πλέον απλώς να γυρίζει την μπάλα.

20:51

62': Ο Όττα στη θέση του Αλεξίου.

20:48

59': Πάλι ο Φορτούνης, διώχνει με γροθιές ο Ντάλλας.

20:47

59': Ο Φορτούνης εκτελεί το κόρνερ, νέο κόρνερ μετά την απόκρουση των αμυντικών.

20:47

58': Ο Πελέ στη θέση του Γιαννούλη.

20:46

Νέα εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ, στα δίχτυα του Ντάλλα. 6-0 οι ερυθρόλευκοι σαν σε προπόνηση.

20:46

57': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:44

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ, στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα του Ντάλλα.

20:44

55': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:42

53': Ωραία κάθετη του Ντουρμάζ, ο Μπενίτες αστοχεί από κοντά.

20:36

47': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:35

46': Χάρα και Φουστέρ στον αγωνιστικό χώρο, ντεμπούτο για τον νεοαποκτηθέντα Αργεντινό. Στα αποδυτήρια έμειναν Μαζουακόυ και Διαμαντάκος.

20:34

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:34

46': Ο Ντάλλας στη θέση του Μάλτζαρη.

20:17

45': Τέλος ημιχρόνου.

20:15

43': Νέο κόρνερ για τους ερυθρολεύκους. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνει ο Μάλτζαρης.

20:14

42': Δέκατο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Κακή η σέντρα του Μπουχαλάκη, φεύγει απευθείας άουτ.

20:13

42': Ο Φορτούνης εκτελεί, απομακρύνουν οι του Τύρναβου.

20:13

41': Νέο κόρνερ, το 8ο για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Μπουχαλάκης, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι αμυντικοί.

20:12

40': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, που έχει κατεβάσει στροφές. Εκτελεί ο Φορτούνης, κακό σουτ του Ντουρμάζ, αλλά οι γηπεδούχοι διατηρούν την κατοχή.

20:02

31': Σουτ του Μπενίτες μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Μάλτζαρης.

20:01

29': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

19:57

26': Ο Παπασάββας στη θέση του Σιατρά.

19:57

Ο Ντουρμάζ σεντράρει από αριστερά και ο Μιλιβόγεβιτς με μακρινή καρφωτή κεφαλιά κάνει το 4-0. Σαν σε προπόνηση οι ερυθρόλευκοι δεν βρίσκουν την παραμικρή αντίσταση.

19:56

25': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:52

21': Σουτ του Φορτούνη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μάλτζαρης.

19:49

Μετά από ατομική προσπάθεια του Μπενίτες και κόντρες η μπάλα φτάνει στον Ντουρμάζ, αυτός στρώνει με το στήθος στον Μπουχαλάκη, που με εξαιρετικό δυνατό ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή γράφει το 3-0.

19:49

17': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:48

16': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το τέταρτο. Εκτελεί ο Ντουρμάζ, διώχνει με γροθιές ο Μάλτζαρης.

19:47

15': Καλό μακρινό σουτ του Μαζουακού, αποκρούει με δυσκολία ο Μάλτζαρης.

19:43

Ο Φορτούνης σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, ο Βούρος με το κεφάλι γύρισε προς τον Διαμαντάκο, που με νέα κεφαλιά γράφει από κοντά το 2-0.

19:43

11': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:42

11': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:41

Ο Φορτούνης εκτέλεσε πλασαριστά στον Ντουρμάζ, αυτός έβγαλε μία γλυκιά σέντρα στην καρδιά της περιοχής και ο Μιλιβόγεβιτς με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Μάλτζαρη ανοίγοντας το σκορ.

19:40

9': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

19:40

8': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:38

6': Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη μερικά μέτρα έξωα από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:35

3': Μακρινό σουτ του Εμμανουήλ, άουτ.

19:34

2': Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη να σουτάρει μέσα από την περιοχή πάνω από τα δοκάρια.

19:33

1': Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

19:33

1': Απειλεί με το καλημέρα ο Ολυμπιακός. Σουτ του Ντουρμάζ, σε κόρνερ ο Μάλτζαρης.

19:32

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:31

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

19:30

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

19:24

Όπως είναι λογικό το ενδιαφέρον για το ματς είναι μικρό και το Καραϊσκάκη είναι σχεδόν άδειο.

19:19

Ουσιαστικά το ματς αποτελεί τυπική διαδικασία καθώς η ομάδα του Πειραιά κέρδισε 0-3 στο πρώτο ματς και έχει εξασφαλίσει την πρόκριση στα προημιτελικά.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Ολυμπιακός-Τύρναβος για τον αγώνα ρεβάνς στους "16" του Κυπέλλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγερι, Σαλίνο, Βούρος, Γιαννούλης, Μαζουακού, Μπουχαλάκης, Μιλιβόγεβιτς, Ντουρμάζ, Φορτούνης, Διαμαντάκος , Μπενίτες.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Πελέ, Φουστέρ, Βέργος, Λάτσι, Σαλιάκας, Χάρα.
ΤΥΡΝΑΒΟΣ
Μάλτζαρης, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Σιατράς, Χαλούλος, Εμμανουήλ, Γεωργίου, Αλεξίου, Σουλιώτης, Στεριαννός, Ιβανίδης.
Αναπ: Ντάλλας, Τασιούλης, Οτά, Παπασάββας, Ανδρέου, Λίταινας.
Διαιτητής είναι ο Κομίνης. Βοηθοί του οι Καρσιώτης και Καλφόγλου και τέταρτος ο Στυλιάρας.