1
-
4
19:13

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Λεβαδειακός - Απόλλων Σμύρνης 1-4. Θριαμβευτική πρόκριση για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

19:12

90'+5: Σουτ Σάντσεζ, εντελώς άστοχο...

19:08

90'+1: Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Λεβαδειακό, απομακρύνουν οι παίκτες του Απόλλωνα.

19:07

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:05

Ο Βασιλαντωνόπουλος μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, πλασάρει, αποκρούει ασταθώς ο Στρατηλάτης και στην επαναφορά ο Ανγκούλο σε κενή εστία με κοντινό πλασέ δίνει διαστάσεις θριάμβουν στον Απόλλωνα, 1-4!

19:05

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

19:04

88': Τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Κύργιας στη θέση του Άρσιτς.

19:03

86': Κίτρινη στον Σκέμπτη (λάθος το φάουλ το κ'ανει

19:02

85': Δυνατό σουτ Σοτέλο από θέση μέσα αριστερά και πλάγια, σε κόρνερ ο Πίτκας.

19:01

84': Σέντρα Μιλιάζες, γυριστή κεφαλιά Σοτέλο, άουτ.

19:01

83': Κίτρινη στον Χατζή.

19:01

82': Δεύτερη κίτρινη στον Ψιάνο και αποβολή. Με δέκα και ο Απόλλων.

18:55

78': Κίτρινη στον Πίτκα.

18:53

76': Ολοκληρωνει τις αλλαγές του ο Σάββας Παντελίδης για λογαριασμό του Λεβαδειακού. Ο Σοτέλο στη θέση Μιλοσάβλιεφ.

18:49

72': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, περνά ανεκμετάλλευτο...

18:48

71': Κίτρινη στον Κοτσώνη (για την γκρίνια και τις αψιμαχίες που ακολούθησαν την αποβολή του Μάντζιου).

18:48

70': Κόκκινη στον Μάντζιο! Λάθος η αποβολή απο τον ρέφερι. Δεν υπάρχει χτύπημα (αγκωνία) εκτός φάσης του Μάντζιου στον Κοτσώνη. Με δέκα συνεχίζει ο Λεβαδειακός.

18:45

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρία στη θέση του Λαγού.

18:44

66': Κίτρινη στον Ψιάνο.

18:41

64': Σέντρα-σουτ Μάντζιου από τα αριστερά και αρκετά πλάγια θέση, άουτ.

18:40

63': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, διώχνουν σε νέο κόρνερ οι παίκτες του Απόλλωνα. Επιχειρεί την προβολή ο Πίντερ, η μπάλα άουτ.

18:36

59': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Μπουσταμάντε.

18:35

Ο Βασιλαντωνόπουλος ανοίγει για τον Λίτση, ο οποίος βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Άρσιτς, που είναι μόνος στο ύψος του πέναλτι, σουτ και 1-3!

18:35

57': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

18:33

54': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα! Κάθετη μπαλιά-τρύπα του Λαγού για τον Ανγκούλο, ο οποίος βγαίνει σε θέση τετ α τετ, σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα σταματά στη ρίζα του αριστερού δοκαριού και απομακρύνεται.

18:30

53': ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες από τη δεξιά διαγώνιο της περιοχής, εκτίναξη του Πίτκα, που βρίσκει την μπάλα και με τη βοήθεια και του οριζόντιου δοκαριού διώχνει σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης οι αμυντικοί του Απόλλωνα διώχνουν.

18:27

51': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Λαγός άνοιξε στον Ανγκούλο, ο οποίος από θέση μέσα αριστερά έπιασε το συρτό διαγώνιο σουτ, η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Στρατηλάτη.

18:26

50': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεφ.

18:26

49': Μιλιαζες εκτελεί απευθείας φάουλ από τα δεξιά του ημικύκλιου, διώχνει σε κόρνερ ο Πίτκας, το οποίο στην εξέλιξη του περνά ανεκμετάλλευτο.

18:25

48': Κίτρινη στον Λαγό.

18:24

47': Καλοτραβηγμένο δυνατό σουτ Βούκσεβιτς από τα 25 μέτρα και δεξιά της περιοχής, η μπάλα άουτ.

18:23

18:23

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γκόμεζ στη θέση του Ζίτο.

18:04

Λήξη α' ημιχρόνου, στο 1-2 ο Απόλλων Σμύρνης, ο οποίος με αυτό το σκορ προκρίνεται. Ο Λεβαδειακός χρειάζεται δύο γκολ, χωρίς να δεχθεί κανένα για να περάσει εκείνος.

18:03

45'+1: Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Βούκσεβιτς κερδίζει στο σπριντ τον Λίτση, μπαίνει από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, σουτάρει, μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:02

45': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, διώχνουν οι παίκτες του Απόλλωνα.

17:58

41': Διαγώνιο σουτ Μιλιάζες από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, κόντρα στον Βασιλαντωνόπουλο και κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:56

39': Mακρινό σουτ Πίντερ, άουτ.

17:55

38': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σέντρα από τα δεξιά του Ψιάνου, κεφαλιά Άρσιτς άουτ.

17:53

36': Αδύναμο σουτ Μάντζιου μέσα από την περιοχή, η μπάλα ίσα, που φτάνει στα χέρια του Πίτκα

17:51

Δεν αρέσει στον Βάντερσον η απόφαση της αντικατάστασης του. Ο Βραζιλιάνος δεν δίνει το χέρι του στον Βασιλαντωνόπουλο και δείχνει απορημένος με την κίνηση του Βοσνιάδη!

17:50

33': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Βάντερσον.

17:48

31': Σέντρα-σουτ Μιλιάζες από τα αριστερά, άουτ...

17:45

27': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον

17:38

21': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα...

17:36

Εκτέλεση φάουλ του Λαγού από τα 35 μέτρα και δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Κοτσώνη και η μπάλα στα δίχτυα!

17:36

18': ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΛΛΩΝ!

17:35

19': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, περνά ανεκμετάλλευτο...

17:35

Ο Μιλοσάβλιεφ βγάζει τη σέντρα για τον Μάντζιο, ο οποίος κάνει μια περιστροφή γύρω από το σώμα του και με σουτ από θέση μέσα αριστερά κερδίζει τον Πίτκα με σουτ (ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα) και φέρνει το ματς στα ίσα.

17:35

17': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

17:34

Ο Ηρακλής από τα δεξιά θα βγάλει τη σέντρα, η μπάλα θα κοντράρει στο σώμα του Μάνγκα, θα αλλάξει πορεία και θα φτάσει στο ύψος του δεύτερου δοκαριού, όπου ο Χατζής με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ.

17:34

16': ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΛΛΩΝ!

17:31

14': Κίτρινη στον Σάντσεζ

17:28

11': Οφσάιντ ο Ανγκούλο σε μπαλιά του Βάντερσον. Σωστή υπόδειξη.

17:27

Αναγνωριστικό το πρώτο 10λεπτο του ματς, στο οποίο δεν υπάρχει ούτε μισή υποψία φάσης με την μπάλα να ταλαιπωρείται κυρίως στη μεσαία γραμμή. Το γήπεδο, πάντως, παρά τη βροχόπτωση, που προηγήθηκε είναι σε καλή κατάσταση.

17:18

1': Έναρξη αναμέτρησης.

17:16

Στον αγωνιστικό χώρο και επίσημα οι δύο ομάδες...

17:11

Στους 11 βαθμούς η θερμοκρασία στο γήπεδο της Λιβαδειάς. Νωρίτερα, πάντως, είχαν ανοίξει οι ουρανοί (περίπου 45' πριν από την έναρξη του ματς).

17:05

Kαλησπέρα σας μαζί θα δούμε την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα της φάσης των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Απόλλωνα Σμύρνης. Υπενθυμίζουμε ότι το πρώτο ματς έληξε ισόπαλο 1-1.