0
-
1
21:21

90+6': Τέλος του αγώνα. Ο Ηρακλής πέταξε εκτός Κυπέλλου τον Αστέρα. Ξέφρενοι οι πανηγυρισμοί των κυανόλευκων.

21:19

90+4': Καλή η εκτέλεση του Ρόλε, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

21:17

90+3': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Αστέρα.

21:16

90+1': Μεγάλη ευκαιρία ο Ηρακλής. Ο Πορτουλίδης βγάζει τον Περόνε φάτσα με τον Κοσίσκι, αλλά ο Αργεντινός κάνει τσαφ.

21:15

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:13

89': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, που πιέζει. Πάλι ο Ρόλε, επιθετικό φάουλ του Μπαράλες.

21:13

88': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Ρόλε, διώχνει με γροθιές ο Χουάντερσον.

21:12

88': Ο Λουκίνας στη θέση του Μπουκουβάλα.

21:12

87': Κίτρινη ο Παντελιάδης.

21:10

85': Ο Ρόλε εκτελεί πάλι, διώχνουν αυτή τη φορά οι αμυντικοί.

21:10

Οι Αρκάδες διαμαρτύρονται για χέρι του Ιντζόγλου, που το έχει όμως κολλημένο.

21:09

84': Κόρνερ ο Αστέρας. Τρομερή ευκαιρία για τους Αρκάδες. Ο Ρόλε εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά ο Μπαράλες, ο Ιντζόγλου διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, ο Ζησόπουλος κάνει την προβολή από κοντά σε νέο κόρνερ ο Χουάντερσον.

21:02

77': Ο Πορτουλίδης στη θέση του Ρομάνο.

21:01

75': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Ρόλε, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

20:56

71': Ο Ρόλε γεμίζει με εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Σανκαρέ ψηλά άουτ.

20:54

69': Κίτρινη ο Χουάντερσον.

20:52

67': Ευκαιρία κατά τύχη ο Αστέρας. Ο Ζιάμπαρης προσπαθεί να διώξει υπό την πίεση του Πάρα, η μπάλα κοντράρει στην πλάτη του και φεύγει άουτ ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

20:50

65': Ο Ρόλε στη θέση του Μουκάμ.

20:48

63': Ο Φερνάντεθ γεμίζει στην περιοχή, κεφαλιά του Πάρα άουτ.

20:45

61': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Εκτελεί ο Ρομάνο διώχνει ο Γκόιαν.

20:44

59': Ο Πάρα στη θέση του Τιεμπί.

20:41

Εκπληκτική κάθετη του Κυριακίδη, ο Ρομάνο σπάει το οφσάιντ και με άψογο στιλ τσιμπάει την μπάλα πάνω από τον Κοσίσκι δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. Σκορ πρόκρισης έχει πλέον ο Ηρακλής.

20:41

56': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

20:40

55': Ο Περόνε βλέπει εκτός εστίας τον Κοσίσκι και πλασάρει από μακριά, προλαβαίνει και επιστρέφει έγκαιρα στη θέση του ο τερματοφύλακας του Αστέρα, που μπλοκάρει.

20:35

50': Χωρίς τύχη ένα μακρινό σουτ του Μπαράλες.

20:34

49': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Περόνε, σε ετοιμότητα ο Κοσίσκι.

20:31

46': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ατομική προσπάθεια και καλό σουτ του Μπαράλες, λίγο άουτ.

20:30

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:30

46': Ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Τσιλιανίδη.

20:30

46': Ο Τσοκάνης στη θέση του Μπαντιμπαγκά.

20:28

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Αλλαγές ετοιμάζουν Βεργέτης και Παπαδόπουλος.

20:14

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

20:13

45+1': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, που πιέζει στα τελευταία λεπτά. Πάλι ο Φερνάντεθ, απομακρύνουν εκ νέου οι του Ηρακλή.

20:13

45': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Φερνάντεθ, διώχνουν πάλι οι αμυντικοί.

20:11

43': Εκτελεί ο Φερνάντεθ, κανένα πρόβλημα για τον Χουάντερσον.

20:10

43': Καλό σουτ του Μπαράλες από δύσκολη γωνία, σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

20:10

42': Εκτελεί ο Φερνάντεθ, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:09

41': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπαγκά κλέβει από τον Σαραμαντά, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

20:08

40': Φιλόδοξο μακρινό σουτ του Σαραμαντά, άουτ.

20:07

40': Τέσσερις τελικές στο ματς μέχρι τώρα, δύο για κάθε ομάδα, χωρίς όμως να έχει κάποια από αυτές κατεύθυνση προς την εστία.

20:06

39': Ο Κυριακίδης υπό καλές προϋποθέσεις έξω από την περιοχή πιάνει το σουτ, αλλά φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

20:05

37': Νέο γέμισμα του Φερνάντες στην περιοχή του Ηρακλή, ο Ζιάμπαρης κάνει την κεφαλιά προς τα πίσω, αλλά ο Χουάντερσον είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

20:03

35': Ο Αστέρας έχει πάρει τα ηνία του αγώνα, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει.

20:02

34': Κίτρινη στον Μουκάμ.

19:54

26': Κίτρινη σε Ιντζόγλου και Νίκο Φερνάντεθ που είχαν μία κουβέντα... στα γαλλικά.

19:52

24': Ο Νίκο Φερνάντεθ γεμίζει στην περιοχή, κεφαλιά του Ζησόπουλου πολλά μέτρα άοουτ.

19:47

19': Κόρνερ για τον Αστέρα. Σέντρα του Μπαντιμπαγκά, επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Χουάντερσον.

19:45

17': Καλή στιγμή για τον Ηρακλή, η πρώτη στο ματς. Πολύ καλό και δυνατό μακρινό σουτ του Κυριακίδη, λίγο δίπλα από το δοκάρι του Κοσίσκι.

19:44

15': Χωρίς τελική ακόμα στο ματς με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο.

19:39

10': Ο Ηρακλής βγάζει πιο επιθετική διάθεση, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει απειλήσει.

19:34

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, δίχως κάποια αξιόλογη φάση.

19:28

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:26

19:19

Το ματς στο Καυταντζόγλείο είχε λήξει 1-1 και ο Αστέρας έχει ένα μικρό προβάδισμα.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει η ρεβάνς για τους "16" του Κυπέλλου Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής.

Κοσίσκι, Κιτοκό, Σανκαρέ, Γκόιαν, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Τιεμπί, Νίκο Φερνάντεθ, Μούκαμ, Μπαντιμπανγκά, Μπαράλες.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Τσοκάνης, Ρόλε, Τορμένα, Πάρα, Καστριτσέας, Βελισσάρης.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Στάμου, Τσιλιανίδης, Κυριακίδης, Ρομάνο, Περόνε.
Αναπ: Λαδάς, Βαλεριάνος, Τσιλιγκίρης, Πουρτουλίδης, Λουκίνας, Κάσσος.
Διαιτητής είναι ο Θάνος (Γρεβενών) με βοηθούς τους Απτσόγλου (Αθηνών) και Χαρίση (Γρεβενών).