2
-
0
20:05

Ο ΠΑΟΚ είναι στην κορυφή μαζί με τον Ολυμπιακό μετά τη δίκαιη νίκη του με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης

20:05

90'+3: Λήξη της αναμέτρησης

20:04

90'+2: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

20:03

90'+1: Φωνάζουν και πάλι για πέναλτι στον ΠΑΟΚ, σε τράβηγμα του Πιπίνη στον Νέτσιντ

20:02

90': Ο Νίνης χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία, αστοχώντας από κοντινή απόσταση και με άδειο τέρμα!

19:59

88': Δυνατό σουτ από τον Χουάνμα, μπλοκάρει ο Χακόμπο

19:56

85' Ο Νέτσιντ αντί του Αθανασιάδη, ολοκληρώθηκαν και για τον ΠΑΟΚ οι αλλαγές

19:54

82': Κίτρινη κάρτα για τον Λούκας

19:48

76': Και νέα ευκαιρία με τον Μπαράλες, ο Χακόμπο αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ

19:47

75': Σπουδαία ευκαιρία για τον Αστέρα, η κεφαλιά του Μπαράλες θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

19:45

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αστέρας, αντί του Εντό ο Χουάνμα

19:43

72': Ο Λούκας αντικαθιστά τον Σαλπιγγίδη

19:40

69': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Τζαβέλλας αντί Κίτσιου

19:39

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Καράσκο αντικαθιστά τον Ουρτάδο

19:39

67': Ο Αθανασιάδης θα αστοχήσει και πάλι σε τετ α τετ με τον Ερνάντεζ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

19:38

66': Σουτ του Ουσέρο, και πάλι ο Χακόμπο εξουδετερώνει τον κίνδυνο

19:36

64': Ωραίο σουτ του Κάφα, διώχνει σε κόρνερ ο Χακόμπο

19:33

61': Δυνατό σουτ του Νίνη από τα δεξιά, απομάκρυνε ο Ερνάντεζ, στην επαναφορά ο Στοχ δεν βρίσκει τον στόχο

19:31

59': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Κάφα στην θέση του Κουρμπέλη

19:29

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίνο, ο Βίτορ με νέα κεφαλιά από τη μικρή περιοχή φαίνεται να εδραιώνει τη νίκη του ΠΑΟΚ

19:29

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και πάλι με τον Βίτορ!

19:26

55': Την κίτρινη κάρτα θα δει και ο Πιπίνης

19:20

48': Κίτρινη κάρτα για τον Σέτι

19:19

48': Σουτ του Νίνη έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα φύγει άουτ

19:17

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες

19:02

Προηγείται ο ΠΑΟΚ με το τρίτο γκολ του Βίτορ στο πρωτάθλημα, πολλά τα παράπονα των γηπεδούχων μέχρι στιγμής για την διαιτησία του Ιωαννίδη

19:02

Τέλος στο πρώτο μέρος

19:01

45'+2: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:57

43': Κίτρινη κάρτα για τον Αθανασιάδη

18:54

Κεφαλιά του Βίτορ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στοχ, η μπάλα στα δίχτυα

18:54

40': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:54

Ξανάρχισε το παιχνίδι

18:52

38': Πολλά τα υβριστικά συνθήματα των οπαδών του ΠΑΟΚ κατά του διαιτητή Ιωαννίδη, προσωρινή διακοπή στην Τούμπα

18:51

37': Ο Αθανασιάδης νικιέται στο τετ α τετ από τον Ερνάντεζ, έδιωξε με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Αστέρα

18:49

35' Aκυρώθηκε γκολ του Κατσουράνη, καθώς ο διαιτητής Ιωαννίδης υπέδειξε πρώτα φάουλ του Σαλπιγγίδη στον Πιπίνη, ως μη γενόμενη η φάση

18:47

34' Kίτρινη κάρτα και για τον Εντό

18:38

25': Ο Κουρμπέλης θα δει την κίτρινη κάρτα, πρώτη στον αγώνα

18:36

22': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες του ΠΑΟΚ και ο Στέφενς, για κράτημα του Κουρμπέλη στον Λάζαρ στη μεγάλη περιοχή

18:35

21': Ο Ουρτάδο δέχεται την πάσα του Ντε Μπλάσις και σουτάρει έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ θα φύγει η μπάλα, σημαντική ευκαιρία για τον Αστέρα

18:33

19': Δυνατό σουτ του Κίτσιου, μπλοκάρει ο Ερνάντεζ

18:31

16': Σουτ του Αθανασιάδη έξω από τη μεγάλη περιοχή ύστερα από πάσα με το τακουνάκι από τον Στοχ, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ

18:24

10': Πιο δραστήριος ο Αστέρας στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης

18:20

6': Ο Ουσέρο σουτάρει από μακρινή απόσταση, θα βρει στον Μπαράλες η μπάλα και θα φύγει άουτ

18:15

1': Έναρξη του αγώνα

Χακόμπο, Κίτσιου, Λίνο, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Λάζαρ, Νίνης, Στοχ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
Ερνάντεζ, Ναβάρο, Κουρμπέλης, Γκόιαν, Πιπίνης, Σέτι, Εντό, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Ουρτάδο, Μπαράλες
Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας), Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Μπαλτάς (Αχαΐας)