1
-
4
22:21

Ένα 7λεπτο στην επανάληψη αρκούσε στον Ολυμπιακό για να «καθαρίσει» το ματς και να πάρει τη νίκη με 4-1 στα Χανιά. Άλλη ομάδα από το 60' και μετά οι γηπεδούχοι, με κάκιστη ανασταλτική λειτουργία.

22:21

Τέλος του αγώνα.

22:19

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:16

88': «Κλείνει» τις αλλαγές του ο Πλατανιάς. Ο Πόποβιτς μπαίνει στη θέση του Μπέλιτς.

22:16

Από κόρνερ των γηπεδούχων και απομάκρυνση της μπάλας, ο Βάις διέσχισε όλο το γήπεδο και πλάσαρε τον Γιωργαλλίδη για το 1-4.

22:15

87': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

22:13

84': Σουτ του Κάμπελ, μπλοκάρει εύκολα ο Γιωργαλλίδης.

22:06

77': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπεριάν μπαίνει στη θέση του Τετέ.

22:03

74': Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν δικαίως για πέναλτι σε χέρι του Μανιάτη, ο Αμπάρκιολης λέει «παίζετε».

22:02

Ο Μήτρογλου κρατάει ωραία τη μπάλα μέσα στην περιοχή, βγάζει την κατάλληλη στιγμή για τον Σαβιόλα ο οποίος με σουτ κάνει το 1-3.

22:01

73': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:59

71': Κοντά και σε τρίτο γκολ ο Ολυμπιακός. Από κόρνερ του Νοτμίνγκεζ, ο Μανιάτης παίρνει την κεφαλιά και ο Ζουμπουλάκης διώχνει πάνω στη γραμμή.

21:56

Σέντρα του Ντομίνγκεζ για τον Μήτρογλου και αυτός με κεφαλιά ψαράκι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

21:56

68': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:55

«Φώναξαν» για οφσάιντ του Κάμπελ στο ξεκίνημα της φάσης οι παίκτες του Πλατανιά.

21:54

Από σέντρα του Κάμπελ ο Φερνάντες στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

21:54

66': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:53

65': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μίτσελ βάζοντας τον Μανιάτη στη θέση του Παπαδόπουλου.

21:52

64': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης παίρνει τη θέση του Μοράλ.

21:50

62': Από φάουλ του Ντομίνγκεζ, ο Μήτρογλου στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, αλλά έχει υποδειχτεί σωστά σε θέση οφσάιντ.

21:50

62': Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες.

21:45

57': Έξυπνο σουτ του Μπέλιτς από πλάγια θέση, αποκρούει σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.

21:40

52': Κίτρινη κάρτα στον Μοράλ.

21:36

48': Μακρινό σουτ του Ντομίνγκεζ, μπλοκάρει ο Γιωργαλλίδης.

21:34

46': Έναρξη του β' μέρους.

21:34

Ο Ντομίνγκεζ μπαίνει αντί του Φουστέρ και ο Κάμπελ αντί του Εντινγκά.

21:33

Δύο αλλαγές στο ξεκίνημα της επανάληψης για τον Ολυμπιακό.

21:29

Πριν την έναρξη του αγώνα, μάλιστα, οι παίκτες της ομάδας φορούσαν μπλουζάκια που έγραφαν: «Θωμά περαστικά, γρήγορα κοντά μας»

21:28

Στον πάγκο του Πλατανιά, φορώντας πολιτικά, βρίσκεται ο μεγάλος άτυχος για τη φετινή σεζόν, ο Θωμάς Ναζλίδης.

21:19

Ο Ολυμπιακός έχει ανούσια υπεροχή σε αυτά τα 45 λεπτά. Οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να πιέσουν, αλλά αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων και δεν έχουν καταφέρει να ισοφαρίσουν το γκολ του Τόρες.

21:17

Τέλος πρώτου μέρους.

21:15

21:14

Αντιθέτως, δίνει κίτρινη στον Τετέ που είχε κάνει φάουλ πάνω στον Σαβιόλα.

21:14

44': Ο Σαβιόλα χτυπάει εκτός φάσης τον Τετέ, ο Αμπάρκιολης το είδε, αλλά δεν έδωσε ούτε κίτρινη στον Σαβιόλα.

21:08

38': Κίτρινη κάρτα στον Ζουμπουλάκη.

21:01

32': Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Από κακή απομάκρυνση των αμυντικών του Πλατανιά, ο Σαβιόλα παίρνει τη μπάλα, κάνει το σουτ με το δεξί, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:59

30': Κοντά και σε δεύτερο γκολ ο Πλατανιάς, αλλά ο Ρομπέρτο μπλοκάρει το σουτ του Αγκιλέρα.

20:56

26': Επικίνδυνο σουτ από τον Σάμαρη, άουτ η μπάλα.

20:53

24': Κίτρινη κάρτα στον Τόρες.

20:49

20': Γυριστό του Σαβιόλα έπειτα από σέντρα του Σαλίνο, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία.

20:45

15': Ο Ολυμπιακός φτάνει κοντά στην ισοφάριση, αλλά ο Γιωργαλλίδης αποκρούει εντυπωσιακά την ωραία εκτέλεση φάουλ του Μήτρογλου.

20:43

Εκτελεί ο Ράφαελ, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Σαλίνο.

20:42

12': Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι. Το κερδίζει ο Πλατανιάς.

20:40

10': Ο Πλατανιάς αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι προσπαθούν να αντιδράσουν μετά το γκολ που δέχτηκαν, αλλά μέχρι στιγμής δεν μπορούν να βρουν διαδρόμους προς την περιοχή του Γιωργαλλίδη.

20:33

Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων ο Ισπανός βγήκε απέναντι στον Ρομπέρτο από μπαλιά του Μπέλιτς και με κοντινό πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0.

20:32

Ο Νταβίντ Τόρες βάζει μπροστά στο σκορ τους Χανιώτες.

20:31

2': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

20:30

20:27

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι.

20:15

Στις εξέδρες βρίσκεται και ο πρώην ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Σωκράτης Κόκκαλης.

20:11

Περίπου 20 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα το γήπεδο των Περιβολίων είναι σχεδόν γεμάτο.

20:09

Ο Μίτσελ έχει στην αρχική 11αδα τον Αβραάμ Παπαδόπουλο κι έτσι ο στόπερ του Ολυμπιακού θα κάνει το ντεμπούτο του στη Σούπερ Λίγκα για τη σεζόν 2013-2014.

20:07

Αξίζει, πάντως, να σημειωθεί ότι η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη έχει 4 ισοπαλίες σε ισάριθμα εντός έδρας ματς στο φετινό πρωτάθλημα.

20:06

Απ' την πλευρά τους οι Χανιώτες «ψάχνουν» την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, προκειμένου να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

20:05

Λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση με τη Μπενφίκα στην Πορτογαλία, η ομάδα του Μίτσελ θέλει τη νίκη για να βρεθεί και πάλι στο +3 από τον ΠΑΟΚ.

20:01

Με το παιχνίδι ανάμεσα σε Πλατανιά και Ολυμπιακό στο γήπεδο των Περιβολίων ολοκληρώνεται το πρώτο μέρος της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Φερνάντες, Φαΐσκα, Ράφαελ, Στόλερ, Τετέ, Αγκιλέρα, Μπέλιτς, Μοράλ, Τόρες.
Αναπ: Περιστερίδης, Πόποβιτς, Καστέλς, Ιντζίδης, Μπεριάν, Δημήτρης, Γουνδουλάκης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Παπαδόπουλος, Παπάζογλου, Εντινγκά, Σάμαρης, Φουστέρ, Βάις, Σαβιόλα, Μήτρογλου.
Αναπ: Μέγιερι, Μεντζανί, Μανιάτης, Σιόβας, Ντομίνγκεζ, Κάμπελ, Ολαϊτάν.
Διαιτητής: Αμπάρκιολης (Καβάλας), Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας) - Κουλά-Χασάν (Ξάνθης)