Τελικό στο Αλκαζάρ, 1-0 σπουδαία νίκη για τον Τίρναβο!

Τίποτα, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Τιρνάβου που κρατάνε το προβάδισμα!

19:54

Νέο κόρνερ έχει κερδίσει η Αναγέννηση, για να δούμε...

19:53

Πέρασε ανεκμετάλλευτο για την Αναγέννηση, η οποία σε αυτά τα τελευταία λεπτά τα παίζει όλα για όλα

19:52

90+3': Κεφαλιά του Κρανιώτη η μπάλα βρίσκει στον Καραναστάση, χτυπάει στο δοκάρι και φεύγει κόρνερ

19:42

85': Ο Γεωργακόπουλος μπήκε από τα αριστερά βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά τελευταία στιγμή δεν πλασάρει σωστά καθώς τον κλείνουν οι αμυντικοί

19:42

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Αναγέννηση. Περνάει στο ματς ο Γήτας και βγαίνει ο Μίχος

19:41

Σκληρό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, με πολλά και δυνατά μαρκαρίσματα

19:40

82': Κάρτα βλέπει και ο Κουρτεσιώτης

19:39

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Τίρναβος

19:38

81': Στη θέση του Κάρλος Αντρέ ο Βανγκελί

19:38

80': Κάρτα και στον Γεωργακόπουλο για μια μονομαχία που είχε στον αέρα με τον Τέλλο

19:37

79': Κάρτα στον Σιάτρα

19:32

75': Αλλαγή για την Αναγέννηση, εκτός αγωνιστικού χώρου περνάει ο Μπουσινάκης, στη θέση του ο Γεωργακόπουλος

19:31

73': Δεύτερη αλλαγή για τον Τίρναβο. Έξω ο Σαχινίδης μέσα ο Χρήστος Καραγιάννης

19:30

72': Ο Σαχινίδης σουτάρει από πλάγια θέση, ο Σιαράβας του λέει όχι

19:28

Κάρτα στον Κουκούλη για σκληρό μαρκάρισμα

19:27

Πρώτη αλλαγή για την Αναγέννηση Καρδίτσας

19:27

69': Στη θέση του Γκουγκούδη ο Κρανιώτης

19:25

- Άνθρωπος του αγώνα μέχρι στιγμής, δίχως αμφιβολία, ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός Ντε Πάουλα. Μπήκε στο ματς στο 56' και έχει κάνει την διαφορά τόσο με το γκολ που πέτυχε όσο και με την γενικότερη παρουσία του...

19:24

Απειλεί η Αναγέννηση Καρδίτσας...

19:24

65': Σουτ του Μπουσινάκη με το αριστερό από καλή θέση, η μπάλα ψηλά!

19:23

64': Ο Ντε Πάουλα εκμεταλλεύεται την εξαιρετική σέντρα που βγαίνει από τα αριστερά και με εύκολο πλασέ στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 1-0

19:22

ΓΚΟΛ ο Τίρναβος!

19:21

63': Ο Ντε Πάουλα το εκτελεί, η μπάλα έξω!

19:21

Ο Ντε Πάουλα κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο για τον Τίρναβο...

19:18

60': Ο Ντε Πάουλα μέσα στην περιοχή, φέρνει την μπάλα στο αριστερό, πιάνει ένα δυνατό σουτ αλλά ο Σιαράβας του λέει όχι και σώζει την Αναγέννηση

19:14

56': Πρώτη αλλαγή για τον Τίρναβο. Στη θέση του Ροντρίγκο Μπάρος ο Ντε Πάουλα

19:13

54': Ο Μπιτέλης παίζει κάθετα, ο Χλωρός βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Τιρνάβου, αλλά ο Καραναστάσης βγαίνει και μπλοκάρει

19:09

Πρώτη τελική προσπάθεια της Αναγέννησης στην επανάληψη

19:08

50': Ο Μπουσινάκης δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, καμία τύχη...

19:07

50': Ο Όμο το εκτελεί, η μπάλα στις... εξέδρες του Αλκαζάρ

19:06

Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Τίρναβος, για να δούμε...

19:05

48': Κεραυνός του Σαχινίδη από μακριά, η μπάλα περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Σιαράβα

19:04

Αγγίζει το γκολ ο Τίρναβος!

19:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες...

19:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

19:02

Όλα έτοιμα για την σέντρα στην επανάληψη, οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

18:48

Ημίχρονο στο Αλκαζάρ

18:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος του πρώτου μέρους

18:44

43': Ο Χλωρός βρέθηκε μέσα στην περιοχή με πλάτη, έπιασε ένα γυριστό σουτ, η μπάλα όμως δεν του έκανε το χατίρι και έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Καραναστάση

18:43

Τεράστια ευκαιρία για την Αναγέννηση!

18:39

38': Ο Νταντίδης δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Σιαράβας δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα

18:37

Να μια καλή ευκαιρία στο ματς μετά από ώρα...

18:36

35': Κεφαλιά του Νταντίδη η μπάλα άουτ! Απειλεί ο Τίρναβος...

18:36

- Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο, απόλυτα μοιρασμένο το ματς

18:29

- Στις εξέδρες του Αλκαζάρ για να παρακολουθήσει τον αγώνα βρίσκεται η παλιά δόξα της Λάρισας, Μιχάλης Ζιώγας αλλά και ο πρώην τεχνικός του Αστέρα Τρίπολης, Σάκης Τσιώλης

18:27

26': Σουτ του Κουρτεσιώτη από μακριά με εξωτερικό φάλτσο, ο Σιαράβας μπλοκάρει σταθερά

18:23

22': Ο Χλωρός κατεβάζει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Γκουγκούδη αλλά ο Νταντίδης μπαίνει στην φάση και διώχνει σε κόρνερ το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο

18:21

19': Ο Χατζηριζος το εκτελεί, οι αμυντικοί των γηπεδούχων απομακρύνουν εύκολα

18:20

Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα κερδίζει η Αναγέννηση, για να δούμε...

18:18

Πολλά λάθη στον χώρο της μεσαίας γραμμής από τις δύο ομάδες, νευρικό το παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο

18:12

- Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά αγώνα, από μια καλή ευκαιρία έχουν οι δύο ομάδες

18:07

6': Ο Χλωρός κάνει όμορφη προσπάθεια, πατάει περιοχή αλλά δεν μπορεί να νικήσει με σουτ τον Καραναστάση που του λέει όχι

18:07

Απαντά στις ευκαιρίες η Αναγέννηση!

18:06

Αγγίζουν το γκολ με το... καλημέρα οι γηπεδούχοι

18:05

4': Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Γεωργίου αλλά αυτός από το ένα μέτρο πλασάρει άουτ

18:05

Μοναδική ευκαιρία για τον Τίρναβο!

18:01

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

ΤΙΡΝΑΒΟΣ
Καραναστάσης, Σκούπρας, Σιάτρας, Τέλλος, Γεωργίου, Σαχινίδης, Νταντίδης, Μπάρος, Κουρτεσιώτης, Κάρλος Αντρέ, Όμο.
Σιαράβας, Γκουγκούδης, Χατζηρίζος, Κουκούλης, Ρόβας, Καραχάλιος, Μίχος, Μπιτέλης, Μπουντούρης, Μπουσινάκης, Χλωρός.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί: Κελάζογλου, Διαμαντής (Χαλκιδικής). 4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)