-
1
18:50

18:49

Πολύ μεγάλη νίκη του Ηρακλή επί της Λάρισας στο «Αλκαζάρ». 0-1 το τελικό αποτέλεσμα.

18:49

Ολοκληρώθηκε το ματς

18:46

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:44

88': Η μπάλα τελικά μπήκε στην περιοχή του Ηρακλή, αλλά τα αλλεπάλληλα σουτ των παικτών της ΑΕΛ κόντραραν.

18:42

87': Ο Ηρακλής κρατάει τη Λάρισα μακρυά από τα καρέ του.

18:40

85': Ο Κυριακίδης πήγε να βάλει ένα πανέμορφο γκολ, σουτάροντας με φάλτσο από έξω αριστερά, αλλά η το σουτ του κατέληξε άουτ.

18:39

84': Ο Περίκο έκανε μία ντρίμπλα, σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πολλά μέτρα άουτ.

18:37

82': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Έδιωξε ο Περόνε.

18:37

81': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

18:35

80': Το παιχνίδι μπαίνει στο τελευταίο 10λεπτο. Η αγωνία κορυφώνεται...

18:34

79': Ο Ζιαμπάρης στη θέση του Πορτουλίδη.

18:33

77': Ο Περόνε υποδεικνύεται σε θέση οφ σάιντ, λίγο πριν πλασάρει τον Αποστολίδη. Ορικαή φάση, αλλά φαίνεται να είναι σωστή.

18:31

76': Ο Κοντοδήμος εκτέλεσε με σέντρα, ο Χουάντερσον μάζεψε μετά από κεφαλιά του Μελισσά. Οι παίκτες των γηπεδούχων ζητούν πέναλτι, καθώς η μπάλα φαίνεται να αλλοιώνεται στο χέρι του Κυριακίδη, ο οποίος πάντως ήταν πολύ κοντά. Πολύ δύσκολη φάση.

18:30

75': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΛ. Το κέρδισε ο Μπιλά από τον Μπουκουβάλα.

18:30

74': Νέα επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Κοντοδήμου, ο Χουάντερσον είχε ξανά απάντηση. Έδιωξε με τις γροθιές.

18:28

73': Και ο Περίκο στη θέση του Πινδώνη για τη Λάρισα.

18:28

73': Ο Κυριακίδης στη θέση του Σιατραβάνη για τον Ηρακλή.

18:25

70': Σαραμαντάς και Μπιλά συγκρούστηκαν, ευτυχώς και οι δύο είναι καλά και συνεχίζουν.

18:23

68': Ο Μπόγιοβιτς στρώνει την μπάλα στον Μπλέντι, μέσα στην περιοχή, αλλά ο τελευταίος σούταρε πολύ άστοχα.

18:22

67': Κίτρινη κάρτα στον Σιατραβάνη.

18:22

66': Ο Χουάντερσον μπλόκαρε, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κοντοδήμου. Η μπάλα πέρασε από όλους.

18:20

65': Στη θέση του Λουκίνα, ο Περόνε.

18:17

62': Ο Γκούρτσας στη θέση του Σουάνη.

18:15

60': Δοκάρι για την ΑΕΛ! Ο Κοντοδήμος εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπόγιοβιτς πήρε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά η οριζόντια δοκός τού στέρησε το γκολ.

18:13

58': Κίτρινη κάρτα στον Σουάνη.

18:11

56': Πολύ ωραία απόκρουση του Αποστολίδη, μετά από σουτ του Πορτουλίδη μέσα από την περιοχή. Κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Ηρακλή.

18:10

55': Σέντρα του Μπλέντι απά τα αριστερά, μάζεψε ο Χουάντερσον.

18:05

50': Η μπάλα άουτ, έπειτα από κεφαλιά του Μπόγιοβιτς.

18:04

49': Ο Κοντοδήμος εκτέλεσε φάουλ, ο Χουάντερσον μπλόκαρε την κεφαλιά του Πινδώνη.

18:02

47': Η σειρά της Λάρισας να εκτελέσει το πρώτο της κόρνερ στο δεύτερο ημίχρονο. Έδιωξε ο Χουάντερσον.

18:01

46': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Η φάση έλαβε τέλος, μετά από επιθετικό φάουλ.

18:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:01

46': Ο Μπλέντι στη θέση του Σαρακατσάνου για την ΑΕΛ.