0
-
1
17:54

Τελικό αποτέλεσμα στο Ρέθυμνο. Επισκοπή - Χανιά 0-1 με το γκολ του Μαρτσάκη να κάνει τη διαφορά.

17:53

Τώρα σηκωθηκε και έχουμε συνέχεια στο ματς.

17:53

Στο έδαφος ο Σικαλιάς, μικρή διακοπή.

17:52

90'+3: Σουτ του Δουμάνη από δύσκολη θέση, η μπάλα ψηλά.

17:50

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα στην άλλη πλευρά, περνά ο κίνδυνος για τον ΑΟΧ.

17:49

90'+1: Ο Δελήμπασης εκτελεί το φάουλ, ο Σικαλιάς δύσκολα σε κόρνερ!

17:49

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:49

Και ενώ ο Παγώνης μένει εκτός αγώνα, δεν μπορεί να συνεχίσει. Με δέκα και ο ΑΟΧ.

17:48

90': Κάρτα στον Σιλιγαρδάκη για χέρι και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Επισκοπή.

17:46

Ο Παγώνη πάντως αντιμετωπιζει πρόβλημα τραυματισμού. Γι' αυτό και έμεινε πίσω στο σπριντ με τον Δρακάκη. Δύσκολα θα συνεχίσει.

17:45

87': Μεγάλη ευκαιρία για την Επισκοπή! Ο Δρακάκης αφήνει πίσω του τον Παγώνη, βγαίνει απέναντι από τον Σικαλιά αλλά από πλάγια θέση αριστερά πλασάρει άουτ.

17:44

86': Ο Νικόλτσης πλασάρει από την γωνια της μεγάλης περιοχής αριστερά, ο Σικαλιάς δεν έχει πρόβλημα...

17:43

85': Ο Δρακάκης σουτάρει από μακριά, ο Σικαλιάς μπλοκάρει σταθερά.

17:43

85': Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Εκτός ο Κρητικός, μέσα ο Εσόνο.

17:42

Ο Στέφανος Μαρτσάκης κάνει ωραία κίνηση από αριστερα, συγκλίνει προς τα μέσα διαγώνια και με εξαιρετικό δεξί πλασέ νικά τον Γουναρίδη για το 0-1.

17:42

83': ΓΚΟΛ τα ΧΑΝΙΑ!

17:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, για να δούμε αν τα Χανιά θα εκμεταλλευτούν την αριθμητική υπεροχή.

17:38

Ο Μαραθιανός βλέπει δεύτερη κίτρινη σωστά για χέρι και αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες.

17:38

80': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΕΠΙΣΚΟΠΗ!

17:37

79': Πολλές διαμαρτυρίες, κάρτα στον Μανωλά.

17:37

Και έχουν δίκιο. Κεφαλιά του Κρητικού, η μπάλα σταματά στο χέρι του Μποτωνάκη, υπάρχει πέναλτι εδώ, δεν το βλέπει ο Παπαγεωργίου.

17:36

78': Φωνάζουν για πέναλτι οι του ΑΟΧ για χέρι του Μποτωνάκη.

17:35

Ο Δελήμπασης εκτελεί, ο Γκότοβος απομακρύνει.

17:34

76': Κόρνερ κεδίζει η Επισκοπή, τελευταία στιγμή ο Μανωλάς πρόλαβε να διώξει πριν εκτελέσει ο Νικόλτσης.

17:32

Προσπαθούν τα Χανιά να ανεβάσουν την πίεση τους, σε παθητικό ρόλο η Επισκοπή.

17:31

73': Σουτ του Καραγιάννη με το αριστερό εκτός περιοχής, ο Γουναρίδης παρότι είχε σώματα μπροστά του μπλοκάρει σταθερά.

17:29

Τελευταίο 20λεπτο στο ΔΑΚ Γάλλου, πάντα στο 0-0 Επισκοπή και Χανιά.

17:27

69': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά. Στην θέση του Οικονομόπουλου ο Ευαγγέλου.

17:25

Έχει ανοίξει το παιχνίδι κάπως στα τελευταία λεπτά.

17:23

65': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Νικόλτση, ο Σικαλιάς με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει.

17:23

Εκτελέστηκε από τον Δελήμπαση, άσχημα, η μπάλα στην άλλη πλευρά.

17:22

64': Κόρνερ για την Επισκοπή.

17:22

63': Στην άλλη πλευρά, φιλόδοξο και δύσκολο σουτ του Μαρτσάκη από πλάγια θέση, καμία τύχη, άουτ η μπάλα.

17:21

62': Ο Δρακάκης κρατά όμορφα τη μπάλα εκτός περιοχής του ΑΟΧ, δεν μπορεί όμως να εκτελέσει...

17:20

61': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη, η μπάλα περνά απ' όλους όμως και φεύγει απευθείας άουτ.

17:18

60': Αλλαγή και για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Γκούμα ο Μαρτσάκης.

17:17

59': Τώρα η αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός ο τραυματίας Βιτώρος, μέσα ο Βιγιαφάνε.

17:17

59': Νέα ευκαιρία για τον ΑΟΧ με οβίδα του Πάγκαλου από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα άουτ!

17:16

Ο Βιτώρος δεν μπορεί να συνεχίσει, πάει για αναγκαστική αλλαγή η Επισκοπη.

17:15

57': Ευκαιρία για τα Χανιά! Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Μανωλά από αριστερά, ο Κρητικός δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά, τελικά η μπάλα με τα πολλά φτανει στον Σιλιγαρδάκη που πλασάρει άσχημα.

17:14

Τώρα σηκώθηκε ο άσος της Επισκοπής και περνά εκτός, το ματς συνεχίζεται. Με δέκα προσωρινά οι γηπεδούχοι.

17:13

Ο Βιτώρος στο έδαφος, μικρή διακοπή στο ματς. Στο 55' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 το ντέρμπι της Κρήτης.

17:10

Λίγο αργότερα ο ΑΟΧ βγήκε στην αντεπίθεση, όμως ο Καραγιάννης κλείστηκε από δεξιά και δεν μπόρεσε να εκτελέσει.

17:09

Αυτή είναι η μεγαλύτερη φάση του αγώνα.

17:09

Με σωτήρια επέμβαση ο γκολκίπερ του ΑΟΧ κράτησε το μηδέν.

17:08

50': Μοναδική ευκαιρία για την Επισκοπή, η οποία βγήκε ταχύτατα μπροστά, ο Δουμάνης πάσαρε στον Δρακάκη, αυτός όμως δεν μπορεί σε τετ-α-τετ να νικήσει τον Σικαλιά!

17:07

49': Κάθετη πάσα του Νικόλτση προς τον Δρακάκη, ο Σικαλιάς διαβάζει γρήγορα την φάση, βγαίνει και μπλοκάρει.

17:04

46': Τα Χανιά απειλούν με σουτ του Σιλιγαρδάκη από τα 30 μέτρα, ο Γουναρίδης μπλοκάρει σταθερά.

17:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

17:02

46': Αλλαγή κάνει η Επισκοπή πριν την έναρξη της επανάληψης. Εκτός ο Ράντοβιτς που δεν φάνηκε, μέσα ο Δρακάκης.

17:01

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

16:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, στο 0-0 Επισκοπή και Χανιά, σε ένα φτωχό 45λεπτο.

16:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

16:42

42': Οφ σάιντ ο Κρητικός και ενώ ο Πάγκαλος ζητά φάουλ για μαρκάρισμα που του έγινε λίγο έξω από την περιοχή και λίγο πριν πασάρει σε συμπαίκτη του.

16:41

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του α' μέρους.

16:38

Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι της Επισκοπής.

16:38

37': Ο Πάγκαλος μπαίνει επικίνδυνα από αριστερά, σουτάρει, η μπάλα όμως κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

16:36

36': Κάρτα στον Βουρβαχάκη, για μαρκάρισμα στον Πάγκαλο.

16:33

Τώρα εκτελέστηκε, η μπάλα περνά απ όλους, φτάνει στον Λάμπρου, αυτός όμως δεν μπορεί να σουτάρει.

16:32

32': Η Επισκοπή κερδίζει ακόμα ένα κόρνερ

16:30

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στο ΔΑΚ Γάλλου, χαμηλό το τέμπο, πάντα στο 0-0 Επισκοπή και Χανιά.

16:24

Εκτελεί ο Δελήμπασης, είναι καλό, ο Μαραθιανός όμως δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση.

16:24

24': Κόρνερ για την Επισκοπή.

16:21

21': Νέα κεφαλιά του Κρητικού, είναι αδύναμη, ο Γουναρίδης θα μπλοκαρει. Τα Χανιά είναι αυτά που έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

16:18

18': Απειλούν τα Χανιά. Το φάουλ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Κρητικού από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά όμως.

16:17

17': Καρτα βλέπει ο Βιτώρος για μαρκάρισμα στον Πάγκαλο, φάουλ σε καλή θέση για τον ΑΟΧ.

16:14

Εκτελέστηκε, επικίνδυνα στο πρώτο δοκάρι ο Βουρβαχάκης πήγε να μπει στην φάση, άουτ τελικά η μπάλα.

16:13

13': Κόρνερ για την Επισκοπή.

16:12

11': Ο Μανωλάς έχει δημιουργήσει δύο φορές ρήγματα από αριστερά αλλά οι σέντρες που επιχείρησε ήταν κακές.

16:08

9': Ο Γκούμας σουτάρει, τελικά του βγαίνει σε πάσα, ο Οικονομόπουλος όμως χάνει το κοντρόλ και μαζί χρυσή ευκαιρία να απειλήσει.

16:05

Πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι με αρκετά λάθη.

16:01

Αρκετός κόσμος στο ΔΑΚ Γάλλου, ανάμεσα τους και 200 περίπου φίλοι του ΑΟΧ.

16:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

15:55

14 βαθμοί Κελσίου στο Ρέθυμνο. Καλές οι καιρικές συνθήκες.

15:54

Σε περίπου δέκα λεπτά έχουμε σέντρα στο στο ΔΑΚ Γάλλου, εκεί όπου η Επισκοπή φιλοξενεί τα Χανιά, για την 13η αγωνιστική της Β' Εθνικής (Νότιος Όμιλος).