0
19:52

Τελικό αποτέλεσμα στο Αλκαζάρ... 2-0 η ΑΕΛ την Αναγέννηση Καρδίτσας.

19:51

90'+3: Τώρα η δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Τσεμπερίδης στο ματς, εκτός ο Γκούρτσας.

19:51

Στο 93' έχουμε φτάσει...

19:50

Ο Τσεμπερίδης θα περάσει στο ματς για την ΑΕΛ (αν θα προλάβει...).

19:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:46

88': Ο Μπλέντι μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή, τελευταία στιγμή απομακρύνουν όπως όπως οι φιλοξενούμενοι,

19:44

Άλλα πέντε λεπτά στο Αλκαζάρ, δύσκολα θα αλλάξει κάτι, η ΑΕΛ ελέγχει απόλυτα την κατάσταση.

19:40

82': Καλή στιγμή για την Αναγέννηση με τον Γκουγκούδη να πασάρει στον Υφαντή, αυτός πιάνει αδύναμο διαγώνιο σουτ και ο Αποστολίδης μπλοκάρει.

19:36

78': Αλλαγή για την Αναγέννηση. Εκτός ο Τζέκος, μέσα ο Παναγιωτόπουλος.

19:35

Άλλο ένα τέταρτο στο Αλκαζάρ, το δεύτερο τέρμα πάντως φαίνεται πως... έκοψε τα πόδια των παικτών της Αναγέννησης.

19:30

Μετά από γέμισμα και κεφαλιά-πάσα του Περίκο η μπάλα φτάνει στον Πινδώνη ο οποίος πιάνει ένα γεμάτο σουτ από κοντά και γράφει εύκολα το 2-0.

19:30

72': ΓΚΟΛ η ΑΕΛ.

19:29

71': Ο Σάββας βλέπει κάρτα για μαρκάρισμα από πίσω.

19:28

70': Ο Περίκο προσπαθεί να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το κάνει πάνω σε σώματα αμυντικών.

19:26

Κακό το θέαμα και στην επανάληψη, κυριαρχούν τα δυνατά μαρκαρίσματα και τα πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή.

19:26

68': Κάρτα βλέπει ο Υφαντής για μαρκάρισμα στον Μουλόπουλο.

19:21

63': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Νεμπεγλέρας που γνωρίζει την αποθέωση, μέσα ο Περίκο.

19:18

60': Τεράστια ευκαιρία για την Αναγέννηση με τον Γκουγκούδη να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, να πλασάρει, ο Αποστολίδης εντυπωσιακα κρατά το 1-0.

19:15

57': Αλλαγή για την Αναγέννηση. Εκτός ο Μαυριας, μέσα ο Βουτσιάς.

19:15

Δυναμικό παιχνίδι στην επανάληψη.

19:13

55': Ο Μπλέντι δοκιμάζει τα πόδια του εκτός περιοχής, ο Μέλκας μπλοκάρει.

19:12

54': Κάρτα βλέπει ο Μπλέντι για διαμαρτυρία.

19:11

Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης.

19:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος, χωρίς αλλαγές.

19:03

Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:48

Ημίχρονο στο Αλκαζάρ, 1-0 μπροστά στο σκορ η ΑΕΛ.

18:46

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του α' μέρους.

18:45

Τώρα εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Παπαργυρίου απομακρύνει.

18:45

45': Αναγκαστική αλλαγή για την Αναγέννηση. Εκτός ο Νίκιτς, μέσα ο Υφαντής.

18:44

Ο Νίκιτς στο έδαφος, δεν μπορεί να συνεχίσει.

18:44

44': Ο Γκούρτσς βρέθηκε σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή, σούταρε, ο Στάμος όμως έβαλε το τάκλιν και απομάκρυνε σε κόρνερ.

18:40

Τίποτα αξιόλογο, παιχνίδι κέντρου, αρκετά λάθη και δυνατά μαρκαρίσματα στο τελευταίο διάστημα. Άλλα πέντε λεπτά για το φινάλε ενός κακού α' ημιχρόνου.