2
-
1
19:08

90+3': Τέλος του αγώνα.

19:07

90+2': Κίτρινη ο Κοσίσκι.

19:05

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:04

89': Καλή, αλλά όχι δυνατή η εκτέλεση του Μάσα, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

19:02

88': Κίτρινη για τον Κομεσίδη και φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα.

19:01

87': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μούκαμ μέσα από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Κυριακίδης.

18:59

85': Κίτρινη ο Φλίσκας.

18:57

83': Ο Ζησόπουλος στη θέση του Φερνάντες.

18:56

Ο Κλέιτον πλασάρει εύστοχα στην δεξιά γωνία του Κοσίσκι που επέλεξε να πέσει στην αριστερή. Μειώνει η Ξάνθη.

18:56

81': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

18:54

80': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ. Χέρι του Μούκαμ τιμωρεί ο Κουκουλάκης, δεν είναι ξεκάθαρη η φάση.

18:54

79': Κίτρινη ο Κουρμπέλης.

18:51

76': Κομεσίδης και Φλίσκας μέσα, Βασιλακάκης και Παπαστεριανός έξω.

18:49

74': Κίτρινη Μπέρτος.

18:48

73': Κίτρινη ο Λουσέρο.

18:47

72': Ο Μπαξεβανίδης σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κοσίσκι.

18:43

68': Ο Μουνάφο στη θέση του Τιεμπί.

18:37

62': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Κλέιτον, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:33

Γκολ καρμπόν με το πρώτο για τους Αρκάδες. Ο Τιεμπί από την περιοχή του Κοσίσκι απομακρύνει, ο Μάσα φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κουβαλάει την μπάλα αρκετά μέτρα και με άψογο πλασέ από το ύψος της περιοχής κάνει το 2-0.

18:33

58': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

18:32

57': Κίτρινη ο Τιεμπί.

18:30

55': Η Ξάνθη έχει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να βγάλει ευκαιρίες.

18:29

53': Μακρινό σουτ του Ομπόντο στα σώματα.

18:20

46': Ο Γούτας στη θέση του Λισγάρα.

18:20

46': Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

18:19

Όλα έτοιμα για τη σέντρα του β' μέρους.

18:02

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:58

44': Νέο κόρνερ για την Ξάνθη. Απευθείας άουτ η εκτέλεση.

17:58

43': Εκτελεί ο Λουσέρο, διώχνει ο Γκόιαν.

17:57

43': Καλή στιγμήγια την Ξάνθη, που έχει ανέβει κάπως στα τελευταία λεπτά. Διαγώνιο σουτ του Λουσέρο από το ύψος της περιοχής, σε κόρνερ ο Κοσίσκι.

17:52

38': Ο Μούκαμ στη θέση του Μπαράλες. Η αλλαγή είναι αναγκαστική με τον Αργεντινή να πονάει στους προσαγωγούς.

17:51

37': Πρώτη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ομπόντο βρήκε χώρο στον άξονα, πήρε μέτρα και έφτασε έξω από την περιοχή, λίγο άουτ το σουτ του.

17:49

34': Κίτρινη ο Γκόιαν.

17:42

27': Για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σανκαρέ στον Καπετάνο διαμαρτυρήθηκε η Ξάνθη. Σωστά έδωσε συνέχεια ο Κουκουλάκης.

17:41

25': Ο Αστέρας διατηρεί την πρωτοβουλία και η Ξάνθη δεν έχει απειλήσει ακόμα.

17:32

17': Απομάκρυναν οι αμυντικοί της Ξάνθης.

17:31

16': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Δυνατό σουτ τουο Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή, δύσκολα και εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

17:30

15': Ο Αστέρας ευτύχησε να προηγηθεί στη μία και μοναδική του φάση μέχρι τώρα, αλλά το ματς είναι ισορροπημένο.

17:22

8': Κίτρινη ο Καρυπίδης.

17:21

Η απομάκρυνση του Σανκαρέ πολλά μέτρα πίσω από το κέντρο εξελίχθηκε σε ασίστ (προσπάθησε να παρέμβει και ο Φερνάντες που δεν βρήκε την μπάλα αλλά η κίνησή του σάστισε το κεντρικό αμυντικό δίδυμο) και ο Γιαννιώτης που βγήκε σε θέση τετ α τετ πλάσαρε εύστοχα τον Κυριακίδη ανοίγοντας το σκορ.

17:20

6': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

17:15

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:14

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

17:12

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

17:06

Στην 4η θέση με 25 βαθμούς ο Αστέρας, στην 6η με ένα βαθμό λιγότερο η Ξάνθη.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη για την 16η αγωνιστική.

Κοσίσκι, Λούι, Τσοκάνης, Γκόιαν, Σανκαρέ, Τιεμπί, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Μπαράλες, Φερνάντες, Μάσα.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Παπαχρήστος, Ζησόπουλος, Παντελίδης, Μουνάφο, Μπακασέτας, Μούκαμ.
ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Καρυπίδης, Λισγάρας, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Καπετάνος, Κλέιτον, Βασιλακάκης.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Κομεσίδης, Γούτας, Πασχαλάκης, Μπαρέττας, Φλίσκας, Λαζαρίδης.
Διαιτητής είναι ο Κουκουλάκης (Ηρακλείου) με βοηθούς τους Ευθυμιάδη (Πιερίας) και Ακρίβο (Αθηνών). 4ος ο Δασκαλόπουλος (Κορινθίας).