01/04/2020

SL1

Μπήκε το νερό στο αυλάκι για την εποχή Φλωρίδη στον ΠΑΟΚ

Δευτέρα 8 Αυγούστου 2011 - 21:21
Το πρώτο βήμα για την απόκτηση του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών του ΠΑΟΚ από τον Βασίλη Φλωρίδη έγινε τη Δευτέρα 8/8 με την κατάθεση από την πλευρά του ομογενή επιχειρηματία 500.000 ευρώ στο λογαριασμό της ΠΑΕ. Η ολοκλήρωση της διαδικασίας, πάντως, θα γίνει σταδιακά και βάσει του χρονοδιαγράμματος θα ολοκληρωθεί έως το τέλος Αυγούστου με την καταβολή άλλων 6.000.000 ευρώ…
συνέχεια...

Το πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας

Παρασκευή 5 Αυγούστου 2011 - 14:04
Με δύο ομάδες-«φαντάσματα», αφού εκκρεμεί η τελεσίδικη απόφαση για Ολυμπιακό Βόλου και Καβάλα, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 5/8 η κλήρωση της Σούπερ Λίγκας, η οποία λόγω των κλειδάριθμων που μπήκαν δεν έβγαλε ντέρμπι τις πρώτες αγωνιστικές. Να σημειωθεί πως το πρωτάθλημα ξεκινά το Σαββατοκύριακο 27-28 Αυγούστου.   Αναλυτικά το πρόγραμμα   1η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΕΚ - ΟΜΑΔΑ Β ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΡΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΜΑΔΑ Α ΟΦΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 2η αγωνιστική ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΟΚ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΕΚ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΟΜΑΔΑ Β - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΟΜΑΔΑ Α - ΟΦΗ 3η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΟΚ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΕΚ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΦΗ - ΟΜΑΔΑ Β ΑΡΗΣ - ΟΜΑΔΑ Α 4η αγωνιστική ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΦΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β - ΑΡΗΣ 5η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΕΚ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΦΗ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΜΑΔΑ Α - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΜΑΔΑ Β 6η αγωνιστική ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΜΑΔΑ Α ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΡΗΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΜΑΔΑ Β SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 7η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΟΦΗ - ΑΕΚ ΟΜΑΔΑ Α - ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΡΗΣ - ΠΑΟΚ ΟΜΑΔΑ Β - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ 8η αγωνιστική ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΜΑΔΑ Α ΑΕΚ - ΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΟΜΑΔΑ Β ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ 9η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΦΗ ΟΜΑΔΑ Α - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΡΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Β - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΟΚ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 10η αγωνιστική ΟΜΑΔΑ Α - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΦΗ - ΑΡΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΜΑΔΑ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΕΚ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 11η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΡΗΣ ΟΜΑΔΑ Β - ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΦΗ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΚ ΠΑΟΚ - ΚΕΡΚΥΡΑ 12η αγωνιστική ΟΜΑΔΑ Β - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Α - SKODA ΞΑΝΘΗ ΟΦΗ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ ΑΕΚ - ΚΕΡΚΥΡΑ 13η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΜΑΔΑ Β ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΡΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΦΗ ΠΑΟΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΚΕΡΚΥΡΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΕΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 14η αγωνιστική SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΜΑΔΑ Β - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Α - ΠΑΟΚ ΟΦΗ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΕΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 15η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΟΚ - ΟΜΑΔΑ Β ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΡΗΣ ΑΕΚ - ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΦΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 16η αγωνιστική ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΟΚ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΜΑΔΑ Β - ΑΕΚ ΑΡΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΟΜΑΔΑ Α - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΦΗ 17η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΟΚ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΕΚ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΜΑΔΑ Β ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΡΗΣ ΟΦΗ - ΟΜΑΔΑ Α 18η αγωνιστική ΠΑΟΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΕΚ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΟΜΑΔΑ Β - ΟΦΗ ΟΜΑΔΑ Α - ΑΡΗΣ 19η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΕΚ - ΠΑΟΚ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΦΗ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΟΜΑΔΑ Α - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΡΗΣ - ΟΜΑΔΑ Β 20ή αγωνιστική ΑΕΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΦΗ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΜΑΔΑ Α SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΡΗΣ ΟΜΑΔΑ Β - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 21η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΦΗ - ΠΑΟΚ ΟΜΑΔΑ Α - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΡΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΜΑΔΑ Β - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ 22η αγωνιστική ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΕΚ - ΟΦΗ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΜΑΔΑ Β ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ 23η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΟΦΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Α - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΡΗΣ - ΑΕΚ ΟΜΑΔΑ Β - ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 24η αγωνιστική ΟΦΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΜΑΔΑ Α ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΜΑΔΑ Β ΑΕΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΟΚ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 25η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΜΑΔΑ Α ΑΡΗΣ - ΟΦΗ ΟΜΑΔΑ Β - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΚ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ 26η αγωνιστική ΑΡΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΜΑΔΑ Α - ΟΜΑΔΑ Β ΟΦΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - SKODA ΞΑΝΘΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΕΚ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΟΚ 27η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΜΑΔΑ Β ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΜΑΔΑ Α ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΕΚ 28η αγωνιστική ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΜΑΔΑ Β - SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΡΗΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΜΑΔΑ Α - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΦΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΟΚ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΕΚ 29η αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΜΑΔΑ Β ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΑΟΚ - ΟΜΑΔΑ Α ΚΕΡΚΥΡΑ - ΟΦΗ ΑΕΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 30ή αγωνιστική ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Β - ΠΑΟΚ ΑΡΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΜΑΔΑ Α - ΑΕΚ ΟΦΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
συνέχεια...

Εκλογή νέου προέδρου και κλήρωση στη Σούπερ Λίγκα στις 5/8

Τετάρτη 3 Αυγούστου 2011 - 03:13
Η Σούπερ Λίγκα ανακοίνωσε το βράδυ της Τρίτης 2/8 πως την Παρασκευή 5/8 θα πραγματοποιήσει τακτικό διοικητικό συμβούλιο για την εκλογή νέου προέδρου και ακολούθως θα διεξαχθεί η κλήρωση του πρωταθλήματος 2011-12. Η έναρξη της νέας σεζόν δεν θα παρεκκλίνει τελικά από τον αρχικό σχεδιασμό της διοργανώτριας (προ των σκανδάλων), καθώς η 1η αγωνιστική προγραμματίζεται για το Σαββατοκύριακο 28-29 Αυγούστου.
συνέχεια...

Κάτοικος Περιστερίου ο Μήτρογλου

Τρίτη 2 Αυγούστου 2011 - 14:24
Μεταγραφική επιτυχία για τον Ατρόμητο... Στο Περιστέρι θα κατοικεί για τον επόμενο χρόνο ο Κώστας Μήτρογλου. Ο 23χρονος επιθετικός πηγαίνει ως δανεικός από τον Ολυμπιακό στον Ατρόμητο και η συμφωνία ολοκληρώθηκε την Τρίτη 2/8. Ο Μήτρογλου πέρσι ξεκίνησε τη σεζόν με τους "ερυθρόλευκους" και τον Ιανουάριο δόθηκε με υποσχετική στον Πανιώνιο συμβάλλοντας τα μέγιστα στην παραμονή της ομάδας της Νέας Σμύρνης (είναι χαρακτηριστικό πως σε 11 ματς πρωταθλήματος πέτυχε 8 γκολ).  
συνέχεια...

Τρέχει για να προλάβει την έναρξη στις 27-28 Αυγούστου η Σούπερ Λίγκα

Τρίτη 2 Αυγούστου 2011 - 03:19
Ανοίγει διασκελισμό η Σούπερ Λίγκα ώστε να αρχίσει το πρωτάθλημα το Σαββατοκύριακο 27-28 Αυγούστου, όπως ήταν και ο αρχικός προγραμματισμός της (δηλαδή, προ σκανδάλων)… Η διοργανώτρια επεξεργάζεται ήδη σχέδιο για να προχωρήσει πιθανότατα έως την Παρασκευή σε Γενική Συνέλευση (απολογισμό), Διοικητικό Συμβούλιο (με βασικό θέμα την εκλογή νέου προέδρου) αλλά και στην κλήρωση του πρωταθλήματος της νέας σεζόν… Όλα αυτά σε μια μέρα και με συνοπτικές διαδικασίες, με την προϋπόθεση πως μέχρι την Πέμπτη 4/8 θα εκδοθεί η τελεσίδικη απόφαση για τους Ολυμπιακό Βόλου και Καβάλα, που πρωτοδίκως έχουν τιμωρηθεί με υποβιβασμό στη Β’ Εθνική. Μάλιστα, όπως έγινε επισήμως γνωστό από την ΕΠΟ, την Τετάρτη 3/8, στις 11 το πρωί, θα εκδικαστεί η έφεση των Ολυμπιακού Βόλου - Αχιλλέα Μπέου και στις 14.00 η αντίστοιχη Καβάλας - Μάκη Ψωμιάδη. Αξίζει να σημειωθεί πως την ίδια μέρα, αλλά στις 16.00, θα συζητηθούν και οι εφέσεις Λάρισας και Ηρακλή κατά της επικύρωσης της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκας…
συνέχεια...