28/03/2024
Ομάδες | Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2016 - 14:33

Παράπονα κατά διαιτησίας από ΑΣΑ

Δυσαρεστημένη από τα σφυρίγματα του Καραλιόλιου στο ματς με τον Εργοτέλη η Αναγέννηση Καρδίτσας

Τα παράπονά της για τα σφυρίγματα του διαιτητή Καραλιόλιου και των βοηθών του εξέφρασε σε ανακοίνωση η διοίκηση της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Η ΑΣΑ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 κόντρα στον Εργοτέλη την Κυριακή (10/1), σε ένα ματς που υπάρχουν πολλά παράπονα για τα σφυρίγματα του ρέφερι. Οι άνθρωποι του συλλόγου της Καρδίτσας διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι στο 58ο λεπτό αλλά και ένα γκολ που δεν μέτρησε τρία λεπτά αργότερα.

«Δυστυχώς έχει γίνει συνήθεια πλέον στα παιχνίδια της Αναγέννησης να υπάρχουν λανθασμένες αποφάσεις από τη διαιτησία εις βάρος της!», αναφέρει η ανακοίνωση στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας.

Στη συνέχεια τονίζεται: «Τα κρούσματα πλέον είναι τόσα πολλά από την έναρξη του πρωταθλήματος που… κουράστηκε κι ο κόσμος να τα μνημονεύει και το θεωρεί πλέον… δεδομένο ότι σε κάθε ματς θα υπάρχουν και δύο τρεις αποφάσεις των διαιτητών εις βάρος της ομάδας του!

Και στον αγώνα με τον Εργοτέλη η Αναγέννηση διαμαρτύρεται και όπως φαίνεται απολύτως δικαιολογημένα.

Πρώτον: για τον μη καταλογισμό του πέναλτι από τον διαιτητή Καραλιόλιο σε ανατροπή του Πιτταρά από τον Αυγενικού στο 58’ και

Δεύτερον: για την ακύρωση κανονικού γκολ του Σκαθαρούδη στο 61’ από τον επόπτη γραμμών Στεφούλη που υπέδειξε οφσάιντ στον Γκόλια ο οποίος καλύπτεται…

Ανθρώπινα λάθη; Σύμφωνοι! Πώς γίνεται όμως ούτε ένα να μην είναι ανάποδα; Όχι τίποτα, αλλά να αποκτήσει ενδιαφέρον και η… στατιστική ανάλυση!».