25/04/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015 - 14:35

Φιλική τεσσάρα Πανιωνίου στου Ρέντη

Με 4-2 κέρδισαν τον Ολυμπιακό οι Νεοσμυρνιώτες

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται ο Πανιώνιος, καθώς πήρε εντυπωσιακή φιλική νίκη με 4-2 επί του Ολυμπιακού στις εγκαταστάσεις του Ρέντη το πρωί της Παρασκευής (9/10), λίγες ημέρες μετά την πεντάρα επί του Παναιτωλικού για το πρωτάθλημα.

Μπορεί βέβαια το ματς να είχε προπονητικό χαρακτήρα και οι Μαρίνος Ουζουνίδης και Μάρκο Σίλβα να χρησιμοποίησαν κυρίως παίκτες με μικρό χρόνο συμμετοχής μέχρι τώρα, ωστόσο τα τέσσερα γκολ των «κυανέρυθρων» κόντρα στους Πειραιώτες δεν μπορούν να περάσουν απαρατήρητα.

Για τους Νεοσμυρνιώτες, λοιπόν, πέτυχε δύο γκολ ο Ανσαριφάρντ και από ένα οι Χαλκιαδάκης και Βιγιάλμπα, ενώ ξεχώρισε ο Μασούρας με τρεις ασίστ.

Από πλευράς των «ερυθρόλευκων» ο Σίλβα είδε τους Ιντέγιε και Φουστέρ να σκοράρουν, ενώ χρησιμοποίησε τον Ντα Κόστα, ο οποίος έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του.

Η διακύμανση του σκορ ήταν 0-3, 1-3 (σκορ ημιχρόνου με εμφανή σημάδια αδιαφορίας από αρκετούς Πειραιώτες) και 2-4.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Μποτία, Μαζουακού, Καμπιάσο, Τζανδάρης, Τσόρι, Σεμπά, Ερνάνι, Ιντέγιε.

Στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι: Γούτας, Γαβαλάς, Γιαννιώτας, Κολοβός, Αυλωνίτης, Πουλίδο, Φουστέρ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Διούδης, Τασουλής, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Χατζηισαΐας, Μητρόπουλος, Καθάριος, Μασούρας, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κόρμπος, Καραμάνος, Β. Βλάχος, Κ. Βλάχος, Πολίμος, Μπακασέτας, Μπλέτσας, Ποζατζίδης, Γιαννιώτης.