29/03/2024
Ομάδες | Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2015 - 02:10

Πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Μεσσηνίας η Καλαμάτα

Η «Μαύρη Θύελλα» επικράτησε εκτός έδρας του Α.Ο. Σπερχογείας με 3-1

Την παρουσία της στους ημιτελικούς του Κυπέλλου ΕΠΣ Μεσσηνίας εξασφάλισε την Τετάρτη (7/10) η Καλαμάτα, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Α.Ο. Σπερχογείας με 3-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33' με τον Κουλόπουλο, ωστόσο η «Μαύρη Θύελλα» ισοφάρισε στο 40ό λεπτό με τον Βορίλα και στο πρώτο λεπτό της επανάληψης πήρε προβάδισμα με ωραίο σουτ του Μπινιχάκη.

Τη νίκη των Μεσσήνιων εδραίωσε ο Κερμενίδης στο 84', διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ (Ηλίας Μαστορέας): Τσούλος, Κουμούτσος (85' Μαλικούρτης), Δωδέκατος, Κουρέας, Ντούζια, Γεωργαντάς (80' Ντέρτζια), Κουλόπουλος, Χριστόπουλος (70' Καραχάλιος), Παπανικολόπουλος, Δ. Σώκαλης, Δημητρίου.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κώστας Κλάδης): Γκαρμοίρης, Μπινιχάκης, Καραλής, Λέγκα, Δούμουρας, Τσιμικλής, Αγγελόπουλος (76' Βασιλόπουλος), Κουντάνης (46' Αθανασόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Βορίλας (64' Κερμενίδης), Γιακουμής.

Πηγή ΦΩΤΟ: sportstonoto.gr