Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τη Χίο * Στις 14 Νοεμβρίου η πρώτη κόντρα «αιωνίων»
Ημέρα κλήρωσης του πρωταθλήματος της Α1 ήταν η Τετάρτη (7/10) και το μεγάλο παιχνίδι απουσιάζει από το πρόγραμμα της πρεμιέρας.
Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός, λοιπόν, θα φιλοξενήσει τη Χίο, ενώ ο φιναλίστ της περσινής σεζόν Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί τον Υδραϊκό.
Σε ό,τι αφορά τα ντέρμπι, οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν τον Ολυμπιακό στις 14 Νοεμβρίου και στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, με το ματς της Βουλιαγμένης με τους Πειραιώτες να γίνεται δύο εβδομάδες αργότερα, στις 28 Νοεμβρίου δηλαδή και για την 7η αγωνιστική.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
1η Αγωνιστική 24/10/2015 - 12η 13/2/2016
Ηλιούπολη-ΝΕΠ
Ολυμπιακός-Χίος
Καλαμάκι-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Υδραϊκός
Γλυφάδα-Εθνικός
Βουλιαγμένη-Π. Φάληρο
2η Αγωνιστική 31/10/2015 - 13η 20/2/2016
Ηλιούπολη-Ολυμπιακός
ΝΟΠ-Π. Φάληρο
Εθνικός-Βουλιαγμένη
Υδραϊκός-Γλυφάδα
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Χίος-Καλαμάκι
3η Αγωνιστική 4/11/2015 - 14η 24/2/2016
Βουλιαγμένη-Υδραϊκός
Π. Φάληρο-Εθνικός
Ολυμπιακός-ΝΕΠ
Καλαμάκι-Ηλιούπολη
Παναθηναϊκός-Χίος
Γλυφάδα-ΠΑΟΚ
4η Αγωνιστική 7/11/2015 - 15η 27/2/2016
Χίος-Γλυφάδα
Ηλιούπολη-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-Καλαμάκι
ΝΕΠ-Εθνικός
Υδραϊκός-Π. Φάληρο
ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
5η Αγωνιστική 14/11/2015 - 16η 12/3/2016
Βουλιαγμένη-Χίος
Π. Φάληρο-ΠΑΟΚ
Εθνικός-Υδραϊκός
Καλαμάκι-ΝΕΠ
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
Γλυφάδα-Ηλιούπουλη
6η Αγωνιστική 21/11/2015 - 17η 16/3/2016
Χίος-Π. Φάληρο
Ηλιούπολη-Βουλιαγμένη
Ολυμπιακός-Γλυφάδα
Καλαμάκι-Παναθηναϊκός
ΝΕΠ-Υδραϊκός
ΠΑΟΚ-Εθνικός
7η Αγωνιστική 28/11/2015 - 18η 19/3/2016
Γλυφάδα-Καλαμάκι
Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός
Π. Φάληρο-Ηλιούπολη
Εθνικός-Χίος
Υδραϊκός-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-ΝΕΠ
8η Αγωνιστική 5/12/2015 - 19η 23/3/2016
ΝΕΠ-ΠΑΟΚ
Χίος-Υδραϊκός
Ηλιούπολη-Εθνικός
Ολυμπιακός-Π. Φάληρο
Καλαμάκι-Βουλιαγμένη
Παναθηναϊκός-Γλυφάδα
9η Αγωνιστική 12/12/2015- 20ή 26/3/2016
ΠΑΟΚ-Χίος
Γλυφάδα-ΝΕΠ
Βουλιαγμένη-Παναθηναϊκός
Π. Φάληρο-Καλαμάκι
Εθνικός-Ολυμπιακός
Υδραϊκός-Ηλιούπολη
10η Αγωνιστική 30/1/2016 - 21η 2/4/2016
Παναθηναϊκός-Π. Φάληρο
Γλυφάδα-Βουλιαγμένη
ΝΕΠ-Χίος
Ηλιούπολη-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Υδραϊκός
Καλαμάκι-Εθνικός
11η Αγωνιστική 6/2/2016 - 22η 9/4/2016
Υδραϊκός-Καλαμάκι
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Χίος-Ηλιούπολη
Βουλιαγμένη-ΝΕΠ
Π. Φάληρο-Γλυφάδα
Εθνικός-Παναθηναϊκός