20/04/2024
Αγγλία | Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012 - 23:42

Έ-Χασε την ευκαιρία (video)

Η ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 1-1 ΜΕ ΤΗ ΣΤΟΟΥΚ * ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Tην ευκαιρία να περάσει την Άρσεναλ και την Έβερτον φτάνοντας στην 5η θέση πέταξε η Γουέστ Χαμ, η οποία έμεινε στο 1-1 με τη Στόουκ στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ το βράδυ της Δευτέρας 19/11. Φυσικά, η φετινή πορεία για τα «σφυριά» είναι αξιοζήλευτη, αλλά η νίκη θα τους έδινε ακόμα μεγαλύτερο αέρα για ευρωπαϊκά όνειρα.
Η Γουέστ Χαμ, πάντως, βρέθηκε πίσω στο σκορ καθώς από το 13’ ο Γουόλτερς έδωσε το προβάδισμα στη Στόουκ, αλλά ο Ο'Μπράιεν (ΦΩΤΟ) στο τρίτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσα…
ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο (17/11)
Άρσεναλ - Τότεναμ 5-2 (24' Μερτεσάκερ, 42' Ποντόλσκι, 45'+1 Ζιρού, 60' Καθόρλα, 90'+1 Γουόλκοτ - 10' Αντεμπαγιόρ, 71' Μπέιλ)
* Στο 18' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Εμάνουελ Αντεμπαγιόρ της Τότεναμ
Λίβερπουλ - Γουίγκαν 3-0 (47', 58' Σουάρεζ, 65' Ενρίκε)
Μάντσεστερ Σίτι - Άστον Βίλα 5-0 (43' Νταβίντ Σίλβα, 54' πέν., 67' Αγκουέρο, 65' πέν., 74' Τέβεζ)
Νιουκάστλ - Σουόνσι 1-2 (90'+2 Ντεμπά Μπα - 58' Μίτσου, 87' Ντε Γκούζμαν)
Ρέντινγκ - Έβερτον 2-1 (51', 79' πέν. Λε Φοντρ - 10' Νέισμιθ)
Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι 2-1 (10' Λονγκ, 51' Οντεμβίνγκι - 39' Αζάρ)
ΚΠΡ - Σαουθάμπτον 1-3 (49' Χόιλετ - 23' Λάμπερτ, 45' Πάντσεον, 83' αυτ. Φέρντιναντ)
Νόριτς - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0 (60' Πίλκινγκτον)