24/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015 - 22:30

Σούλης: «Σκύβεις το κεφάλι και δουλεύεις»

Αυτό ήταν το σχόλιο του τεχνικού της Λαμίας μετά την ήττα από την ΑΕΛ * Έκανε λόγο για καθαρό γκολ που ακυρώθηκε

Με ήττα άρχισε τις υποχρεώσεις της στη Β' Εθνική η Λαμία, η οποία έφυγε με άδεια χέρια από τη Λάρισα. Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο Σούλης Παπαδόπουλος παραδέχτηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου, αλλά τόνισε ότι έπρεπε να έχει μετρήσει το γκολ που έβαλαν στο 24' οι Φθιώτες.

Αναλυτικά: «Όταν χάνεις ένα παιχνίδι 3-0, δεν μπορείς να πεις πολλά πράγματα. Πρέπει να δώσουμε πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα της Λάρισας και δεν μπορούμε να πούμε πως αδικηθήκαμε. Όταν χάνεις με αυτό το σκορ, απλά σκύβεις το κεφάλι σου και δουλεύεις για τη συνέχεια.

Εγώ κοιτάω τη δικιά μου ομάδα μόνο. Η ΑΕΛ από το όνομά της ανήκει στους διεκδικητές έτσι κι αλλιώς. Θεωρώ πως πετύχαμε ένα καθαρό τέρμα, καθώς οι παίκτες της ΑΕΛ βρέθηκαν μεταξύ τους. Βέβαια ακυρώθηκε. Εμείς μπήκαμε καλά και στο δεύτερο μέρος, αλλά δεχθήκαμε ένα τέρμα κόντρα στη ροή του αγώνα. Εμείς σκύβουμε απλά το κεφάλι και συνεχίζουμε».

Από την πλευρά του, ο Δημήτρης Ζουλιώτης είπε: «Όταν χάνεις με 3-0, δεν μπορείς να πεις πολλά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τις ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε. Δεν έχω άποψη για το ακυρωθέν τέρμα. Στο ημίχρονο είπαμε ότι θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε το καλύτερο και μπήκαμε πολύ δυνατά στην επανάληψη.

Για την κόκκινη κάρτα, όμως, έχω άποψη. Μπορώ να πω πως ο κύριος Φωτιάδης ήταν αρκετά αυστηρός με αυτή του την απόφαση στον Ενγκουέμ».