20/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 1 Αυγούστου 2015 - 21:12

«Κουλούρια» στις Σέρρες

Στο 0-0 έμειναν Πανσερραϊκός και Ξάνθη σε φιλικό παιχνίδι *Τρία δοκάρια είχαν οι ακρίτες

Χωρίς νικητή και σκορ (0-0) έληξε το σαββατιάτικο (1/8) φιλικό στις Σέρρες μεταξύ Πανσερραϊκού και Ξάνθης, με τους Κώστα Βασιλακάκη και Ραζβάν Λουτσέσκου να κάνουν τις δοκιμές τους και να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι Θρακιώτες ήταν πιο απειλητικοί στο ματς και είχαν, μάλιστα, και τρία δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, με την αρχή να γίνεται στο 17'.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Σολτάνι σέντραρε, ένας αμυντικός των γηπεδούχων προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα με κεφαλιά, η οποία βρήκε στη συμβολή των δοκών, για να ακολουθήσει νέα κεφαλιά από τον Καπετάνο και οριζόντιο δοκάρι αυτή τη φορά για τους ακρίτες.

Στο 45' ήταν η σειρά του Καρυπίδη να σταθεί άτυχος, σημαδεύοντας με τη σειρά του το δοκάρι με κεφαλιά, ενώ στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και έλειψαν οι καλές ευκαιρίες.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Ανδρούτσος, Στεριανός, Βιτλής, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Τσιμίκας, Μπαντάκ, Ρούτσης, Μπονέρης, Τσομαχασβίλι, Παπαστεργίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Μέλκας, Στεριανός, Καψάλης, Σιάκκας (73' Βιτλής), Κουκόλης, Ανδρέου, Μπαλού, Ατματζίδης, Προβατίδης, Ντα Κόστα, Ρομάριο.

ΞΑΝΘΗ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Τσενάμο, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Καρυπίδης, Γουάλας, Βασιλακάκης, Έλτον, Λουσέρο, Σολτάνι (30' λ.τρ. Φασίδης), Ορφανίδης Π., Καπετάνος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Δεμένικος, Μπέρτος, Ζαραδούκας, Λισγάρας, Καρυπίδης (68' Χατζητερζόγλου), Παπαστεριανός, Τόμιτς, Λουσέρο (68' Κολλαράς), Φασίδης, Ορφανίδης Π. (54' Νάκας), Ράνος.