20/04/2024
Στα... αλώνια | Κυριακή 14 Ιουνίου 2015 - 21:43

Άνοδος με εντυπωσιακή ανατροπή για Σπάρτη (pics)

Βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Κυπαρισσία, αλλά στο τέλος πανηγύρισε τον προβιβασμό στη Γ' Εθνική

Στη Γ' Εθνική θα παίζει την επόμενη χρονιά η Α.Ε. Σπάρτης, η οποία, πραγματοποιώντας μια εντυπωσιακή ανατροπή, εξασφάλισε την άνοδο την Κυριακή (14/6).

Αντίπαλός της στο μπαράζ που πραγματοποιήθηκε στο Περιστέρι ήταν η Κυπαρισσία, η οποία μάλιστα προηγήθηκε με 2-0.

Ο Παναγόπουλος στο 51' άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κόλλιας έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Κάπου εκεί, όμως, τα πάντα άλλαξαν. Στο 57' ο Γκολέμης μείωσε και στη συνέχεια ο Αναστασάκος πήρε το όπλο του. Στο 83' ισοφάρισε και τέσσερα λεπτά μετά έδωσε την άνοδο στη Σπάρτη. Παρεμπιπτόντως, ιδιοκτήτης της ομάδας είναι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, ο οποίος έδωσε το παρών στο γήπεδο.

Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Ντουγέρογλου, Καρατζούλιας, Γιαννόπουλος, Ανδρουτσής, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Ντιόπ, Καμποσιώρης, Παναγόπουλος Φ., Παπαγεωργίου Χρ. (60' Θεοδωρακόπουλος), Κόλλιας (71' Γεωργιόπουλος).

Α.Ε. ΣΠΑΡΤΗΣ: Γαρόζης, Κόπελας, Σπηλιωτόπουλος, Πανάκης, Πρασσάς (58' Γκολεμάς), Χοτζάι, Γεωργακόπουλος (3' Κορώνης, 83' Πολυκρέτης), Τσούκλης, Σεμερτζίδης, Αναστασάκος, Χαλίλι.