28/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 25 Μαΐου 2015 - 00:10

Νικητές στο ντέρμπι της τρίτης θέσης οι Νέοι του ΠΑΟΚ

Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με 2-0 του Πανιωνίου σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής

Μία ανάσα από την κατάληψη της τρίτης θέσης στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, που επιβλήθηκε την Κυριακή (24/5) του Πανιωνίου με 2-0 σε εξ αναβολής αγώνα της 17ης αγωνιστικής.

Με ένα παιχνίδι να απομένει για αμφότερες τις ομάδες, οι Θεσσαλονικείς μετρούν 70 βαθμούς έναντι 68 των «κυανέρυθρων», ενώ στο ματς που έγινε στο γήπεδο της Νίκης Μεσημερίου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24' με γκολ του Πούφλη.

Στο 40ό λεπτό ο ΠΑΟΚ εδραίωσε την επικράτησή του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασαΐτη, ενώ στην επανάληψη ο Πανιώνιος είχε δοκάρι με τον Καλύβα, αλλά και χαμένο πέναλτι με τον Γκούμα, ο οποίος νικήθηκε από τον Σοϊλεμέζογλου στο 71'.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Ράτζα, Αναστασίου, Χατζηδίμπας, Βασαΐτης, Τουμανίδης, Πατράλης, Δημητριάδης, Κάκκο, Πούφλης, Κούστα.

Έπαιξαν και οι: Παναγιωτίδης, Τσολακίδης, Δοδοντσάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Αλεξανδρόπουλος, Μέξης, Οδεμησιώτης, Καλύβας, Γκίνη, Τζαφέρι, Γκούμας, Παναγιωτόπουλος, Γιοματάρης, Αράπης.

Έπαιξαν και οι: Πολυχρονιάδης, Βουκελάτος, Παπανικολάου.