28/03/2024
Ομάδες | Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012 - 17:57

Νίκη και καλή εικόνα στο β’ η Ζάκυνθος

ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΙΑΝΝΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΖΟΡΑΝ ΓΕΦΤΟΒΙΤΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 1-0 ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΛΑΠΠΑ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ

Ενώ το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής δεν έχει ακόμη ξεκινήσει, οι ομάδες δίνουν φιλικούς αγώνες ώστε οι προπονητές να έχουν την ευκαιρία να διαπιστώσουν σε τι κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες τους αλλά και να «μοντάρουν» το υλικό που έχουν στα χέρια τους.

Έτσι και η Ζάκυνθος αντιμετώπισε το απόγευμα της Παρασκευής εκτός έδρας σε φιλική αναμέτρηση τον Ατρόμητο Λάππα, ομάδα της Δ’ Εθνικής. Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία, δυσκολεύοντας την ομάδα της Ζακύνθου, που είχε ωστόσο μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του Βυθούλκα στο 45’ σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Ζόραν Γέφτοβιτς ανέβασαν την απόδοσή τους δημιουργώντας αρκετές φάσεις μπροστά από τα καρέ του Τζουραμάνη και κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του στο 74’ με κεφαλιά του Σιάννη. Το 1-0 έμεινε έως το πρόωρο τέλος του αγώνα, καθώς ο διαιτητής σφύριξε πριν από τη συμπλήρωση 90 λεπτών λόγω σκότους.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Τζουραμάνης, Λιβάνης, Σανδραβέλλης, Ζώτος, Μπίζος, Κυριαζόπουλος, Ντόμας, Γραμματικόπουλος Ν., Γραμματικόπουλος Γ., Λαθύρης, Παναγιωτόπουλος.
Αγωνίστηκαν και οι: Μπεκίρης, Αναγνωστόπουλος, Διακάτος, Λαζανάς, Βέρρας Αθ., Βέρρας Αγγ., Βέρρας Χαρ., Χογιόλ.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Παλιούρας (25' Βασιλακόπουλος), Παπαστεργίου (40' Ψάρρης), Τσολακούδης, Μάγκας, Τσορμπατζίδης, Φιλάι, Κερμενίδης, Τσιριγώτης, Βυθούλκας, Τσίτσης, Σολομωνίδης.
Αγωνίστηκαν και οι: Σιάννης, Καλογέρης, Τσίλης, Γκελάι.