23/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014 - 21:59

Τράβηξαν... εξάσφαιρο οι Νέοι του Παναθηναϊκού

Οι «πράσινοι» συνέτριψαν με 6-0 την Κέρκυρα σε αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκαναν την Κυριακή (21/12) οι Νέοι του Παναθηναϊκού, οι οποίοι σάρωσαν με 6-0 την Κέρκυρα στο Κορωπί, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ στο 26' με γκολ του Μπαμίχα, ενώ στο 33' ο Λάμπρου σημάδεψε αρχικά το δοκάρι με σουτ, όμως στην επαναφορά βρήκε δίχτυα με κεφαλιά και το 2-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι «πράσινοι» ήταν καταιγιστικοί, με τον Λάμπρου να σκοράρει ξανά με κεφαλιά στο 57' και τον Βασίλη Αγγελόπουλο στο 61ο λεπτό να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Εν συνεχεία, ο Λάμπρου ολοκλήρωσε το χατ τρικ στο 80' με πλασέ σε κενή εστία, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Μπαμίχας στο 89'.

Μετά από αυτή την ευρεία νίκη ο Παναθηναϊκός ισοβαθμεί στην 7η θέση με τον ΟΦΗ και στους 19 βαθμούς, ενώ οι Φαίακες με μόλις 4 είναι ουραγοί.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κότσαρης, Τούντορ, Ζούλης, Τζανουλίνος, Μυρθιανός, Στάικος, B. Αγγελόπουλος, Μπαμίχα, Λάμπρου, Μαλντίν, Χαλκιαδάκης.
Αγωνίστηκαν και οι: Σερβιλάκης, Χατζηγιοβάννης και Γ. Αγγελόπουλος.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Πισσιάνης, Φωτεινός, Καρβούνης, Ντόντας, Μεντής, Τσιάβος, Γαστεράτος, Πουλημένος, Χανδρινός, Μαβίλης, Γρηγοράκης.
Έπαιξαν και οι: Μπαμιόγλου, Ζαγουρής, Ίσερης.