25/04/2024
Στα... αλώνια | Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014 - 00:08

Ματζουράκης: «Δεν δικαιολογείται τέτοιο σκορ...» (video)

Ο τεχνικός της Καλλονής δεν θέλησε να σταθεί στις απουσίες που είχε η ομάδα του στο βαρύ 0-5 από τον Ολυμπιακό * Αποστολή του a-sports.gr στη Λέσβο

Η Καλλονή γνώρισε την πρώτη της φετινή εντός έδρας ήττα στο ματς με τον Ολυμπιακό και αυτή ήταν ιδιαίτερα βαριά ύστερα από το 0-5 υπέρ των Πειραιωτών.

Έτσι, ο Γιάννης Ματζουράκης δεν θα μπορούσε να είναι σε καμία περίπτωση ικανοποιημένος από την παρουσία των παικτών του, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο και δέχτηκαν τέσσερα γκολ σε λιγότερο από δεκαπέντε λεπτά.

Στη συνέντευξη Τύπου, λοιπόν, ο τεχνικός της ΑΕΛΚ τόνισε ότι το 2014 φεύγει με άσχημο τρόπο για τους Μυτιληνιούς, ενώ υπογράμμισε πως δεν αποτελούν δικαιολογία οι σημαντικές απουσίες που είχε η ομάδα του ενάντια στους «ερυθρόλευκους».

«Αρχίσαμε πολύ καλά το παιχνίδι, δικαιούμασταν και ένα γκολ στα πρώτα 45 λεπτά, αλλά κλείσαμε άσχημα τη χρονιά. Μετά το δεύτερο γκολ κατέρρευσε η ομάδα. Όσα λάθη και αν έγιναν δεν είναι δικαιολογία για το τελικό σκορ. Οι απουσίες δεν δικαιολογούν την έλλειψη συγκέντρωσης στα 13 αυτά λεπτά, που ο Ολυμπιακός πέτυχε τέσσερα γκολ», δήλωσε ο έμπειρος προπονητής.