Γ’ ΕΘΝΙΚΗ | Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014 - 23:54

«Οικογενειακή» εξάρα για Κέρκυρα

Οι παίκτες του Γρηγορίου κέρδισαν 6-1 την ομάδα Νέων

«Οικογενειακό» δίτερμα κόντρα στην ομάδα Νέων είχε το πρόγραμμα του Σαββάτου (22/11) για την Κέρκυρα.

Ο Μιχάλης Γρηγορίου χρησιμοποίησε κυρίως παίκτες με λίγο χρόνο συμμετοχής έχοντας προγραμματίσει να χρησιμοποιήσει μια 11άδα με περισσότερους βασικούς στο φιλικό της Κυριακής (23/11) με τον Θεσπρωτό.

Οι θεωρητικά «ρεζέρβες» είχαν εύκολο έργο κόντρα στους πιτσιρικάδες, τους οποίους ενίσχυσε και ο Κουτζαβασίλης. Κέρδισαν 6-1 με τους Γεωργακόπουλο και Καϊκούτ να σημειώνουν από δύο τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 14’ ο Κόντος και ο Καϊκούτ στο 20’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 26’, ο Γεωργακόπουλος έκανε το 3-0 και ο ίδιος παίκτης στο 32’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, το οποίο ήταν και σκορ του ημιχρόνου.

Στο β’ ημίχρονο οι Μεντής (51’) και Καϊκούτ (72’) βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 6-1, ενώ είχε προηγηθεί στο 62’ το μοναδικό γκολ για τους Νέους από τον Γαστεράτο.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαμπανίδης, Παρασκευαΐδης, Μαραγκός, Μπεν Σαμπάτ, Κρητικός, Μεντής, Κόντος, Ζορμπάς, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Καϊκούτ.

ΝΕΟΙ (Νίκος Καμμένος): Κουτζαβασίλης, Τσιάβος, Φωτεινός, Ντόντας, Καρβούνης, Κουλούρης, Γαστεράτος, Πιέρρης, Μπάρι, Μαβίλης, Γρηγοράκης. Έπαιξαν και οι: Πισσιάνης, Βασιλάκης, Κουρτελέσης, Κεχαγιάς, Μελίδης, Ρόντος, Κάντας, Ίσερης, Σοφός, Λεπενιώτης, Νόκας, Κορμπάς.