26/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014 - 20:48

Φιλική ήττα για Επισκοπή

Ηττήθηκε από τον Γιούχτα με 2-1 στις Αρχάνες

Η Επισκοπή δεν έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις αυτό το Σαββατοκύριακο (25-26/10), καθώς το παιχνίδι της με την Παναχαϊκή αναβλήθηκε (αφού η διοργανώτρια αρχή δέχτηκε το αίτημα των Πατρινών να μη γίνει το ματς σε πλαστικό χλοοτάπητα), αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να… ξεμουδιάσει.

Η ομάδα του Ρεθύμνου αγωνίστηκε κόντρα στον Γιούχτα στις Αρχάνες σε ένα παιχνίδι που, αν και φιλικό, είχε αρκετό σασπένς, καθώς κρίθηκε στις καθυστερήσεις, όπου οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με 2-1.

Ο προπονητής Κώστας Ανυφαντάκης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει πολλούς ποδοσφαιριστές και να δει τα πράγματα που ήθελε, αφού όλοι πήραν το χρόνο τους. Το ίδιο όμως έκανε και ο Γιώργος Βλαστός, που με τη σειρά του χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.

Ο Γιούχτας άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό με τον Ρόβα και η Επισκοπή ισοφάρισε στο 94’ με τον Δρακάκη.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως το φιλικό θα έληγε ισόπαλο, ένα λεπτό αργότερα (95’) ο Καραντινάκης έδωσε στον Γιούχτα τη νίκη.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Χανιωτάκης, Κορτσινίδης, Ιερωνυμάκης, Σελινιωτάκης, Παχάκης, Ζαφειρίδης, Κασσωτάκης, Ανωγειανάκης, Ηλιόπουλος, Δωματάς, Μυλωνάς. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι: Δημαράκης, Πολάκης, Παναγιωτόπουλος, Τζιράκης, Παπαδηός, Μιχελακάκης, Νύκταρης, Ρόβας, Κωνσταντίνου.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Κελαϊδής (68' Νικηφόρος), Μανουσάκης (46' Τζανάκης), Μαραθιανός, Παπαδήμας (46' Βουρβαχάκης), Λιονάκης (46' Λάμπρου), Πιθαρούλης (46' Δελήμπασης), Τριχάκης (46' Βιγιαφάνε), Βιτώρος (55' Δρακάκης), Φοβάκης (46' Ράντοβιτς), Σπανός (46' Δουμάνης), Βελονάκης (46' Νικόλτσης).