26/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014 - 01:14

Ημέρα ντροπής για την Κοζάνη

Τη μεγαλύτερη ήττα στην 50χρονη ιστορία της γνώρισε η ομάδα του Γιάννη Προβίδα, η οποία συνετρίβη εντός έδρας με 7-0 από τον Οπούντιο Μαρτίνου

«Μαύρη μέρα» στην 50χρονη ιστορία της Κοζάνης η 19η Οκτωβρίου 2014, καθώς η ομάδα της Μακεδονίας ηττήθηκε με το ταπεινωτικό 7-0 και μάλιστα εντός έδρας από τον Οπούντιο Μαρτίνου.

Το παιχνίδι, όπως είναι φυσικό, δεν αντέχει σε ιδιαίτερη ανάλυση, καθώς η ανωτερότητα του φιλοξενούμενου Οπούντιου ήταν εμφανής από το 1ο λεπτό. Ενδεικτικό είναι, εξάλλου, ότι το 0-7 διαμορφώθηκε στα πρώτα 65 λεπτά, με τους παίκτες του Οπούντιου να… πατούν φρένο στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε στο 23’ ο Σπυριδάκης, στο 30’ ο Νικολόπουλος έκανε το 0-2, στο 41’ ο Κάπος «έγραψε» το 0-3, ενώ στο 45’ ο Καντού ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4.

Στο δεύτερο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 50’, ο Πέππας σημείωσε το 0-5, ενώ στο 63’ διπλασίασε τα προσωπικά του γκολ του για το 0-6, για να διαμορφωθεί το τελικό 0-7 στο 65’ με τον Μπαρκόση!

Οι νικητές είχαν ακόμα αρκετές ευκαιρίες για γκολ, με αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια, ενώ η Κοζάνη δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε όταν ο Ταφαρλής εκτέλεσε πέναλτι στέλνοντας την μπάλα άουτ…

ΚΟΖΑΝΗ: Χατζηγιαννάκης, Ντούκα (40′ Ηλίας), Ματούλας (55′ Αλιατίδης), Ντεμιράι (35′ Ζιγκερίδης), Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τσικόπουλος, Χαματάι, Γκέγκα, Ταφαρλής, Κυρ. Παπαδόπουλος.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ: Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκώσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Βέλιος (77′ Δουδούμης), Νικολόπουλος, Βλάχος, Καπός (67′ Γκριτζάπης), Καντού (60′ Στυλιανός), Πέππας.