19/04/2024
Ομάδες | Τετάρτη 20 Αυγούστου 2014 - 21:53

Φιλική νίκη στο φινάλε... (video)

Με πέναλτι του Καραλή στο 90'+5 τα Χανιά επικράτησαν με 1-0 του ΠΑΟ Κρουσώνα

Με πολύ κόπο ήρθε για τα Χανιά η νίκη στο φιλικό της Τετάρτης (20/8) με τον ΠΑΟ Κρουσώνα, καθώς η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου επικράτησε με 1-0 με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο ματς που έγινε στο βοηθητικό της Μοναχής Ελιάς, λοιπόν, ο Καραλής κέρδισε πέναλτι στο 90'+5, το εκτέλεσε ο ίδιος και πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟ Κρουσώνα στάθηκε πολύ καλά στο παιχνίδι, είχε δοκάρι με κεφαλιά του Μπάτσι στο 20' και χαμένο τετ α τετ με τον Τριανταφύλλου στο 84', ενώ από πλευράς ΑΟΧ ο Γουέλκαμ έχασε σημαντική ευκαιρία στο 69', σημαδεύοντας με σουτ το δοκάρι.

XANIA (Σούλης Παπαδόπουλος): Μαρκαντωνάκης, Ταταράκης, Γκότοβος (77′ λ.τρ. Πάτας), Γκούμας, Εσόνο, Σιλιγαρδάκης (46′ Ανδρέου), Οικονομόπουλος, Καραγιάννης (46′ Νύκταρης), Ευαγγέλου (46′ Καμινιώτης), Γουέλκαμ (69′ Μανωλάς), Μαρτσάκης (46′ Καραλής).

ΠΑΟ KΡΟΥΣΩΝΑ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κόλιας, Ταβλαδωράκης, Γκαλίτσιος, Γεωργαντζιάς (60′ Φυσαράκης), Μασέλης, Χαρίσης, Πουλάκης (46′ Γούλας), Μπάτσι (74′ Καπετανάκης), Μαυρομάτης (90'+1 λ.τρ. Σούρσος), Φουκαράκης (60′ Σκουτέλης), Τριανταφύλλου (88′ Βατσινάς).