23/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Τετάρτη 20 Αυγούστου 2014 - 06:58

Φιλικό Χ για τους Νέους του Απόλλωνα

Στο 2-2 η Κ19 της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» με τη Δόξα Αγίας Άννας * Έχασαν πέναλτι στο 82’ οι «κυανόλευκοι»

Προετοιμασίας συνέχεια για τους μικρούς «κυανόλευκους»… Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν το βράδυ της Τρίτης (19/8) οι Νέοι του Απόλλωνα Σμύρνης σε εκτός έδρας φιλικό με τη Δόξα Αγίας Άννας (μετέχει στη Β’ Αθηνών - έπαιξε με την κανονική ομάδα της).

Η Κ19 της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» άνοιξε το σκορ στο 9’ με σουτ του Σούμπαση, για να ισοφαριστεί στο 31’, να πάρει εκ νέου κεφάλι στο σκορ με μακρινό σουτ του Ντοβλετάκη στο 40’ και η ομάδα του Μενιδίου να φέρει το ματς στα ίσα στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου.

Πάντως, οι «κυανόλευκοι» του Δημήτρη Ρούσσου (ΦΩΤΟ) δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες στην αντίπαλη περιοχή και άγγιξαν τη νίκη γοήτρου λίγο πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Ήταν στο 82’ όταν ο Παστελόπουλος κέρδισε πέναλτι, ανέλαβε να το εκτελέσει ο ίδιος, αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας Αγίας Άννας απέκρουσε και κράτησε το 2-2.

Κ19 ΑΠΟΛΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δημήτρης Ρούσσος): Αρβανίτης (35’ Σαΐτης, 70’ Δημογιάννης), Δούρος (60’ Παυλάκης), Καμαρινόπουλος (75’ Καραγιάννης), Μπαράκος (44’ λ.τρ. Αγγελόπουλος), Μαυροπάνος, Τζιόλας (80’ Μάλης), Κυριαζόπουλος (65’ Μπεϊτάι), Ξανθόπουλος (75’ Βαλάκος), Ντοβλετάκης (46’ Παστελόπουλος), Σούμπασης (70’ Βεζύρης), Παναγιώτης (45’ Μπαλάσκας).

* Να σημειωθεί πως αυτό ήταν το τρίτο κατά σειρά φιλικό προετοιμασίας της ομάδας Νέων του Απόλλωνα, μετά τη νίκη με 2-1 επί του ΠΑΟ Ρουφ (σκόρερ για τους «κυανόλευκους» ήταν οι Δούρος, Τζιόλας) και την ήττα με 3-1 από τους Αγίους Αναργύρους (το γκολ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» είχε πετύχει ο Μεταλλινός).