18/04/2024
ΠΑΟΚ | Παρασκευή 10 Ιανουαρίου 2014 - 00:25

Σε Μαντούρο και Κάτσε εστίασε ο Στέφενς

Τι είπε ο τεχνικός του ΠΑΟΚ για τον Χακόμπο

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πολύ κοντά στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά το εκτός έδρας 1-0 επί του Ηρακλή, με τον Χουμπ Στέφενς, πάντως, να μιλά στη συνέντευξη Τύπου κυρίως για τον Εργκούς Κάτσε και τον Χέντβιγκες Μαντούρο.

«Νομίζω ότι σε ένα παιχνίδι σαν και το σημερινό έχεις περισσότερα να χάσεις παρά να κερδίσεις. Κερδίσαμε 1-0, έπαιξε ένα ημίχρονο ο Μαντούρο και αγωνίστηκε και ο Κάτσε για 15 λεπτά. Δεν μου άρεσαν πολλά. Κερδίσαμε, όμως, και είναι σημαντικό. Ειδικά σε ένα παιχνίδι που έχεις περισσότερα να χάσεις. Για τον αντίπαλο ήταν το ματς της χρονιάς, για μας ένα ματς στη ροή της σεζόν.

Ο Κάτσε ήταν πολύ καιρό μέλος του συνόλου. Αλλά είναι εμφανές πως λείπει καιρό. Ήταν νίκη για μας το γεγονός πως ο Μαντούρο έπαιξε 45 λεπτά. Δεν είναι μακριά από το να παίξει ενενηντάλεπτο. Έχει όμως πολλά πράγματα να κάνει ακόμα», είπε χαρακτηριστικά ο Ολλανδός προπονητής.

Παράλληλα, ο Στέφενς μίλησε και για τον Χακόμπο, αφήνοντας ξεκάθαρα να εννοηθεί ότι δύσκολα ο Ισπανός γκολκίπερ θα ξαναμπεί στα πλάνα του ως το τέλος της περιόδου.

«Ο Χακόμπο είναι έξω, γιατί έκανε κάτι που δεν είναι αποδεκτό. Έκανε ένα πάρα πολύ μεγάλος λάθος, ακόμη δεν έχει μετανιώσει για το λάθος που έκανε και γι’ αυτό δεν είναι μέσα. Όμως, δεν έχουμε πρόβλημα στη θέση του τερματοφύλακα», σχολίασε ο τεχνικός των «ασπρόμαυρων».