29/03/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013 - 00:04

Στις καθυστερήσεις «γλίτωσε» η Α.Ε. Καραϊσκάκης

Εκτός έδρας νίκη με 3-2 απέναντι στον Άρη Αιτωλικού για τους Αρτινούς

Θύμα μεγάλης έκπληξης παραλίγο να πέσει η Α.Ε. Καραϊσκάκης στην 11η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, αλλά τελικά πήρε εκτός έδρας νίκη με 3-2 απέναντι στον Άρη Αιτωλικού.

Ματς με πολλή ένταση στα τελευταία λεπτά, όταν και οι πρωτοπόροι του 4ου ομίλου κέρδισαν το πέναλτι που καθόρισε τον νικητή.

Για να φτάσουμε μέχει εκείνο το σημείο, όμως, προηγήθηκε ο... αιφνιδιασμός από πλευράς των γηπεδούχων, με τα γκολ των Λαδά και Κολοβάκη στο 6ο και 8ο λεπτό αντίστοιχα και η «απάντησε» από πλευράς Αρτινών με τους Σκερλετίδη (68’) και Παπανίκου (85’).

Στο 89’ έγινε η φάση-κλειδί του ματς, καθώς ο Παπανίκου έπεσε στην περιοχή των γηπεδούχων έπειτα από μαρκάρισμα του Γρηγοριάδη και ο διαιτητής Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας) έδωσε πέναλτι. Αμέσως υπήρξαν διαμαρτυρίες από πλευράς Άρη Αιτωλικού (μπήκε μέχρι και ο πρόεδρος της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο), με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση και να διακοπεί το ματς για λίγα λεπτά.

Όταν ξεκίνησε και πάλι, ο Γραβάνης ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι και ευστόχησε για να κάνει το τελικό 2-3 και να δώσει το δικαίωμα στην Α.Ε. Καραϊσκάκης να ξεφύγει ακόμα περισσότερο από τους διώκτες της.

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (Λάκης Παπαχρήστος): Ζέρβας, Βαλμάς, Πατσέας, Χονδρογιάννης, Καλοκαίρης, Παλιάτσας, Καβαλιέρης (90’ Καβαλιέρης), Γρηγοριάδης, Μπαρμπαρούσης, Κολοβάκης (62’ Νικολόπουλος), Λαδάς (78’ Ευθυμίου).

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Ηλίας Μαγκάκης): Ραχιώτης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Κακάβας (46’ Παγώνης), Πέτσας, Κόλλινς, Κυριάκης (62’ Μαργαρίτης), Χούσος, Σκερλετίδης (90'+4 Αντωνίου), Μπαλάφας, Γραβάνης.