28/03/2024
Ισπανία | Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 - 00:34

Είχε εύκολο έργο η Μπαρτσελόνα

Με 3-1 επιβλήθηκαν της Θέλτα οι Καταλανοί * Ελπίζει για το Τσάμπιονς Λιγκ η Μπέτις

Σε τροχιά επιτυχιών παρέμεινε η Μπαρτσελόνα, κερδίζοντας το βράδυ της Τρίτης (10/5) με 3-1 τη Θέλτα για την 36η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιθιόν.

Στο «Καμπ Νόου» ο Ντεπάι άνοιξε το σκορ στο 30' και ακολούθησαν δύο γκολ του Ομπαμεγιάνγκ στο 41' και το 48', για να μειώσει στο 50ό λεπτό ο Άσπας και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μουρίγιο αποβλήθηκε αφήνοντας με παίκτη λιγότερο τους φιλοξενούμενους.

Οι Καταλανοί με 72 βαθμούς στη 2η θέση έχουν εξασφαλίσει ουσιαστικά τη συμμετοχή τους στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ η Μπέτις πήρε σπουδαίο διπλό στο «Μεστάγια» με 3-0 ενάντια στη Βαλένθια, φτάνοντας τους 61 πόντους στην 5η θέση και διατηρώντας ελπίδες για να... κουνήσει σεντόνι στη νέα σεζόν.