19/04/2024
ΧΑΝΙΑ | Τετάρτη 4 Μαΐου 2022 - 20:17

Φιλική τεσσάρα για τα Χανιά

Οι Κρητικοί κέρδισαν με 4-1 τον Απόλλωνα Αγίου Ιωάννη

Φιλική νίκη με 4-1 πήραν την Τετάρτη (4/5) τα Χανιά στο προπονητικού χαρακτήρα ματς με τον Απόλλωνα Αγίου Ιωάννη.

Στη Μοναχή Ελιά έγινε το παιχνίδι, είχε διάρκεια 70 λεπτών, με τον Κολλά ν' ανοίγει το σκορ στο 20' με κεφαλιά μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Νικόλης, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κόλα με πλασέ στην κίνηση πέτυχε το 2-0 ύστερα από σέντρα του Νικόλη.

Ο Κολλάς σκόραρε ξανά στο 24ο λεπτό, δεύτερο γκολ σημείωσε και ο Κόλα με πλασέ στο 31', για να μειώσει στην εκπνοή ο Κοντορινάκης.

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Καψάλης, Πατάπης, Παντεκίδης, Νικόλης, Μασούρας, Μυφτάρι, Κ. Καλαϊτζάκης, Κόλα, Κολλάς, Βάρκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τριανταφυλλάκης, Τσουραπάς, Γαϊτάνης, Γκολόσι, Μάγγος, Σκέντζος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Χρήστος Παπαδογιάννης): Κουκλάκης, Ταταράκης, Νταγκουνάκης, Παληγεώργος, Μάστορας, Τσόλης, Ρουσάκης, Α. Ψαράκης, Μποτωνάκης, Καρβούνης, Δρακάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παγιαλάκης, Λαμπάκης, Γκούντελος, Χρ. Μαρκουλάκης, Δ. Καλαϊτζάκης, Κοντορινάκης, Μ. Ψαράκης, Παπακαστρήσιος, Μισαηλίδης.