23/04/2024
Γαλλία | Σάββατο 30 Απριλίου 2022 - 00:46

Ματσάρα και πολύτιμος βαθμός στο φινάλε για το Στρασβούργο

Ισοπαλία 3-3 κόντρα στην πρωταθλήτρια Παρί Σεν Ζερμέν στη μάχη της Ευρώπης

Με ένα πολύ ωραίο ματς με 6 γκολ ξεκίνησε το βράδυ της Παρασκευής (29/4) η 35η αγωνιστική στη Γαλλία με το ματς ανάμεσα στο Στρασβούργο και την Παρί Σεν Ζερμέν που δεν ανέδειξε νικητή καθώς ολοκληρώθηκε 3-3.

Ένας πολύτιμος βαθμός στη μάχη ενός ευρωπαϊκού για το Στρασβούργο το οποίο ισοφάρισε στο φινάλε και έτσι έφτασε τους 57 βαθμούς βρισκόμενο με τη Νις στην 5η θέση, ενώ στον αντίποδα η ήδη πρωταθλήτρια Παρί πήγε στους 79.

Μόλις στο 3’ ο Γκαμεϊρό έκανε το 1-0 για το Στρασβούργο, για να ισοφαρίσει στο 25’ ο Εμπαπέ σε 1-1 σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το ημίχρονο. Μέσα σε 4 λεπτά από το 64’ μέχρι το 68’ η Παρί σκόραρε δις για το 1-3 με τους Χακίμι, Εμπαπέ και όλα έμοιαζαν τελειωμένα για τους γηπεδούχους.

Όμως, ο Βεράτι στο 75’ έστειλε αθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του δίνοντας ελπίδες στους γηπεδούχους με το 2-3 και έτσι φτάσαμε στο 90+1’ με τον Τσάτσι να ισοφαρίζει σε 3-3 και να δίνει τον πολύτιμο βαθμό στο Στρασβούργο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 35ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (29/4)

Στρασβούργο - Παρί Σεν Ζερμέν 3-3 (Γκαμεϊρό 3', Βεράτι 75' (αυτ.), Τσάτσι 90+1 - Εμπαμπέ 25' 68', Χακίμι 64')