29/03/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 27 Απριλίου 2022 - 22:06

Παράσταση για έναν ρόλο το ματς στην Καλαμάτα

Η «Μαύρη Θύελλα» σκόρπισε την Επισκοπή (5-0), που εμφανίστηκε με σύνθεση ανάγκης

Με ιδανικό τρόπο ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις της στον Νότιο όμιλο της Σούπερ Λίγκας 2 η Καλαμάτα, διασύροντας με εμφατικό τρόπο την Επισκοπή (5-0) στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής που διεξήχθη την Τετάρτη (27/4). Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική, αν αναλογιστεί κάποιος ότι οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα με μόλις 13 παίκτες, τη βασική 11άδα τους και δυο αναπληρωματικούς τερματοφύλακες!

Ο χορός των γκολ άνοιξε νωρίς, με τον Μπόρχες (2') που σκόραρε με κοντινό πλασέ, με τον ίδιο παίκτη να σημειώνει και το 2-0 (37') με πανομοιότυπο τρόπο. Ενδιάμεσα, η Επισκοπή φάνηκε απειλητική δις, με τους Νταρζίσιο (30') και Κουκούλη (39') αλλά χωρίς ευτυχή κατάληξη. Λίγο πριν από την ανάπαυλα, ο Φελίπε (45+3') χρίστηκε και αυτός σκόρερ για τους Καλαματιανούς, με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μία επανάληψη του πρώτου, με τον Λουκίνα (67' σουτ, 77' κεφαλιά) να διευρύνει τη νίκη της «Μαύρης Θύελλας» και τον ίδιο να φθάνει τα 18 γκολ, παραμένοντας στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ.

Σαν να μην έφθαναν τα πέντε γκολ, η Επισκοπή τελείωσε το ματς με 10 παίκτες καθώς στο 90’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τσάβος. λόγω διαμαρτυρίας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φίτσας με βοηθούς τους Κωνσταντίνου και Φραγκούλη και 4ο τον Μπαΐλη, άπαντες του συνδέσμου Πρέβεζας/Λευκάδας.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αριάν Μπελά): Ταΐρης (75′ Καραχάλιος), Κωνσταντινόπουλος, Λουπάνο, Τσελεπίδης, Μοζέρ (79’ Καρούτης), Ματέους (79’ Μπούνας), Παυλίδης, Φελίπε, Γρίβας (69′ Τσαγκαλίδης), Μπόρχες (69 Σκεντεράι), Λουκίνας

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης (82′ Καλαντζής), Τσάβος, Τασιούλης, Ανδρικόπουλος, Τριντάντε, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Σκόνδρας, Νοικοκυράκης, Κουκούλης, Νταρζίσιο.

πηγή φωτό: tharrosnews.gr