20/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Σάββατο 26 Μαρτίου 2022 - 14:10

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν οι Νέοι του Απόλλωνα Σμύρνης

H K19 της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» επικράτησε 2-0 του Άρη με γκολ των Πίκουλα και Μουστάκα * Από ένα δοκάρι είχε κάθε ομάδα

Μόνο τυχαία δεν είναι η εξαιρετική πορεία της ομάδας Νέων του Απόλλωνα Σμύρνης… Οι «μικροί» της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» επικράτησαν με 2-0 του Άρη στο γήπεδο Πανοράματος Φυλής το Σάββατο (26/3) στο εξ αναβολής ματς της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19 της Σούπερ Λίγκας 1.

Στο α’ ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς ήταν καλύτεροι, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι «κυανόλευκοι» ανέβασαν στροφές και με δύο γκολ σε σουτ των Πίκουλα και Μουστάκα έφτασαν στη σπουδαία νίκη.

Αξίζει ακόμα να σημειωθεί ότι κάθε ομάδα είχε από ένα δοκάρι (όλα στο β’ ημίχρονο) αρχικά οι «κίτρινοι» με τον Μαρμαρίδη πριν ανοίξουν το σκορ οι γηπεδούχοι και μετά το 2-0 ο Αράπι για τους νικητές.

Έτσι ο Απόλλων Σμύρνης είναι μόνος στην 6η θέση με 34 πλέον βαθμούς και απέχει ένα τρίποντο από τον 5ο της κατάταξης Άρη.